Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 137
  1. #91
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    А защо е нужна смяна на посоката на въртене?
    Ако е конструирана така центрофугата, че да може автоматично да обръща питите ще е необходима смяна на посоката.

  2. #92
    Такива са касетъчните. Само че, те работят на принципа на хордиалните. И нали се сещаш, че ако се опита да изцеди напълно едната страна на питата, а след това другата, това ще доведе до изтърбушване на всички пити, не зависимо от обтелването.

    Да не говорим, че за амбицийте които има, на него ще му трябва радиална, а за нея не виждам смисъл да обръща посоката.

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    А защо е нужна смяна на посоката на въртене?
    Освен центробежните сили на питите им действат и силите на инерцията. На меда, които е в страната на питата, която е обратна на посоката на въртене действа сила, насочена към изваждането му от килийката. Обратно, на тези страни, които са обърнати по посоката на въртене, върху меда действат сили, които се опитват да го задържат вътре. За това се налага реверсиране, особено за центрофуги, на които рамките са неподвижно закрепени в барабана.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #94
    На теория е така, но на практика не съм забелязал разлика в отделните страни на центрофужени с радиална центруфуга пити.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    На теория е така, но на практика не съм забелязал разлика в отделните страни на центрофужени с радиална центруфуга пити.
    Има си хубав лаф за това: "На теория е едно, на практика - друго, а в живота - съвсем различно"
    Ако се сложи датчик за тегло и това се включи в софтуера, центрофугата като се завърти в обратната посока ще се види, че теглото не нараства (примерно за 1мин) и центрофугата ще спре.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Юрката , ти сподели от живота .
    Аз , съм на същото мнение .

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Юрката ти сподели от живота .
    Аз , съм на същото мнение .
    А защо се произвеждат центрофуги с реверс?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Защото , има глупци , които ги купуват !
    Хайде , сега сметни - при 1 куб. метър , колко пити ще влязат по твоята система с автоматично обръщане на питите , а колко по радиалната система .
    Лично , аз преди години исках да си купя хоризонтална с ъгъл , който се наглася .Муцка !
    Ще го направя .

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Защото , има глупци , които ги купуват !
    Хайде , сега сметни - при 1 куб. метър , колко пити ще влязат по твоята система с автоматично обръщане на питите , а колко по радиалната система .
    Лично , аз преди години исках да си купя хоризонтална с ъгъл , който се наглася .Муцка !
    Ще го направя .
    Май не четеш внимателно! Никъде не съм коментирал обръщане на питите, а обръщане на посоката на въртене на двигателя (реверс).
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Дали , аз не чета или ти не разбираш от пчеларство ?

 

 
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •