Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 110 от 144 ПърваПърва ... 1060100108109110111112120 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,091 до 1,100 от общо 1434
  1. #1091
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от isoto Виж публикацията
    Това мисля, че ще подтикне към друг поглед на нещата. Разходите ще трябва доста да се свият ...
    Това не е от сега. И е само част от проблема. Повече си вредим с боклуците, с които третираме.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #1092
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от isoto Виж публикацията
    Ако в края на юли/началото на август стесниш на примерно 6 рамки и ги 'налееш" със захарен сироп, колкото поемат до запечатване, съм сигурен че няма да мръднат. Просто имат свободно място ... А сигурно се чувстват и леко "поокрадени" ...
    Рано или късно ще освободят място щото хапват, и ще подкарат пак пилото. Каква е файдата да подкарат пило Октомври примерно, никаква, даже назад... И ефекта ме съмнява да е очаквания...

  3. #1093
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Това вярно ли е? Като съм давал запечатано пило на по-слабички отводки не съм забелязал да им се отразява негативно...
    Ами не знам. Гледам си фен на Слави 13 та затова го цитирах а и ме съмнява тои да е правил изследвания вероятно ги е чел, всъщтност мисля, че пусна и линк по казуса в пушалката.Помня, че няколко вечери се пеняви, че колективния ум не възприема феромонната теза току- тъй, макар и проповядвана от такъв изтъкнат ум.

  4. #1094
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ... Гледам си фен на Слави 13 ...
    Абе не знам кой копира челния му опит, с едно отваряне на кошер в годината...

  5. #1095
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Абе не знам кой копира челния му опит, с едно отваряне на кошер в годината...
    Хи, хи.
    Е та нали трябва заклейката да пазим.
    П.П.Шегата на страна феромоните оказват огромно влияние при пчелите не са добре проучени но има и изводи приложими в практиката.

  6. #1096
    Потребител
    Регистриран
    22.02.2017
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Русе
    Неделя прегледах кошерите. Времето беше слънчево и тихо 12 градуса според телефона. Пчелички имаше на всички прелки. Подготвих от първия мед за тази година в торбички с пудра захар 2:1 и изчаках да паднат температурите и ги отворих към 18:00 и им сложих на всички по 1кг над рамките. Силни, слаби - нито едно с-во не беше на кълбо. Работя за втора година с найлони 2см отворени от към прелката. Всичките ми кошери без един са с твърди дъна освен един. Разликата при него е - пчелите седят долу и има мноого влага на найлона (странна работа). Пипах и найлоните да търся къде е топло и установих, че само този, който даде най много мед за сезона е топъл. При всички други - студ въпреки, че са на повече рамки... Споделете

  7. #1097
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Преди малко третирах с ОК за последно, всички са живи и здрави засега!!! Много влага обаче забелязах!!!...чудя се дали е възможно да са започнали пак да гледат пило?

  8. #1098
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Преди малко третирах с ОК за последно, всички са живи и здрави засега!!! Много влага обаче забелязах!!!...чудя се дали е възможно да са започнали пак да гледат пило?
    напълно възможно, то някои не са и спирали, според мен де

  9. #1099
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Преди малко третирах с ОК за последно, всички са живи и здрави засега!!! Много влага обаче забелязах!!!...чудя се дали е възможно да са започнали пак да гледат пило?
    Март месец пиши как оценяваш ефекта от третирането.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #1100
    Потребител
    Регистриран
    22.02.2017
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Русе
    Четири от 15 вече ги няма... силни, слаби...

 

 
Страница 110 от 144 ПърваПърва ... 1060100108109110111112120 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •