Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 115
  1. #1

    МАЛКИ ХИТРИНКИ-ГОЛЕМИ РАБОТИ !!!

    Колеги пускам такава тема защото тя е нужна всеки му!!!

    От мен сефтето- не помня от каде го знам!!!
    При одглеждане на пчелни семейства с корпусна технология на работа вярвам че повечето са имали поблем като семейството трудно преодолява разстоянието между корпусите /така нареченото -мъртва зона / !!!
    За безпроблемно прехвърляне от долния в горния корпус на семейството - аз правя така махам две или три рамки от долния корпус и правя разстоянието между рамките голямо и семейството се качва на 100% в горния корпус с медовите запаси за зимата!!!
    И нямам проблем с семейство останало доло а над него 15-18кг мед и умряло от глад!!! tongueout; tongueout; tongueout;

  2. #2
    При рапична паша , меда от плодника (ДБ), по мои наблюдения е, хубаво да се изцентрофугира след приключване на пашата и да се даде възможност на пчелите да съберът мед от друга паша.
    Рапичния мед придобива много гъста консистениция и трудно се взима зимата от пчелите.
    Това си е лично мое наблюдение на моя пчелин.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Абсолютно е прав колегата Кирил,а що се отнася до рапичния мед в магазинните рамки-центрофугирайте преди да са го запечатали пчелите,защото няма вадене после и се блокирват питите.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Колеги има ли някакъв чалъм за избистряне на меда.Казаха ми че имало някакви билки.Ако някой знае нека сподели. wink;

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от svetlin
    Колеги има ли някакъв чалъм за избистряне на меда.Казаха ми че имало някакви билки.Ако някой знае нека сподели. wink;
    Я пусни едн снимка да го видим колко е мътен.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Колега тазгодишния вече се озахари но е нормално защото е букет рапица и акация.Но питам по принцип миналата година все стоеше няк си мътен.А като гледам по пазарите колегите много бистар продават.Можеби аз бъркам някаде.Центруфугирам го прецеждам го през тройно сито и го наливам във кофи.Кво става незнам.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Като се подгрее при температура 35-40 градуса както е в тенекията за около 12 часа се избистря(кристалните зародиши се стопяват и всичко, останало изплува отгоре под формата на пяна). Като споменах пяна, след като го разлееш в кофите или тенекиите обираш ли пяната отгоре?

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Благодаря колега ще пробам и твоя вариант.Що се отнася до обирането на пяната да обирам я.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    04.11.2012
    Мнения
    9
    ba4o_ivan1976. Да попитам само къде е уловката? Кое кара пчелите по-лесно да се ка4ат в горния корпус след като се разредят на 7-8 рамки

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от Михаил
    ba4o_ivan1976. Да попитам само къде е уловката? Кое кара пчелите по-лесно да се ка4ат в горния корпус след като се разредят на 7-8 рамки sle
    epy;
    Няма уловка, а те още есента са се захванали за горния к-с, който даже и да е фул- пълен те си висят надоло в разредените пити.

 

 
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •