Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 45 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 443
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    А каква част от печалбата на тези "инвеститори" остава в България?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #92
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    .....Рекет и курупция има навсякъде .......
    Едва ли има разумен човек, който би оспорвал това - но разликата в нивата и мащабите е огромна. Силно се съмнявам да има по- корумпирана държава в Европа от нашата. Елементарен и всеизвестен пример от първите години на прехода - от който още тогава, макар и да бях лапе, разбрах на къде отиваме. Помниш ли, че Роувър се засилиха да правят предприятие в България - сещаш ли се какво се случи тогава, че се отказаха...... как безследно изчезнаха няколко вагона с двигатели, скоростни кутии и прочие части за автомобили. Такъв рекет пада тука, че няма на къде повече - още един пример: за обществената тайна в средите на пчеларите, кои и как се домогват до по- солидните европрограми. Прочее - тъкмо колеги от форума са ми разказвали как са били преки свидетели на разни схеми в пчеларството. Да продължавам ли още и по казуса на Матеев - как БГ работодатели печелят колкото западните си колеги ..... а дали БГ работника печели, колко колегата си в Германия например?!

    Та след като кадърните инвеститори се отказаха от България и след като повечето способни кадри избягаха от тука .... то е съвсем очакван резултата, че в страната ни ще нахлуят предимно крадци.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    А, това за данъците и печалбата е интересен въпрос, но не му знам отговора. Инвеститора е логично да иска да плаща нашите ниски данъци, а не тези в Германия например. Но как стои въпроса с офшорните регистрации, не зная. Ама те и българските инвеститори са с офшорни регистрации, нищо, че не са "чужди". В крайна сметка всеки бизнес иска , ако може, да плати минимум данъци, администрацията, напротив, напъва да събере колкото може повече. Тази борба не е наш патент и се води по целия свят. Ако не можем да съберем данъците, няма защо да се сърдим на бизнеса, че иска да си ги спести.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Може би е писано напред в темата,но..... "РИБАТА СЕ ВМИРИСВА ОТ КЪМ ГЛАВАТА" и никой не може да ме увери в обратното и НЕ приемам да ме утъждествяват с ПРЕСТЪПНИК....може би другата седмица ще си допиша-сега правя шипков мармалад от крадени шипки с открадната захар на откраднат огън.....
    Реших да НЕ си дописвам,а само да започна.
    Нашите управители,инвеститори,раб отодатели,поне 95% от тях са се обградили с приятели и роднини(шуробаджанаштина). емек търсят сигурност и лоялност-НЯМА ЛОШО.НООООО,когато опре до съвети,консултации относно работата,дали "свитата" дава точните-правилни съвети,консултации напътствия....ходатайства.... ..........................................И като вземе "някой" да се учи,тренира,израства,като началник в/у гърба на работника...направо не ми се пише,за де не разсъждавам в/у проблема....Работата е песен,когато ме командват с акъл.......

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    А, това за данъците и печалбата е интересен въпрос, но не му знам отговора. Инвеститора е логично да иска да плаща нашите ниски данъци, а не тези в Германия например. Но как стои въпроса с офшорните регистрации, не зная. Ама те и българските инвеститори са с офшорни регистрации, нищо, че не са "чужди". В крайна сметка всеки бизнес иска , ако може, да плати минимум данъци, администрацията, напротив, напъва да събере колкото може повече. Тази борба не е наш патент и се води по целия свят. Ако не можем да съберем данъците, няма защо да се сърдим на бизнеса, че иска да си ги спести.
    Въпроса не е за данъците а за процента печалба, която остава в БГ под формата на реинвестирана печалба. Колко е например концесионната такса за полезните ни изкопаеми? Поинтересувай се за Челопечене и Ада тепе.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    В зората не демокрацията когато палеха гуменяците по шосетата ревяха 45 години стигат а сега колко минаха не ми се смята над 20 и още сме си в зората та даже и преди нея.(говоря като цяло)

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Поинтересувай се за Челопечене и Ада тепе.
    Челопеч 1.5 %

  8. #98
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не знам защо ме карате да ви напомням, че РАБОТНИЦИТЕ ВЕЧЕ ИМАХА СВОЯ ШАНС, НО СЕ ПРОВАЛИХА. Нали на 9 септември 1944 г. спечелиха власта (заграбиха я с много кръв), веднага след това избиха или изгониха от България всички бизнесмени, заграбиха им имуществото (откраднаха го) и после 45 години управляваха държавата съобразно собствените си виждания и разбирания. Как завърши всичко това - сами знаете. Още сърбаме чорбата на това, което го надробиха работниците с тяхната си велика идеология (социализъм или комунизъм).

    В момента отново имаме класови различия, но те вече не са заради експлоатацията на човек от човека, защото всичко вече е ДОБРОВОЛНО, а защото отново работниците имат разбирания, които ако пак им дадем да ги реализират на практика, пак ще закопаят държавата. Всъщност вече го правят. Но тъй като само глупаците повтарят грешките си, просто забравете, че работниците отново някога ще получат власт. Те не знаят какво да правят с нея, пък и не го могат. Това вече е известно, а историята помни.

    Не ми се сърдете, но това е моето мислене. Вашето е различно, и аз не ви се сърдя за това. Просто спорим и всеки се опитва да извади доводи в своя защита. Истината обаче е, че ако работници и работодатели работеха в синхрон, едните като конструктори (проектанти) на бизнес, а другите като съвестни изпълнители, можехме да постигнем много. Да, ама в България това не се получава, и затова страда, а в други държави се получава, и затова просперират.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Полит информация не искам .
    Тук четох за Челопеч , ама не е само това .
    Знам много , но няма да споделя .
    Концесии и пак концесии .
    Бях свидетел на РМД-то и какво стана-некадърник по онова време изкупи всичко и направи фирма .
    Постоянно дава насоки на работниците си , а грам не разбира.
    ,,Каквото и да правите -правете го на светло ,, .

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не знам защо ме карате да ви напомням, че РАБОТНИЦИТЕ ВЕЧЕ ИМАХА СВОЯ ШАНС, НО СЕ ПРОВАЛИХА. Нали на 9 септември 1944 г. спечелиха власта (заграбиха я с много кръв), веднага след това избиха или изгониха от България всички бизнесмени, заграбиха им имуществото (откраднаха го) и после 45 години управляваха държавата съобразно собствените си виждания и разбирания. Как завърши всичко това - сами знаете. Още сърбаме чорбата на това, което го надробиха работниците с тяхната си велика идеология (социализъм или комунизъм).

    В момента отново имаме класови различия, но те вече не са заради експлоатацията на човек от човека, защото всичко вече е ДОБРОВОЛНО, а защото отново работниците имат разбирания, които ако пак им дадем да ги реализират на практика, пак ще закопаят държавата. Всъщност вече го правят. Но тъй като само глупаците повтарят грешките си, просто забравете, че работниците отново някога ще получат власт. Те не знаят какво да правят с нея, пък и не го могат. Това вече е известно, а историята помни.

    Не ми се сърдете, но това е моето мислене. Вашето е различно, и аз не ви се сърдя за това. Просто спорим и всеки се опитва да извади доводи в своя защита. Истината обаче е, че ако работници и работодатели работеха в синхрон, едните като конструктори (проектанти) на бизнес, а другите като съвестни изпълнители, можехме да постигнем много. Да, ама в България това не се получава, и затова страда, а в други държави се получава, и затова просперират.
    Матеев , твоят втори абзац е пълна глупост .
    Отговори си сам , защо е така .
    Моите работнички в кошерите са на друго мнение.

 

 
Страница 10 от 45 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •