Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 95
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    ФИРМА "АПИМЕЛ" - МНЕНИЯ

    Моля за мнения относно фирма "Апимел"
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Най-големите мошенници в бранша.
    Последния им хит - глифозати.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Читава си е фирмата кои дава по-добра цена от тях,глифозатите не е тяхна измишльотина каквото каже германеца това става и другите износители го изследват .

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Читава си е фирмата кои дава по-добра цена от тях,глифозатите не е тяхна измишльотина каквото каже германеца това става и другите износители го изследват .
    За даването не знам, ама за обещаването е вярно!

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Най-големите мошенници в бранша.
    Последния им хит - глифозати.
    Да, така е. Некоректни са че не казват, че малко по-високата цена не е заради сините очи на пчеларите. Нали всеки иска различна цена според качеството - ами ето ви! При конвенционалния мед има някакъв толеранс за нивата на остатъчните вещества в меда ( справка - нормативните уредби в ЕС). При Апимел - НЯМА! Всичко трябва да е под лимита за детекция. А за какво им е такъв мед, който на практика е био, всеки да отгатне за себе си.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Лично са ми "откривали" един път сулфонамиди и един път антибиотици, като никога ама абсолютно никога не съм ползвал подобни. Не съм купувал семейства и т.н. НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ДОЙДАТ ВЪПРОСНИТЕ "ЗАМЪСИТЕЛИ". Въпросния "проблемен" мед продадох на други фирми и нямаха АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ЗАБЕЛЕЖКИ КЪМ КАЧЕСТВОТО.Това отсяване на качествения мед ли е или пълна измама?
    Този пост е редактиран от rosty_sz; 10.10.2016 в 15:11.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    НА познат му взеха проба на 5 лв изкараха му антибиотик а сега му купиха меда на 4.2

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от enchev Виж публикацията
    НА познат му взеха проба на 5 лв изкараха му антибиотик а сега му купиха меда на 4.2
    Типично за фирмата им. На два пъти съм се возил на техния влак, та оттогава не ща и да чуя за тези мошеници.
    Keep Walking...

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Тази година си дадох меда на тях, понеже я бях окъсал и търсих бърза реализация си го закарах на място в базата им, като преди това по телефона Станчев ми каза-Ако си абсолютно сигурен че не си давал захар и забранени препарати го докарай, ако не не си губи времето и парите в път защото ще ти го върнем.
    Освен мравчена киселина и оксалова друго не бях ползвал, а на основните си семейства тази година дори и една хранилка захар не бях давал и реших да рискувам въпреки всички лоши мнения за тях.Само да спомена, че миналата година им бях дал проби, за които впоследствие ми казаха че са ок, но много се забавиха и не ги дочаках да дойдат да го вдигнат.Та натоварих си меда на буса и газ за Раковски.Излязоха лаборантките и управителя и докато работниците разтоварваха ме попитаха дали съм ползвал кумафос и дали съм давал инвертиран сироп-обясних им как работя и казаха ок.Питаха ме дали до сега са ми вземали проба и им обясних ситуацията от миналата година.Имах предположения, че даваната по-висока цена от тях е заради това че търсят мед с показатели за био, но сега Матеев го обясни много подробно и точно.Две седмици след като закарах меда се обадих на Бистра(едната лаборантка) и я попитах дали са излезли резултатите от пробите, отговора беше-Да, но твоята проба замина с проба на пчелари от шуменски региони излезе антибиотик, но не се притеснявай пръснали сме вече пробата и като излезе ще ти се обадя.Два дни по-късно Бистра ми се обади да ми каже че са излезли пробите и всичко е наред.На следващия ден след обяд парите бяха преведени в сметката ми, а договора ми бе изпратен по еконт.Разбирам всички колеги, на които е казано че имат "проблемен мед" и може би това е защото има хора, които наистина ползват антибиотици и после покрай сухото и мокрото гори.Но не приемам за правилно, че АПИМЕЛ не казват на пчеларите какъв точно мед търсят и на какви показатели трябва да отговаря той.Честно казано въпреки че аз проблем с тях не съм имал се замислям дали да работя с тях и за напред.
    п.п. предната зима един колега от селото където ми е пчелина загуби над 20 силни семейства през март, за него бе необяснимо(за мен е слаб пчелар въпреки че има над 150 семейства) и реши да ползва антибиотик.Е казвам ви честно ако разбера че вземат проба едновременно от мен и от него без да се замисля че кажа на фирмата изкупвач да разграничи моята проба от неговата защото не желая да плащам за тъпотията на някой друг...

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Тази схема на работа я предлагат и в момента. Само не разбирам колко трябва да съм на зор та да си занеса меда при някой, който въобще не познавам и да си тръгна без пари, без мноооого сериозни договори, референтна проба и т.н. НЕ МОГА ДА СИ ГО ПРЕДСТАВЯ.
    Сега виждам че колегата е от Русе и вече съм тотално объркан.

 

 
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •