Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 132
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Всички(почти) сме виждали кокошка,магаре...как се въргалят в пепелта.Въргалянето е начин за обезпаразитяване.Финната пепел полепва по тялото на впилия се паразит и предизвиква дразнене,което кара паразита да се"почеше".За да се почисти,паразита изважда хубота си от жертвата и така става лесен за отстраняване......При вароа поръсването с "пепел" действа,като при другите,но.....какво се случва със пчелата,какво представлява най външния и слой,нали е стерилна.......Власинките и крилата пострадват най-много,което скъсява живота,изтънява крилата и намалява товароподемноста на пчелата....захарта е лепкава и трудно се почиства......
    Разбира се има колеги,които използват този метод и твърдят,че няма проблем.А дали наистина е так????

  2. #52
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ами, всъщност не! Защото има от елда, лимец, ръж, многозърнесто... Ама вие от бор, та от бор!
    Номера е да мирише на смола. пщеничното и други видове брашна нямат толкова висока ефективност като брашното от борови иглички. колега от моя район го изпробва и е доста впечатлен от резултатите. Кой каквото иска това да ползва. Адаша разправя за влиянието на захарта върху пчелата, ами химията как и влияе не мисля, че е благотворно.
    Този пост е редактиран от vasilevsa; 27.09.2016 в 15:23.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Осташов показва доста интересен метод за определяне степента на опаразитеност. Интересното е след 3,25мин.
    https://www.youtube.com/watch?v=3f0kVjNtjMY

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    . Адаша разправя за влиянието на брашното върху пчелата, ами химията как и влияе не мисля, че е благотворно.
    Адаш прочети още веднъж и виж за брашно ли говоря или за захар.

  5. #55
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    При мен пудрата върши чудесна работа . Мисля че е достатъчно безвредна не съм видял да има умрели пчели след теста.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  6. #56
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Темата се нуждае от модераторска намеса и сериозно почистване. Така се омешаха тестове, третиране и спам че стана манджа с грозде.
    Remi, ти си абсолютно прав! И аз никъде не съм чел за пчели, умрели след поръсване с пудра захар. Нали все пак тя е храна за тях и после те се почистват една друга. При теста с врялата вода съвсем не е така.
    Просто изказах мнение по темата за тестване бързо ,евтино и ефективно но защо това те дразни не разбирам ?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    27.08.2015
    Мнения
    4
    може ли да Ви попитам сега ако се поставят зелени клонки от кедър в кошера няма ли да има ефект от миризмата на смолата ?

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Просто изказах мнение по темата за тестване бързо ,евтино и ефективно но защо това те дразни не разбирам ?
    Напротив! Не ме дразни, а подкрепям казаното от теб.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ribkaaa Виж публикацията
    може ли да Ви попитам сега ако се поставят зелени клонки от кедър в кошера няма ли да има ефект от миризмата на смолата ?
    Ако си чел за кедъра от руснаците имай на в предвид че руснаците под кедър разбират сибирски кедров бор а в България такова животно има ли нема ли........
    Но все пак прочети за сибирските кедрови гори интересно е.
    По край тия Руснаци взе да ме лови страх да не взема да стана я веган я нещо друго а за пчелите да не говорим как започнах да ги глезя къде ще му излезе края не знам

    http://shop.erika.bg/2011/02/%D0%B1%...%80%D0%B8.html

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    За кучето месото и за пчелата захарта не са вредни.
    Значи не съм еко фанатик и използвам захар но започнах да се замислям повода бе изказването на адашата ти защо началото на август няма пило дори да има място според него е външната температура. Обаче аз се замислих че тогава при нормална година е края на пашата пчелите имат математически възможности да изчислят количеството мед като запас и ако е вярна теорията на някои теоретици то пчелите тогава са предимно събирачки ( и младите са станали) и хипофарингеалните жлези на пчелите произвеждат ензима инвертаза но горночелюстните си работят нормално (тоест има пчелно млечице но за майката) а долночелюстните вече не произвеждат пчелно млечице за работничките а отделят ензима инвертаза тоест не са годни за кърмачки.
    Извода поне за мен е че точно тогава трябва да се храни ако има нужда ако не да им се остави достатъчно мед минимум 20-25кг.

 

 
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •