Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 109 от 144 ПърваПърва ... 95999107108109110111119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,081 до 1,090 от общо 1434
  1. #1081
    Наблюдател
    Регистриран
    10.11.2013
    Мнения
    29
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    аз пък не схванах за чий да съхраняваме юлските пчели за да зимуваме с тях, вместо с августовски или септемврийски,а защо не и с октомврийски
    Обикновено всички яйцеснасящи се орентират с/о продължителността на деня. Заедно с това, кошера е и инкубатор, потдържащ 60%-80% влажност и температура ~36 градуса,а влажността е функция на температурата. Т.е при година като тази / без дъжд 2-а месеца, намалено нектароотделяне / "инкубатора" не работи Съчетано с намаляването на продължителността на деня / намаляне на яйцеснасянето / мисля картинката е ясна ...

    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Меко казано странно твърдение и заключение. Значи, ако пчелите са си биле на 5-6 рамки тогава, и сега са пак на толкова, то това са същите пчели!?? Пък за подмора даже няма и да споменавам...
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    При колегата по напред дето казваше как август са на 5 междурамия и ноември пак на толкова и са едни и същи пчели, важи с пълна сила това което казваш! Обаче кат запреш майката в изолатора от началото на август не снесе нито едно яйце, няма от де да дойдат нови пчели за замяна...
    Всъщност това и направих, но не ползвах изолатор. Пуснати са на голи рамки / изградени/ и инверт докато вземат За 2, 3 седмици приключиха ...

    ПС: Та да питам практиците :
    Вие колко пчела успяхте да "генерирате" през сушавите месеци? На практика семействата станаха по-големи или по-малки ?
    System network ...

  2. #1082
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    На практика използващите сиропче имаха забележителни резултати.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #1083
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    На практика използващите сиропче имаха забележителни резултати.
    Дано са забележителни и след зимата...

  4. #1084
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от isoto Виж публикацията
    ...
    Вие колко пчела успяхте да "генерирате" през сушавите месеци? На практика семействата станаха по-големи или по-малки ?
    По важно е с колко пчела ще се излезе от зимата. Щото предпочитам да вляза в зимата с 5-6 междурамия и да изляза с 5, а не да вляза с 8 и да изляза с 2...

  5. #1085
    Наблюдател
    Регистриран
    10.11.2013
    Мнения
    29
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    На практика използващите сиропче имаха забележителни резултати.
    Това мисля, че ще подтикне към друг поглед на нещата. Разходите ще трябва доста да се свият ...
    System network ...

  6. #1086
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Ако пчелите нямат пило, за какво излизат, колко им е потреблението и друг вупрос имам, но после че се размиват
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #1087
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    ...таа кое ги амортизира повече, пилото или другата работа?
    наличието/липсата на прашец по времето когато отглеждат пилото+съотношението гледачки/личинки е от изключително значение за продължителността на живота им

    Колеги, вече ги обсъждахме тия работи, защо трябва да ги предъвкваме наново при положение, че няма излязла никаква нова информация по въроса? Или пък има?

  8. #1088
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ако пчелите нямат пило, за какво излизат, колко им е потреблението и друг вупрос имам, но после че се размиват
    Факт, че са доста мързеливи като нямат пило и нищо не правят, но като усетят че има паша, при мен грозде, излизат да пълнят. Явно са лакоми, знам ли. Но във времена на липсваща паша и прашец си спят буквално и не им деме че навън е +18,20 градуса...

  9. #1089
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    наличието/липсата на прашец по времето когато отглеждат пилото+съотношението гледачки/личинки е от изключително значение за продължителността на живота им

    Колеги, вече ги обсъждахме тия работи, защо трябва да ги предъвкваме наново при положение, че няма излязла никаква нова информация по въроса? Или пък има?
    Е да де, ама кат дойде края на август и колегите се втурват с лейките да правят пило и зимна пчела..., а то прашец за един търтей да се нахрани няма...

  10. #1090
    Наблюдател
    Регистриран
    10.11.2013
    Мнения
    29
    Ако в края на юли/началото на август стесниш на примерно 6 рамки и ги 'налееш" със захарен сироп, колкото поемат до запечатване, съм сигурен че няма да мръднат. Просто имат свободно място ... А сигурно се чувстват и леко "поокрадени" ...
    System network ...

 

 
Страница 109 от 144 ПърваПърва ... 95999107108109110111119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •