Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 40 ПърваПърва ... 273536373839 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 361 до 370 от общо 395
  1. #361
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ...Някакви идеи какво се случва?...
    Едва ли някой има идеи. Идва ми наум, следващия път вземи канарче, хамстер или друго топлокръвно за проба.

  2. #362
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Изгледай някой клип където го ползват и виж колко газ вкарват. Не е възможно да не действа.

  3. #363
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ... Не е възможно да не действа.
    И аз не мога да повярвам, но е факт. Накрая оставих маркуча повече от минута да съска вътре, това е огромно количество газ, ако беше въгледвуокис, поне един час щях да заварявам с телоподаващото. Накрая повдигам капака - нищо, все едно ветрец им е подухнал. Като сравня с едната лъжица амониева селитра в пушалката и жалкото количество газ, което има незабавен ефект, започвам да си мисля, че или газа е нещо нередовен, или не е райски газ агента, който упоява пчелите чрез селитра в пушалката.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #364
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Понеже темата е за етер, ето какво срещнах: http://nacekomoe.ru/publ/efirnyi-nar...onosnyh-pchel/
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #365
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Агро , аз го писах още преди две години , но кой ми вярва .
    Писах и на Силвето , ама тя искала съвет от практикуващ пчелар със 150 кошера .
    След , като не четете - какви съвети искате от колегите с дългогодишен стаж ?

  6. #366
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Агро , аз го писах още преди две години , но кой ми вярва .
    Писах и на Силвето , ама тя искала съвет от практикуващ пчелар със 150 кошера .
    След , като не четете - какви съвети искате от колегите с дългогодишен стаж ?
    За кое става дума - за етера или за райския газ?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #367
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    TSC1 , самият Agro не можe да обясни , какво е купил .

  8. #368
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    TSC1 , самият Agro не можe да обясни , какво е купил .
    Купи нещо, което му продадоха за райски газ, от сериозна проверена фирма. Ако не е станала грешка, то има нещо необяснимо в цялата работа.
    Между другото нещо интересно открихме за етера. След първия му опит, когато предозира количеството ми разказа, че кошера е бил омазан с лепкава, сладникава течност. После кошера е бил нападнат от пчели от други кошери. Вчера случайно попаднах на обяснението, четейки една статия.
    При предозиране на етера пчелите повръщат съдържанието на медовото си стомахче - било то нектар или захарен сироп. Миризмата му привлича другите пчели и предизвиква нападението.
    Може би в такива случаи трябва пчеларя да отвори прелката, за да се свестят пчелите, но да постави на пътя им на прелката мрежичка, за да не могат да излизат няколко часа, докато се свестят напълно и си почистят кошера и да не влизат други пчели.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #369
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И мен вече ме объркахте. Уж е райски газ а се говори колко време с пуснатия газ в кошера щяло да се заварява ако бил закачен на ЦО-то. Аз не съм чувал и виждал някой да поддържа безкислородна среда за заваряване с райски газ.
    Кой всъщност измисли, че райския газ е подходящ за целта?

  10. #370
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Аз , не съм го измислил , но съм работил няколко пъти с пчелките и всичко е супер .
    Колкото до другата субстанция не съм я ползвал макар , че лятото купих един флакон от TSC1 .

 

 
Страница 37 от 40 ПърваПърва ... 273536373839 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •