Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Каква информация ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да предостави всеки един пчелар от форума?

Гласували
158. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Всеки има правото да се регистрира с НАПЪЛНО АНОНИМЕН АКАУНТ

    58 36.71%
  • Задължително трябва да се знаят поне ИМЕТО и ФАМИЛИЯТА

    67 42.41%
  • Задължително трябва да се знае ПЧЕЛАРСКИЯ РЕГИОН

    97 61.39%
  • Задължително трябва да се знае НАСЕЛЕНОТО МЯСТО на пчелините

    29 18.35%
  • Задължително трябва да се знае вида на кошерите (ДБ, ЛР, ФАРАР и т.н.)

    66 41.77%
  • Задължително трябва да се знае БРОЯ НА КОШЕРИТЕ

    48 30.38%
  • Задължително трябва да се знае ТЕЛЕФОНА НА ПЧЕЛАРЯ

    18 11.39%
  • Задължително трябва да се знае E-Mail адреса на пчеларя

    28 17.72%
  • Задължително трябва да се знаят ГОДИНИТЕ ПЧЕЛАРСКИ СТАЖ

    57 36.08%
Отговори на анкетата
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 84
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Излизане от анонимност

    Отварям тази анкета с цел да се допитам до мнението на посетителите на форума относно анонимните акаунти - желаете ли да четете мнението на такива или подкрепяте една инициатива по излизане от анонимност на всички пишещи във форума.

    Според мене по принцип няма никакви проблеми анонимни пчелари да четат форума колкото си искат, но ако желаят да започнат да пишат в него, редно е да излязат от анонимност. Най-лошото според мене е да четеш мнение и препоръки от анонимен акаунт, за който не знаеш какъв човек стои зад него и дали наистина ти мисли доброто или точно обратното - гледа да те закопае поради чувството за БЕЗНАКАЗАНОСТ, което го обзема когато се крие зад анонимен акакунт.

    Също така и конфликтите във форума, които от време на време ги организира някой от посетителите - статистиката сочи, че анонимните посетители в много по-голяма степен са склонни да предизвикват провокации или конфликти и въобще да се държат некултурно, нахално или дори обидно. Същото важи и за спамаджиите и въобще анонимноста е основна предпоставка за лошия тон във форума.

    Във връзка с това аз съм склонен да предприема действия по излизане от анонимност на всеки един пишещ в този форума, но ми се иска преди това да се допитам до мнението на останалите посетители.

    Анкетата е явна - тоест всеки ще може да види кой за какво е гласувал.
    В анкетата може да се гласува за повече от един отговор - тоест всеки има правото да избере повече от 1 опция.

    За невключени в анкетата опции можете директно да пишете постинг в темата и да си кажете особенното мнение.

    ПС: При анализиране на резултатите от анкетата ще се дъжи сметка дали гласувалите за отрицателните опции са хора с анонимни акаунти или не.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Не е зор да има фамилно име, би било хубаво да има и телефонен номер (справка подписът ми).
    0899946746 Поздрави, Емо.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    Не е зор да има фамилно име, би било хубаво да има и телефонен номер (справка подписът ми).
    Аз също съм за това да го има телефонния номер, но въпросът е дали да бъде публичен или не.

    По принцип от телефонния номер имат нужда само администраторите на форума с цел да могат да влязат в контакт ако нещо се обърка с E-Mail адреса. Администраторите вече знаят E-Mail адресите на всички, но с годините някой от E-Mail адресите вече са станали невалидни, защото потребителите явно вече имат нов, но не са си направили труда да го въведат в профила си. В резултат на това ежеднево получаваме от пощенския сървър по 5-10 съобщения за грешка в опити за изпращане на мейл на невалиден мейл адрес.

    Та във връзка с това вече съм решил да добавя в профилите на всички ново поле за телефонния номер н дори да го направя задължителен за попълване от нови потребители, но въпросът е дали този номер трябва да се показва вдясно на всеки един постинг, или да си остане само за вътрешна употреба от администраторите в случай на нужда.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Според мен за "Пчеларски регион"като минимум трябва да е общината/е в която се пчеларства. Населено място-по желание.
    Може би ще е полезно да се знае, дали колегата/потребителя е "подвижен" пчелар.
    Предпочитам да пия от извора.

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Мисля, че правиш погрешни изводи. Не мисля че е редно във форума да се излага всякаква лична информация и така тя да бъде достъпна до търсачките Гугъл, Яндекс и нам какви още. Ако мислиш, че с излизането от анонимност ще се постигне положителен ефект - лъжеш се. Дано не съм прав. Аз лично съм ти предоставил мои данни, но те не са видни тук и в необятното пространство наречено интернет. На мен не ми пречи да пиша, това което мисля, знам и т.н., пък щом модератора прецени, че съм стъпал на криво - бите - нека ме линчува, но нека не ми споделя личните данни. Закон има за тая работа в България и чл.2 от него казва следното: Лични данни са всяка информация, отнасяща се до физическо лице, което е идентифицирано или може да бъде идентифицирано пряко или непряко чрез идентификационен номер или чрез един или повече специфични признаци.
    Този постинг е взет от друга тема, но отговарям тука, защото искам дискусията по въпроса да се развие в тази тема (анкета).

    Да, съгласен съм с това, че повечето анонимни акаунти ще се позоват на правото си по закон да не си предоставят личната информация в публичното пространство, и ще са прави за себе си, но тогава веднага мога да им задам контравъпрос: Ами като толкова искат да се крият от останалите, защо тогава въобще ходят в публичното пространство? Искат да изграждат имидж, пишейки в публичното пространство, искат уважение, искат да пускат обяви за продажба и т.н., а в същото време искат да останат анонимни? Как да се съвместят тези несъвместими едно с друго изисквания?

    По-добре ли ще е да въведем ново правило във форума, че на анонимните акаунти им се забранява да дават акъл за каквото и да било, защото не може да им се вярва? Ако искате пък нека да го направим така, но трябва да отворим друга анкета - всеки анонимен акаунт да има право САМО ДА ЗАДАВА ВЪПРОСИ и нищо повече. Няма право да дава отговори на чужди въпроси, няма право да дава каквато и да било информация и всички такива постинги да се считат за спам и директно да се трият. Кофти, нали.

    Не осъзнаваш ли, че в момента във форума сме разделени на две групи - конкретни хора-пчелари и разни акаунтчета с нищо незначещи букви и цифри, които го пълнят с нищо незначещи постинги, зад които не се знае кой стои и доколко може да се вярва на информационното им съдържалие. Ти как би се почувствал, ако моя акаунт беше TraLaLa2015 и за мене знаеше само това, че май наистина съм ТраЛаЛа (някаква откачалка, избиваща комплекси на страниците на форума)? Не ми се сърди, но за някои анонимни акаунти точно това си мисля (за тебе не, но защото знам кой стои зад твоя ник).

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Това което се предлага е лишено от логика, най-малкото защото няма никаква гаранция, когато се регистрираш с имена, че точно това са твоите имена. Никога не ме е било страх да изкажа мнение по даден въпрос и стоя зад думите които съм написал. Не съм страхливец и не ми харесва, че се опитват да ме изкарат такъв, но не желая личните ми данни да се търкалят из нета. Хубав ден на всички.
    А тогава защо желаеш да пишеш и хората да се вслушват в тебе и в твоето мнение?

    Нали осъзнаваш, че за тях ти може би си ЕДНО НИЩО, Може би си един НИКОЙ, с който могат да се бъзикат и подиграват, но не и да водят нормална сериозна дискусия. Не го ли забелязахте този факт с Василевса?

    Аз пък ще ти кажа нещо друго, но не искам да ми се сърдиш. За мене лично всеки един посетител на форума, който иска да си запази анонимноста, НЕЩО НЕ МУ Е ЧИСТ КОСЪМА. Няма логика да се криеш и в същото време да се опитваш да се правиш на велик. Кой в случая е великия - някой ТраЛаЛа акаунт ли, зад който може да се крие някое хлапе, или комплексар, или непчелар, или бог знае кой друг.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Имах неблагоразумието да си оставя личните данни в един друг форум и вече близо десет години по два-три пъти в месеца ми звънят на личния телефон и ми предлагат различни услуги които аз не желаяq но водя безмислени разговори и си губя времето. А дали съм едно "НИЩО" това не може другаря Матеев да каже.
    А и да го каже все ми е тая.

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Имах неблагоразумието да си оставя личните данни в един друг форум и вече близо десет години по два-три пъти в месеца ми звънят на личния телефон и ми предлагат различни услуги които аз не желая но водя безмислени разговори и си губя времето. А дали съм едно "НИЩО" това не може другаря Матеев да каже.
    А и да го каже все ми е тая.
    Моят телефон пък го знае цяла България (и не само пчелари) и въпреки това никой не спекулира с него (в 99.9% от случаите). Пък и да започне някой да спекулира, най-ми е лесно да му забраня номера и толкова. Така че не ми се сърди, но този твой постинг го класифицирам като поредната лъжа на поредния анинимен акаунт, зад който не се знае кой се крие.

    Ха-ха ....... 10 пъти в месеца му звънят от някой форум ........

    Наистина в България има няколко организации, които периодично звънят и притесняват хората, но с тях можеш да се оправиш много лесно поне по 4 различни начина:

    1. Казваш "Момент, почакайте малко" и след това оставяш телефона си отворен. Нека да висят на него 5-10 минути и да си навъртат сметка ...... Повярвай ми, сами ще затворят, и повече няма да те потърсят.
    2. Блокираш им телефонния номер
    3. Оплакваш се на мобилния оператор
    4. Оплакваш се на Комисията за защита на потребителите. Ще им предизвикаш проверки, глоби и т.н.. Правил съм го веднъж и комисията разката фамилията на една фирма-инвестиционни посредници, които имаха много агресивна телефонна политика.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    06.11.2015
    Мнения
    55
    Задължително трябва да се ползва пръстов отпечатък.
    Задължително трябва да се ползва електронен подпис.
    Задължително трябва да се ползва включена уеб камера която да прави снимка в момента на публикуване.
    Задължително трябва да се предоставят препоръки от утвърдени участници, без това приемане на нов член е неприемливо.

    Това мнение е предложение за допълване редовете на анкетата.

    В каждой шутке есть доля шутки, остальное правда.
    Советов у меня лучше не просить! Потому, что чувство юмора у меня сильнее чувства жалости.

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Моят телефон пък го знае цяла България (и не само пчелари) и въпреки това никой не спекулира с него (в 99.9% от случаите). Пък и да започне някой да спекулира, най-ми е лесно да му забраня номера и толкова. Така че не ми се сърди, но този твой постинг го класифицирам като поредната лъжа на поредния анинимен акаунт, зад който не се знае кой се крие.
    Това са телефоните от последните две позвънявания. 442036959226 и 442038682294 послидното на 09,09,2016. Всеки път телефона е различен и така 10 години.

 

 
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •