Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 93
  1. #81
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    Божият закон е да бъде отрязана ръката на крадеца.
    Бог знае най-добре, той ни е създал...
    Позоваваш се на Бог. Би ли ми припомнил къде по-точно е упоменат такъв закон?...

  2. #82
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Позоваваш се на Бог. Би ли ми припомнил къде по-точно е упоменат такъв закон?...
    https://biblia.bg/index.php?k=2&g=22&tr1=1
    ''
    1 Ако някой открадне вол или овца та го заколи или го продаде, то да плати пет вола за вола и четири овци за овцата.

    2 (Ако се завари крадецът когато подкопава, и го ударят та умре, няма да се пролее кръв за него.

    3 Но ако слънцето е било изгряло над него, тогава ще се пролее кръв за него). Крадецът трябва непременно да плати; но ако няма с какво, то да се продаде той за откраднатото.

    4 И ако откраднатото, било вол, осел, или овца, се намери живо в ръката му, ще плати двойно.''
    Старият завет, който евреите спазват е малко по-строг, трябва да бъде продаден за роб :D
    Новият завет казва:
    https://biblia.bg/index.php?k=40&g=5&tr1=1
    30 И ако дясната ти ръка те съблазнява, отсечи я и хвърли я; защото по-добре е за тебе да погине една от телесните ти части, а не цялото ти тяло да отиде в пъкъла*( има се впредвид ада и по това са взимали закона за резане на ръце преди 100-200 години).

  3. #83
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    https://biblia.bg/index.php?k=2&g=22&tr1=1
    ''
    1 Ако някой открадне вол или овца та го заколи или го продаде, то да плати пет вола за вола и четири овци за овцата.

    2 (Ако се завари крадецът когато подкопава, и го ударят та умре, няма да се пролее кръв за него.

    3 Но ако слънцето е било изгряло над него, тогава ще се пролее кръв за него). Крадецът трябва непременно да плати; но ако няма с какво, то да се продаде той за откраднатото.

    4 И ако откраднатото, било вол, осел, или овца, се намери живо в ръката му, ще плати двойно.''
    Старият завет, който евреите спазват е малко по-строг, трябва да бъде продаден за роб :D
    Новият завет казва:
    https://biblia.bg/index.php?k=40&g=5&tr1=1
    30 И ако дясната ти ръка те съблазнява, отсечи я и хвърли я; защото по-добре е за тебе да погине една от телесните ти части, а не цялото ти тяло да отиде в пъкъла*( има се впредвид ада и по това са взимали закона за резане на ръце преди 100-200 години).
    Благодаря, че си се потрудил, ама сам виждаш, че на единственото место където се говори за рязане на ръка, става въпрос по-скоро за метафора колко по-добре би било, ако човек се отърве от съблазънта...
    А и не е толко важно дали крадеца ще загуби ръката си, ти си го цитирал по-горе: "Крадецът трябва непременно да плати" И ключовата дума тук е "непременно"!...

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    колко по-добре би било, ако човек се отърве от съблазънта...
    При хомосапиенс,това може да се случи,ако еволюира-остане без очи..

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    При хомосапиенс,това може да се случи,ако еволюира-остане без очи..
    Те тогава все едно сме в рая. Всички ще ми се виждат хубави! Жалко, че няма да важи и за ракията...
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Жалко, че няма да важи и за ракията...
    Ааааааа,Тянка,нищо не съм споменал за езика-устата.

  7. #87
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Да оставим хумора за съдния ден.
    То си противоречи старият завет с новия.
    НА това положение е България, защото мафията си има държава.

  8. #88
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    .... да бъде отрязана ръката на крадеца.
    ...Когато на крадеца се отреже ръката, заради кражба, която не е, заради храна, а за обогатяване, тогава ще е поука за другите крадци и никой няма да краде!
    Но докато ги има тези смешни човешки закони, ще има и крадци.
    Не ми е присъщо такова нещо (рязане на ръце) Аз съм хуманен човек - иска да види пчели, ще му помогна , ще отворя кошера дето го краде, ще му помогна да си вкара главата вътре (за да вижда по-добре) и отзивчиво ще ритна кошера... след това ако иска може да разгледа и още един... трябва хуманост все пак сме 21 век....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #89
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Не ми е присъщо такова нещо (рязане на ръце) Аз съм хуманен човек - иска да види пчели, ще му помогна , ще отворя кошера дето го краде, ще му помогна да си вкара главата вътре (за да вижда по-добре) и отзивчиво ще ритна кошера... след това ако иска може да разгледа и още един... трябва хуманост все пак сме 21 век....
    Чак главите не, но съм бил свидетел на нещо подобно ...
    "Наказанието" е будещо съчувствие, а разкаянието - очевидно ...

  10. #90
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    Бог знае най-добре, той ни е създал.
    Бе той може и да знае най-добре, но не той ще реже ръката, а творбата му. А там стават грешки

 

 
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •