Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 44 от 45 ПърваПърва ... 3442434445 ПоследнаПоследна
Резултати от 431 до 440 от общо 443
  1. #431
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Ако искате го приемете този съвет от мен, но много внимавайте като четете подобни сайтове и информация защото там пише това което ти се иска да прочетеш много тънко изкривяват информацията или как е било в миналото, че почти не се усеща, но всъщност променят на 360 градуса реалността.

  2. #432
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Във връзка с това порочно отклонение от темата: аз, като не я разбирам "широката руска душа", както и " демократичната американска душа" вследствие на това просто не чета такива сайтове и готово. Аман от "не ме гледай какво правя, а ме слушай какво ти говоря".
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #433
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Пишете каквото искате. Аз историята я знам, защото я изживях. Може тези до 30 години да не разбират, какво става но мен не могат да излъжат. Баба ми тъй казваше " И от акъла си да се не делиш! "

    България се управлява от престъпници /бели якички без лица/, които владеят всичко, телевизия, радио, политици, икономика... те могат да накарат /насочват / масите в угодната за тях посока, да манипулират това го владеят до най висша степен. Ето един пример Защо правителството подаде оставка ? За да не носи отговорност за милярдите , които взе. Най лесно е да се каже ето избрахте другите и те откраднаха.
    Питам аз, можете ли да назовете престъпниците по именно. Не можете, защото те нямат лица ето това висш пилотаж. Можем ли да променим нещо, НЕ, няма кой да го направи вече. И това е висш пилотаж!
    Въпреки , че сме република ние сме роби в собствената си държава а конституцията чели ли сте я http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/521957377 прочетете я буква по буква и си задавайте въпросите, защото тя е основополагаща за една, демократична държава. Четете и учете децата си , не ги оставяйте да станат овце , защото това също е от висшия пилотаж. Когато през 89 отвориха кошарата 80 % в нея бяха овце 10 % информирани заминаха в чужбина изгонени от 10% приватизиращи активи.

    А относно отношенията работник- работодател.
    Уважавате себе си за да ви уважават другите. За тези , който не разбират това ще кажа "При НАЧАЛНИКА с наколенки не се влиза а с достойнство". Работете по такъв начин, за да можете да влезете с достойнство, не наведен. Ако НАЧАЛНИКА е мъдър, той ще оцени това, ако е лайно, ще се опитва да ви насилва. Избора е и на двете страни. За повечето новобогаташи, синове на ........ изпратени след 89 да учат на запад и завърнали се да управляват на тати приватизираните активи от демокрацията. Веднага ще ги познаете . Там мъдрост не търсете, а по голяма тояга, защото тез хора чужд хляб не са яли.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  4. #434
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Пишете каквото искате. Аз историята я знам, защото я изживях. Може тези до 30 години да не разбират, какво става но мен не могат да излъжат. Баба ми тъй казваше " И от акъла си да се не делиш! "

    България се управлява от престъпници /бели якички без лица/, които владеят всичко, телевизия, радио, политици, икономика... те могат да накарат /насочват / масите в угодната за тях посока, да манипулират това го владеят до най висша степен. Ето един пример Защо правителството подаде оставка ? За да не носи отговорност за милярдите , които взе. Най лесно е да се каже ето избрахте другите и те откраднаха.
    Питам аз, можете ли да назовете престъпниците по именно. Не можете, защото те нямат лица ето това висш пилотаж. Можем ли да променим нещо, НЕ, няма кой да го направи вече. И това е висш пилотаж!
    Въпреки , че сме република ние сме роби в собствената си държава а конституцията чели ли сте я http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/521957377 прочетете я буква по буква и си задавайте въпросите, защото тя е основополагаща за една, демократична държава. Четете и учете децата си , не ги оставяйте да станат овце , защото това също е от висшия пилотаж. Когато през 89 отвориха кошарата 80 % в нея бяха овце 10 % информирани заминаха в чужбина изгонени от 10% приватизиращи активи.

    А относно отношенията работник- работодател.
    Уважавате себе си за да ви уважават другите. За тези , който не разбират това ще кажа "При НАЧАЛНИКА с наколенки не се влиза а с достойнство". Работете по такъв начин, за да можете да влезете с достойнство, не наведен. Ако НАЧАЛНИКА е мъдър, той ще оцени това, ако е лайно, ще се опитва да ви насилва. Избора е и на двете страни. За повечето новобогаташи, синове на ........ изпратени след 89 да учат на запад и завърнали се да управляват на тати приватизираните активи от демокрацията. Веднага ще ги познаете . Там мъдрост не търсете, а по голяма тояга, защото тез хора чужд хляб не са яли.
    Мммм, много добре казано. Та тъй наречената народопсихология някои хора я владеят до най - голямата подробност. И точно такива хора се ползват от горестоящите за да управляват самолета с такъв висш пилотаж. Те им казват при дадени условия накъде ще тръгне народа и каква ще е неговата реакция. Ако има реакция изчакват или изменят малко правилата, ако няма - действат. /винетки, глоби, цени на горива и ....../. Да ти писне.

  5. #435
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мммм, много добре казано. Та тъй наречената народопсихология някои хора я владеят до най - голямата подробност. И точно такива хора се ползват от горестоящите за да управляват самолета с такъв висш пилотаж. Те им казват при дадени условия накъде ще тръгне народа и каква ще е неговата реакция. Ако има реакция изчакват или изменят малко правилата, ако няма - действат. /винетки, глоби, цени на горива и ....../. Да ти писне.
    Много точен и верен постинг. Да, така е - висшите властимащи са ЕКСПЕРТИ В УПРАВЛЕНИЕ НА ПОВЕДЕНИЕТО НА ТЪЛПИТЕ. Има си специална наука за ПСИХОЛОГИЯТА НА ТЪЛПИТЕ и властимащите я владеят до съвършенство.

    Вижте този линк: https://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%9F...B8%D1%82%D0%B5

    Цитирам различни твърдения от този линк:

    Цивилизациите са били създавани и ръководени досега от една малка интелектуална аристокрация и никога от тълпите. Силата на последните им стига само да рушат. Вземат ли връх, стига се до безредие.

    Тълпите натрупват не интелигентност, а посредственост.

    В действителност обаче господарите на света, създателите на религии или на империи, апостолите на всички вери, известните държавници и, на по-скромно равнище, водачите на малки човешки обединения, винаги са били неволни психолози, надарени с инстинктивно познание на душата на тълпите, познание, често пъти много точно.

    Щом определен брой живи същества се съберат на едно място независимо дали става дума за стадо животни или за човешка тълпа, те инстинктивно се поставят под властта на някакъв ръководител, т.е. водач.

    Тълпата е стадо, което не би могло да мине без господар.

  6. #436
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако всъщност се зачетете в изводите, написани в този линк, ще осъзнаете колко слаби сме в действителност като народ или в частност като пчеларска общност, и колко силно е МЗХ дори и в лицето на един единствен господар (властимащ), който може да ни направи смешни и да ни разиграва когато си поиска колкото си поиска.

    Четете ред по ред, твърдение по твърдение, и ще осъзнаете колко вярно е всичко това, и как в съвременната действителност отново се случва това, което автора го е описал още преди 120 години.

    Обществено-икономическите строеве се сменят и ще продължават да се сменят, но методите за контрол на властимащите над техните народи (тълпи) си остават едни и същи. И продължават да работят със същата ефективност, с която са работили през цялата човешка история. Четейки всичко това си мисля, че ние всъщност сме обречени.

  7. #437
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Обществено-икономическите строеве се сменят и ще продължават да се сменят, но методите за контрол на властимащите над техните народи (тълпи) си остават едни и същи. И продължават да работят със същата ефективност, с която са работили през цялата човешка история. Четейки всичко това си мисля, че ние всъщност сме обречени.
    Надали и тези скрити лидери са очаквали да попаднат в такъв капан, като са взели решението да водят човечеството по този път.
    Колкото и добре да живеят, все пак са обвързани със масите и ако не те , то децата им или близките им ще изпитват последствията на решенията им. Мисля, че цялото човечество, барабар със всички лидери е подведено и излъгано. Но с тези мисли, вече нещата опират до Бог и райската градина.

  8. #438
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Нещата са абсолютно закономерни! Йерархичните структури са както в основата на обществата. така и в структурата на живата и неживата природа.
    В противен случай не би съществувала никаква цивилизация. Надявам се Матеев като стигне до теорията на хаоса да ви го обясни нагледно. Пирамидата не може да стои стабилно на върха си!
    Този пост е редактиран от tsc1; 09.12.2016 в 20:11.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #439
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    В 21 век. Във века на високите технологии и развитите комуникации да се говори за тълпи!? За „психология на тълпите” и „управление на поведението на тълпите” е смешно. Дори тълпата на Бисер Миланов –Лекето, Петното или Лайното, не се подчинява на подобни теории, а се продават с-у пари / пазарна икономика /.
    Друг е въпроса, че когато гореспоменатата тълпа всява смут от едната старана на гражданския протест, полицията бие и арестува студенти, и ученици, от другата страна.
    Дали полицаите в случая са тълпа? Не, те само са изпълнители.
    Дали хората са слепи? Само глупак може да си го помисли.
    Друг е въпроса, че мафията е нагла.
    Е, Михаил Миков още си носи последствията за това. Кой от битите и техните близки, и приятели ще гласуват за него? Защо ли той не се кандидатира за президент?
    Ако подобни теории бяха в сила, защо властимащите искат задължително гласуване?
    Изборите са манипулирани още с „прерайонирането”. Нещата така са „прерайонирани”, че за когото и да гласуват хората, избора е направен предварително. Така, че манипулацията: „Гласувай независимо за кого, важно е да направиш своя избор”, при мен не върви – след 1996г. аз не гласувам. А щом се иска задължително гласуване, значи проблема не е само при мен.
    Къде е тълпата?
    Когато руснаците нахлуват в Украйна, украинците не воюват. „От къде на къде ще защитават имуществото на олигарсите” По спомен цитирам Божидар Димитров. / Веднага му беше отнета думата /.

  10. #440
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ...Четейки всичко това си мисля, че ние всъщност сме обречени.
    Обречени на прогрес, или на самоунищожение? Защото, ако е на прогрес, както досега изглежда, лошо няма. Както е тръгнало, засега има 4 алтернативи или комбинации от тях:
    - Ядрена война и край на цивилизацията
    - Поява на изкуствен интелект и пълна неизвестност на последствията
    - Разселване на човечеството към космоса
    - Природен или космически катаклизъм от планетарен мащаб и отново край на цивилизацията
    Настоящето положение е силно неравновесно и ще се тръгне нанякъде, някои даже може и вече да знаят накъде, ние обаче не сме от тях. Затова се занимаваме с отношенията началник - работник, които, заради естеството на човешката природа, няма начин да бъдат по принцип променени, независимо от лустрото, с което може да бъдат покрити в някои общества.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 44 от 45 ПърваПърва ... 3442434445 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •