Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 40
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2014
    Мнения
    21

    Зимуващи пчели

    Здравейте пиша тази тема за да попитам кога се счита че се люпи зимната пчела за да знам до кога мога да подхранвам и за да не изтощавам зимните пчели.Друго което искам да попитам е дали е удачно в момента да местя 3 семейства от нуклеус в 10 рамков кошер или е по удачно да направя това на пролет,както и мога ли да сложа лентички хербастрип(био ленти) преди да съм изкарал меда и ще окажат ли някакво влияние на качеството на меда.

    Мерси

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от valqka Виж публикацията
    Здравейте пиша тази тема за да попитам кога се счита че се люпи зимната пчела за да знам до кога мога да подхранвам и за да не изтощавам зимните пчели.Друго което искам да попитам е дали е удачно в момента да местя 3 семейства от нуклеус в 10 рамков кошер или е по удачно да направя това на пролет,както и мога ли да сложа лентички хербастрип(био ленти) преди да съм изкарал меда и ще окажат ли някакво влияние на качеството на меда.

    Мерси
    Най-дълго живеят пчелите излюпени в края на Август. Втората половина на Август. Има графики и изследвания, мисля че преди няколко години на 1 Плевенско изложение показваха такива графики.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Най-дълго живеят пчелите излюпени в края на Август. Втората половина на Август. Има графики и изследвания, мисля че преди няколко години на 1 Плевенско изложение показваха такива графики.
    А дали това е актуално? Година с година не си прилича, следователно и споменатите графики са малко ...

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Най-дълго живеят пчелите излюпени в края на Август. Втората половина на Август. Има графики и изследвания, мисля че преди няколко години на 1 Плевенско изложение показваха такива графики.
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А дали това е актуално? Година с година не си прилича, следователно и споменатите графики са малко ...
    Всичко зависи от физиологията. Другите казани неща са само точки от нея.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    40-45 дена ако не облитат ако ще и да са от марс могат да си заминат.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Акъл раздават хора, които им мрът пчелите още лятото. Шизофренично е.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Акъл раздават хора, които им мрът пчелите още лятото. Шизофренично е.


    Не Мазохичное.Топлим вода и разхлаждаме Бат Вальо,но от година на година все по малко мрът.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Акъл раздават хора, които им мрът пчелите още лятото. Шизофренично е.
    Това което съм го казал ти се струва шизофренично? Ти понятие от физиология имаш ли, що за наука е и какво изучава? Това, че ми са измрели пчелите е факт свързан с природата и района ми. Това, че твоите не са попаднали в тази част където действа не те прави по - голям майстор и по - знаещ за пчелите от мен. Моите пчели ги хвана още рано лятото и има вероятност както гледам да се възстановят, къде те самите, къде с моя помощ, но се чудя дали това няма да ти се случи на теб през зимата? И както казваш са работили здраво за да изкараш тези количества мед. Това значи, че са изтощени на ента степен и може и да ревеш. Не дай боже. Не ти мисля злото, но не искам да ми се изхвърляш по този начин. Уважавам правото ви да сте част от форума, но не знам защо искате да ми се качите на главата? В случая визирам теб.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това което съм го казал ти се струва шизофренично? Ти понятие от физиология имаш ли, що за наука е и какво изучава? Това, че ми са измрели пчелите е факт свързан с природата и района ми. Това, че твоите не са попаднали в тази част където действа не те прави по - голям майстор и по - знаещ за пчелите от мен. Моите пчели ги хвана още рано лятото и има вероятност както гледам да се възстановят, къде те самите, къде с моя помощ, но се чудя дали това няма да ти се случи на теб през зимата? И както казваш са работили здраво за да изкараш тези количества мед. Това значи, че са изтощени на ента степен и може и да ревеш. Не дай боже. Не ти мисля злото, но не искам да ми се изхвърляш по този начин. Уважавам правото ви да сте част от форума, но не знам защо искате да ми се качите на главата? В случая визирам теб.
    Още след два месеца може да направи тема: защо измират семействата дали най много мед.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Още след два месеца може да направи тема: защо измират семействата дали най много мед.
    Мисля, че има вече такава някъде.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •