Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 55
  1. #41
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от joro_tanev Виж публикацията
    Искам да ги преместя в стар и здрав,сегашния да го обгоря и боядисам....понеже в плодника е "страшно".
    А така. Кажи им го, аджеба що трябва да се премести.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2019
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    община Братя даскалови,Чирпан
    Здрасти,
    имам една идея ще кажете дали е добра.
    Тези пити сега които са в кошера медовите проверявам ги по толото време коя има пило и я комбинирам с друга с пило като и отрязвам отстрани ограничителите и я привързвам ПОД другата.И става плодникова......така комбинация и с другите пити. После основи за градеж и смятам че ще започнан сезона.
    Това ми се струва,че ще сработи понеже трягвам почти от 0.

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2019
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    община Братя даскалови,Чирпан
    Да може и "Фарар" обаче няма пити изградени и магазин.Не че не се продава вече всичко....

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Снимка ще може ли на кошера отвън?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от joro_tanev Виж публикацията
    Здрасти,
    имам една идея ще кажете дали е добра.
    Тези пити сега които са в кошера медовите проверявам ги по толото време коя има пило и я комбинирам с друга с пило като и отрязвам отстрани ограничителите и я привързвам ПОД другата.И става плодникова......така комбинация и с другите пити. После основи за градеж и смятам че ще започнан сезона.
    Това ми се струва,че ще сработи понеже трягвам почти от 0.


    Идеята ми хареса.С табла или подкапак е кошера,че правя едни сметки за голяма ДБ рамка.Ако излезнат сметките няма да се набутваш за магазин 15лв.

    п.п.Има надежда в теб да станеш пчелар да знаеш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от joro_tanev Виж публикацията
    Здрасти,
    имам една идея ще кажете дали е добра.
    Тези пити сега които са в кошера медовите проверявам ги по толото време коя има пило и я комбинирам с друга с пило като и отрязвам отстрани ограничителите и я привързвам ПОД другата.И става плодникова......така комбинация и с другите пити. После основи за градеж и смятам че ще започнан сезона.
    Това ми се струва,че ще сработи понеже трягвам почти от 0.









  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2019
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    община Братя даскалови,Чирпан
    Здрасти,
    кошера е с подкапак със джобове и място за хранилка.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от joro_tanev Виж публикацията
    Здрасти,
    кошера е с подкапак със джобове и място за хранилка.

    Мисълта ми беше влизали в кошера.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2019
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    община Братя даскалови,Чирпан
    ООО не съм пробвал още само като идея го имам.Но ще ходя при кошера на 9 март и ще разбера,понеже имам свободен 10 ДБ в която ще ги местя....пробвам и пиша.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от joro_tanev Виж публикацията
    Здрасти,
    имам една идея ще кажете дали е добра.
    Тези пити сега които са в кошера медовите проверявам ги по толото време коя има пило и я комбинирам с друга с пило като и отрязвам отстрани ограничителите и я привързвам ПОД другата.И става плодникова......така комбинация и с другите пити. После основи за градеж и смятам че ще започнан сезона.
    Това ми се струва,че ще сработи понеже трягвам почти от 0.
    Идеята става и нещата се получават. Фарар като искаш ще пробваш по-нататък, на теб сега целта ти е да си изпролетиш семейството и да си ползваш инвентара с който разполагаш. Преди години съм правил най-различни такива конверсии /експериментално/ от 1/2 ДБ и Лр към ДБ, снимки съм качвал някъде във форума даже. това дето му викаш "ограничители", ние му викаме "уши", нали затова говорим? Сега при удобно време само ги прехвърли в десетака и недей бърза за другото, то си се развива семейството. Като по-трайно се затопли времето и имаш вече прашец, тогава почваш лека-полека да действаш. Не е казано, че всичко ще стане на един ден, важно е пчелите да са спокойни тогава, злобни ли са нещо - отлагай. Снаждането или удължаването аз го правех с ламаринки предварително нагласени в подходящ размер и такера, рязах с ножовка и действах сам. Ако имаш помощник предварително инструктиран и да ти държи още по-добре. Огледай си внимателно тия рамки сега как са обтелени. Имаш варианти всякакви - можеш да махнеш например долната или горната летва и така да ги събереш. Може предварително да си нагласиш нова рамка 1/2 ДБ без горна летва и с монтирана ВО и направо да я закачиш под някоя с пило... Даже отстрани първо с такива ще почнеш, щото пилото не е хубаво да се разпръсква, особено пролетта. Като се засили семейството вече може да му слагаш и цяла рамка с ВО, ма то дотогава има време. В първо време напролет гнездото трябва да ти е компактно и прибрано.

    П.п. Я да си допиша. Поправям те - ти не започваш почти от 0, сега започваш от 1 От теб, предимно, зависи дали ще се върнеш на 0 и доколко ще стигнеш.
    Този пост е редактиран от jordanov; 28.02.2019 в 15:20.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •