Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 99
  1. #51
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Благодаря за отговорите, приемам и критиките,(макар придружени от ирония и сарказъм), ясно е че най -голяма е моята вина, за слаби семейства е виновен пчеларят, съгласен съм, просто немога с лека ръка за затрия 3 майки, ще опитам нещо, а за резултата ще мине време. Желанието ми беше да кажат колегите как са правили при подобни ситуации, може някои да са се родили научени, но аз не съм от тях. Около 9-ти септември бяха с по две пити с пило при положение, че са и млади майки(роеви мои) и реших да не ги обединявам, виждам че е било грешка, със сигурност ще знам за друга година, но тази година нищо не беше нормално. Още веднъж благодаря на всички отзовали се. Успех на всички Ви.

  2. #52
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Благодаря за отговорите, приемам и критиките,(макар придружени от ирония и сарказъм),
    Къде видя ирония и сарказъм? Всички се отзоваха съвестно на въпроса ти. Я сега вместо да се сърдиш изкарай някоя ракия правена заедно с теб. Да почерпиш де. А семействата ги оправи според който съвет ти най - хареса и каквото стане.

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Къде видя ирония и сарказъм? Всички се отзоваха съвестно на въпроса ти. Я сега вместо да се сърдиш изкарай някоя ракия правена заедно с теб. Да почерпиш де. А семействата ги оправи според който съвет ти най - хареса и каквото стане.
    Ракия имам само, че е стара,(не чак толко де) да не и объркаме нещо, всички помогнали ако се отбиват през Благоевград нека се обадят тая година има и друга реколта който не пие стара , а относно сарказма ти най-добре знаеш къде е, но както казах бяхте ми полезни това е истина.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    "До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст!
    След девети той направи съдбоносната крачка напред!"




    П.П.Понеже споменаваш 9-септември при такава слаба година каквото имахте може би е трябвало месец - месец и половина по рано да ги подхраниш за пило.
    Не си слаб пчелар селекция да нямаш слаби семейства не може да стане толкова бързо.

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2013
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    Гоце Делчев
    Тази година поне при нас в Гоце Делчевско, най-голяма заслуга има пръскането за дерматита.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Имам. Горелката и готово. И десет да ги събереш пак ще са същия боклук. Те майките им, ако бяха кадърни нямаше да са в това положение по това време. Е, ако това е заслуга на пчеларя то това е друг въпрос и за е.. е той, но пчелите пак заминават за спиртен извлек. Ако се направят някои манипулации с тях се набавят знания, но когато ги имаш действаш по първия начин за да спреш някои заболявания които спохождат слабите семейства и при благоприятни условия се развиват и натискат и силните. Така си спестяваме главоболието да се занимаваме с тях.
    Други въпроси г-н Йорданов?
    Хаха, точно такъв отговор очаквах от теб, г-н Соларис и други въпроси нямам, всичко е ясно. Ама то с горелката и баба знае. След като не знаем обаче от какво са заслабнали отводките при Барков, /тая година и при мене и при тебе имахме период на упадък при семействата по независещи от нас причини, ако не бъркам?/ мисля че спокойно може да ги пробваме дали ще изкарат зимата и нищо няма да загубим. Ако майките са калпави, сега няма да пречат на другите семейства, а пролетта има достатъчно време за работа с електрожени, горелки, бензинови лампи и так дале. Чисто и просто сега тези отводки им определяме статут на резервни майки и им даваме шанс до март месец.
    Както казва джентълменът от Холандия, напролет една майка струва колкото едно семейство. Това е хипербола, разбира се, но пък ни дава повод за размисъл. Първосигналните действия не винаги са приемливи, особено в пчеларството.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Хаха, точно такъв отговор очаквах от теб, г-н Соларис и други въпроси нямам, всичко е ясно. Ама то с горелката и баба знае. След като не знаем обаче от какво са заслабнали отводките при Барков, /тая година и при мене и при тебе имахме период на упадък при семействата по независещи от нас причини, ако не бъркам?/ мисля че спокойно може да ги пробваме дали ще изкарат зимата и нищо няма да загубим. Ако майките са калпави, сега няма да пречат на другите семейства, а пролетта има достатъчно време за работа с електрожени, горелки, бензинови лампи и так дале. Чисто и просто сега тези отводки им определяме статут на резервни майки и им даваме шанс до март месец.
    Както казва джентълменът от Холандия, напролет една майка струва колкото едно семейство. Това е хипербола, разбира се, но пък ни дава повод за размисъл. Първосигналните действия не винаги са приемливи, особено в пчеларството.
    И на друго място го писах. Слабите семейства тази година ги натискат осите и оттам и пчелите. Добре е, че осите само ядат и не изнасят, иначе всички кошери щяха да са празни. Та тази година ще преживеят само силните и крадливите. Такива слабаци няма да устискат за разлика от други години и експериментирането няма да даде нужните резултати.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е, че то оси, пчелояди, самолети и всяква летяща гад е заплаха за пчелите /пчеларя/ от памтивека, догодина може да ревнем и срещу дроновете /да не ме издадеш на г-н Матеев/. Все пак, както и да го смятаме, към момента Барков има пчели и майки за едно 100-150 лева или повече и последното нещо което аз бих го посъветвал е да ги минава с горелката. Напълно възможно е затоплени, осигурени с храна и стеснени входове да посрещнат пролетта. Па тогава вече каквото сабя покаже.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Привет, имам следния въпрос, към колегите, имам три слаби отводки, под 3 междурамия пчели, какво обединение да предприема, за да спася поне една, какво да правя с майките ако ги обединявам в едно. Да уточня работя с ДБ кошери, които не са с отделни дъна и кошерите не са един до друг.
    Ако вече не е късно,моят съвет е -нищо не прави.Кило пчели ще иззимеят без проблем.Ако,физиологически НЕ са подготвени за зимата,каквото и да направиш няма да я бъде.Най-много да отложиш с месец-два леталния край.Както вече казах-сиипиииииии.

  10. #60
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    И на друго място го писах. Слабите семейства тази година ги натискат осите и оттам и пчелите. Добре е, че осите само ядат и не изнасят, иначе всички кошери щяха да са празни. Та тази година ще преживеят само силните и крадливите. Такива слабаци няма да устискат за разлика от други години и експериментирането няма да даде нужните резултати.
    Това е чудесно. Тъкмо ще изчистим популацията в Бг.

 

 
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •