Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 39 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 384
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Моите кошери изработвам собственоръчно и боядисвам в жълт и син цвят. Имам само един бял, но се отказах от този цвят. Използвам еко боя на водна основа, която се разрежда с вода. Двойно по-скъпа е от алкидните, но аз съм доволен.Нанасям от нея два слоя, като преди това нанасям импрегнир също на водна основа. Хубавото на тези бои е това, че съхнат много бързо и имат добро покритие. Мисля, че за практикуващите екологично пчеларство тези бои са задължителни при изработването на кошерите им. Така са ми казали, а дали е истина не мога да кажа.Благодаря на всички.

  2. #2
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Моите кошери изработвам собственоръчно и боядисвам в жълт и син цвят. Имам само един бял, но се отказах от този цвят. Използвам еко боя на водна основа, която се разрежда с вода. Двойно по-скъпа е от алкидните, но аз съм доволен.Нанасям от нея два слоя, като преди това нанасям импрегнир също на водна основа. Хубавото на тези бои е това, че съхнат много бързо и имат добро покритие. Мисля, че за практикуващите екологично пчеларство тези бои са задължителни при изработването на кошерите им. Така са ми казали, а дали е истина не мога да кажа.Благодаря на всички.
    Другото хубаво нещо на тези бои колега е , че може директно да се боядисват кошерите както пчелите са вътре, всичките си 12 кошера боядисах така без да имам проблем.Естествено се съобрязявам да е по късно вечерта като боядисвам прелката , за да не залепят по нея.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  3. #3
    ANIBAL
    Guest
    Моите,са сини и мисля,че това е класическия цвят.Но ,ако не се боядисват и това е добре.Само трябва супер импрегнация.А ,за ориентация няколко цветни ленти.Или нещо такова.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Според мен нов кошер , добре шлайфан бойдисан с автоемайллак има най-дълъг живот на покритието ! Ако кошера не се ползва веднага а няколко месеца престои на сянка и проветриво място - боята живее най-дълго! wink;

  5. #5
    Колеги едно въпросче към вас.В момента си ремонтирам един стар модел ДБ кошер, изключително добър и здрав, дразнеше ме това, че кита му се бе нацепил и изглеждаше много зле.Та така ми го подариха , и аз го метнах вчера със малко ъглошлайвче със шкурков диск и го изчистих до дърво , нанесох три слоя инпрегнация на Сократис, на стените , интересува ме самото дъно как да обработя в смисъл с безир с яхтен лак , понеже дъната принципно най бързо гният.
    Поздрави!
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Лакът на водна основа на Сократес е изключително добър и на достъпна цена. Моите са оцветени с такъв лак и с лак на Левис(от Сикенс), но той е два пъти по-скъп и не го продават(поне при нас) в малки разфасовки!
    Working....

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Дъното го мини отдолу пак със същия импрегнант. Няма смисъл повече от две ръце. Импрегнанта не замества лака или боята. неговата задача е да даде спойката между дървото и лака/боята. Аз работя също със сократес или има една друга пак е на същата фирма, но в словашкия завод -акрил. Тя е със същите качества, но е мат. Малко по-евтина излиза. Вече има и българска. онзи ден си купих една жълта за проба.

  8. #8
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Дъното го мини отдолу пак със същия импрегнант. Няма смисъл повече от две ръце. Импрегнанта не замества лака или боята. неговата задача е да даде спойката между дървото и лака/боята. Аз работя също със сократес или има една друга пак е на същата фирма, но в словашкия завод -акрил. Тя е със същите качества, но е мат. Малко по-евтина излиза. Вече има и българска. онзи ден си купих една жълта за проба.
    Много ви благодаря г-н Бонев за отговора , утре ще го боядисам вече със боята на сократес пак на поне две ръце.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Здравейте колеги.
    Аз ползвам Акрилатна боя на мегахим за дърво и метал.
    може да се оцветява с обикновенни колоранти за латекс.
    700 гр. кутия в практикер за 4.50 лв.
    Но е по важно да се импрегнира добре с добър импрегнант, против влага и дървесен червей. Ползвам импрегнант на водна основа на леко - средна цена с добро качество.
    Поздрави.

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Моите кошери са изцяло от фибран и са боядисани с фасаген. Не смея още да коментирам трайността, защото са от тази пролет. Предната партида кошери от 2006 година бяха боядисани с блажна боя, два слоя и още са в прилично състояние.

 

 
Страница 1 от 39 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •