Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 84
  1. #71
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от Светослав Точев
    Точно така,но за да не местя прашецоуловителя сменям местата на двете тръбички едната от които е запушена.Просто не бях уточнил wink;
    Разбира се,че прашецоуловителя не се сменя,той си е на постоянно място.Сменят се местата на на отварите ляво-дясно.Твоят вариант е същият но с тръбички.Похвално е.Но това е за вътрешния прашецоуловител а темата е друга,така,че да не спамим.

  2. #72
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Помисли малко и сам ще си отговориш на този въпрос.
    Опитът ми с външен прашецоуловител тази година ми показа че слабото му място е в липсата на вентилация.Затова се отказах да събирам прашец при настъпването на горещините и тази есен промених конструкцията на прашецоуловителя с цел по добра вентилация на кошера.

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2010
    Мнения
    46
    Единственият добър вариянт е вътрешен ппрашецоуловител като пчелите влизат през него а излизат от друг изход който е много близко до първия но е невидим при пристигане.-тема за размисъл!

  4. #74
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    "Аре нема нужда". Та прибрах уреда за мъчение у шкафа, аз - рахат, пчелите - два пъти.
    "Повече пот в учението, по-малко кръв в боя!" wink;
    Тази есен пчелите ми определено не бяха много рахат и по едно време дори го удариха на канибализъм. Не по-рахат бих бил аз, ако през януари или февруари установя, че двете слаби отводки, които така и не успяха да се развият, са поели към Елисейските полета след героична борба със Зимата.
    Не обичам природата все да ме изненадва, макар и статистически погледнато, вероятността да има втора поредна студена зима, както и втора поредна сушава година, е нищожна. За съжаление обаче, и тази година очаквам зимата да ме изненада с внезапното си настъпване на 21 декември по обяд, а така се надявах този път да няма зима, което впрочем би могло наистина да се случи, ако Светът свърши... :D
    Но знам ли, ако след "Края на света" пак настъпи пролет, и ако природата пак разцъфти, а пчеличките пак се разхвърчат, мен ще ме налегне пролетна умора, и тогава може да ми дойде друг акъл. А сега изглежда много лесно - ори, мели, яж. :D
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  5. #75
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    9
    Колега СТАНКО здравей каква е цената на прашецоуловителя и какви размери има разбрах ,че отворите са 5,1мм такива си търся и как е мога да си поръчвам .
    Този пост е редактиран от nefer1980; 29.12.2013 в 23:56.

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Колеги направи ми впечатление че на този прашецоуловител отворите са трапецовидни. моля знаещите да го коментират. http://www.beekeeper.bg/globPhoto.aspx

  7. #77
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Формата е трапецовидна за предпазване на пчелите от наранявания. Улеснява се преминаването на пчелите през решетката/няма откъснати крила и крака/, събира максимално количество прашец, като позволява и част от него да бъде внесен в кошера/падат само големите топчета/.

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    47
    когато се сложи прашецоуловител ще имали добив на мед

  9. #79
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    47
    извинете аз сам начинаещ и искам да разбера как се слага прашецоуовител.

  10. #80
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от ivan14 Виж публикацията
    извинете аз сам начинаещ и искам да разбера как се слага прашецоуовител.
    В първите мнения по темата има качени снимки на поставен външен прашецоуловител. Монтира се на входа на кошера за да се принудят пчелите да минат през решетката.

 

 
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •