Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 29 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 288
  1. #251
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Нещо май не обясних добре.
    На мястото на гумата сложих кошер с пити с мед. Извадих далаците един по един и стръсках пчелите вътре, така че вече са преместени.
    Нямаше как да им сложа преди това пилото, за да ги примами нагоре, тъй като днес го открих на един от вътрешните далаци в гумата.

  2. #252
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    Нещо май не обясних добре.
    На мястото на гумата сложих кошер с пити с мед. Извадих далаците един по един и стръсках пчелите вътре, така че вече са преместени.
    Нямаше как да им сложа преди това пилото, за да ги примами нагоре, тъй като днес го открих на един от вътрешните далаци в гумата.
    И така става.

  3. #253
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    Нещо май не обясних добре.
    На мястото на гумата сложих кошер с пити с мед. Извадих далаците един по един и стръсках пчелите вътре, така че вече са преместени.
    Нямаше как да им сложа преди това пилото, за да ги примами нагоре, тъй като днес го открих на един от вътрешните далаци в гумата.
    Остана само да намериш джанта и кола за гумата.

  4. #254
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Или да и сложа номерче и да я запазя за рояци догодина...

  5. #255
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Колеги,време е за капаните.Рояците няма да чакат акацията....

  6. #256
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Как ви се струва някой да си слага капаните много близко до твоя пчелин под оправданието, че като гледал как си гледат кошерите хората защо да не им обере рояците за мен не е много лоялно.

  7. #257
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Незная за рояци, но шамарите ми със сигурностще ги хване. А и без капани ще остане...
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #258
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Който хване рой - негов е!
    Който позволи да му се роят пчелите, да се сърди на себе си!
    Аз слагам роеловките след 15 дни, сега съм ги сложил на слънце, и под навес, на сухо, за да загубят лоши миризми. Успех на всички в лова на роевете! Наслука - това е лов, все пак!

  9. #259
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Незная за рояци, но шамарите ми със сигурностще ги хване. А и без капани ще остане...
    Уж гледам да се имаме помагал ми е ама ми вика: глей тва ремарке човек кога ще го напълня нямам време тази година го искам готово наред с другото ми за слънчогледа аз му викам хубаво де ама толкова близо до мойте напръскани питите вътре с примамки некакси е тъпо, той вика човек те като са ти тръгнали вече нема спирка защо да се изгубят поне при мен да дойдат. Хората са станали много брутални и луди за пари пари и пак пари всичко е пари би му мамата няма човечност вече няма нищо

  10. #260
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    Уж гледам да се имаме помагал ми е ама ми вика: глей тва ремарке човек кога ще го напълня нямам време тази година го искам готово наред с другото ми за слънчогледа аз му викам хубаво де ама толкова близо до мойте напръскани питите вътре с примамки некакси е тъпо, той вика човек те като са ти тръгнали вече нема спирка защо да се изгубят поне при мен да дойдат. Хората са станали много брутални и луди за пари пари и пак пари всичко е пари би му мамата няма човечност вече няма нищо
    Не вдявам защо се оплакваш
    Остави го да си слага капаните, а ти минавай и събирай съдържанието. Защо нямам и аз такива добри колеги
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 26 от 29 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •