Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 121 от 127 ПърваПърва ... 2171111119120121122123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,201 до 1,210 от общо 1262
  1. #1201
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    За който още има съмнение за цените в близко бъдеще.
    Единственото нещо което аз разбрах от статията е ,че въвеждат някакво минимално мито ,да си кърпят бюджета.

  2. #1202
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Можем да разсъждаваме и в обратната посока:

    Мед от Украйна ще се внася с високо мито и за да има ефект, то логиката диктува, че ще бъде по-високо от това на България.
    Хмм... Чакай да се замисля... Русия гони голям вносител, ЕС не е сигурен пазар за Украйна, защото нито има нужда от толкова слънчоглед, нито отговаря на някакви изисквания този мед.
    От България към Русия редовно пътуват ПРАЗНИ тирове, а в обратната посока понякога дори има свободно място. Тоест, от България към Русия може да се намери много евтин транспорт.
    Ако Русия наистина направи украйнския внос непривлекателен, то здравствуйте братья и сестры.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #1203
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    И аз мисля,че трябва просто да се преориентираме към други пазари и да не сме толкова зависими от мачкащия ни ЕС във всяко едно отношение.Българският мед е качествен и не трябва да се слага под един знаменател с украинския и южноамериканския мед.Да не говорим за китайския мед,който е със супер ниско качество.
    Просто трябва да стане ясно на тези които ни купуват стоката,че "Хубавото и евтиното са в два различни магазина".Добри пазари са примерно арабските страни и централна Азия ,където меда е доста скъп продукт.Знам,че условията и изискванията по експорта са сложни,но все пак е вариант за по-добра цена на качествените ни продукти.Руския пазар също е доста добра алтернатива и както е написал Дамянов,транспорт има и то евтин!

  4. #1204
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Мислиш ли ??
    След всичкото плюене на "официална България" с/у Русия очакваш нещо от руснаците ?!
    Пък и доколкото си спомням имаше ембарго и за нас някакво...

  5. #1205
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    А защо си мислите че Путин ще иска нашият мед след като му провалихме Южен поток. Миналата година доста производители на ябълки пропищяха след като руснака затвори границите за нас българите.

  6. #1206
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Другаря Путин ни иска целокупно, точно както едно време.Неще само медеца.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #1207
    Аз соца няма да го коментирам, но да се върнем на статията която публикувах. От нея, аз оставам с впечатлението, че Русия налага ембарго на Украйна. Няма да позволи внос на техни храни, включително и пчелен мед. От друга страна ЕС заявява готовнос да махне квотите и едва ли не да изкупи всичко от Украйна с "добрите намерения" да я приобщи. А както е ясно Украйна е по-голям производител на мед от нас и то с не по-лошо качество, каквото и да си говорим тук. За съжаление мисля, че цената на меда на едро у нас ще падне още и това не ме радва.

  8. #1208
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    От нея, аз оставам с впечатлението, че Русия налага ембарго на Украйна. Няма да позволи внос на техни храни, включително и пчелен мед. .
    Извинявам се на всички ,че само аз пиша .Цветков ,извинявай но ти само гръмкото заглавие ли четеш.В последните две изречения аз виждам ,че става въпрос само за мито.

  9. #1209
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Извинявам се на всички ,че само аз пиша .Цветков ,извинявай но ти само гръмкото заглавие ли четеш.В последните две изречения аз виждам ,че става въпрос само за мито.
    Не. Както казах това са си мои разсъждения. Не претендирам, а и се надявам да не се сбъднат. Ще видим.

  10. #1210
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Да говорим за пчели !

 

 
Страница 121 от 127 ПърваПърва ... 2171111119120121122123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •