Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 345 от 683 ПърваПърва ... 245295335343344345346347355395445 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,441 до 3,450 от общо 6828
  1. #3441
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    По принцип с ЛР ме е гнус да се занимавам. И за мен не е изключение, съвсем нормално нещо е.... А иначе моите силни от лани, и сега са си силни.
    П.П. Моя тип кошер е ДБ 10 и 8. Може да не се харесва на болшинството, ама тва е положението при мен.
    П.П. За мен лично, ЛР на един корпус може да зимува.
    Приятелю, има ли значение кой и какъв тип кошер гледа. Повечето са се ориентирали според района. Важното е да вадиш МЕД, да си покриваш разходите и да има и за теб. Иначе има ли смисъл от цялата гимнастика, да показваме кой по, по-най ???
    Keep Walking...

  2. #3442
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Ми то за пчелите място не остана бре.
    Еййййй страшни сте, всичките имате кантари под кошерите си хихихихи. Те пчелите си намират сами мястото, ако няма място вътре, висят на брада отвънка. Между другото, една средна рамка пълна с мед не излизали ~2,5 кг.

  3. #3443
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Те пчелите си намират сами мястото, ако няма място вътре, висят на брада отвънка.
    Еййййййййй страшен си много компетентен сега ако може и една снимка на семейство на един корпус с брада отвън през октомври, ноември, декември, януари, февруари и направо ще ни шашнеш.

  4. #3444
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Еййййййййй страшен си много компетентен сега ако може и една снимка на семейство на един корпус с брада отвън през октомври,ноември,декември, нуари,февруари и направо ще ни шашнеш.
    За трети път те питам, какво съм написал или направил, че на всяко мое мнение си като на манджа,мирудия?

  5. #3445
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от радо
    Смятам че пишеш неверни,подвеждащи мнения като това последното например.Нищо лично към теб но внимавай като пишеш все пак тук четат и много млади пчелари.
    Отговора можеше да го напишеш и тук, за да може всички да го прочетат и коментират. За теб, ако някой от нещата написани от мен са лъжа, за други са чиста истина. Последното за което твърдиш, че лъжа е за тези 15- 20 кг. Според теб не може да има тези кг и аз лъжа. Предпоследната ти закачка е за дохода ми от 300 лв за бр кошер. Тук отговора можеш да го видиш в гласуването в другата тема. Там Калин е писал за неговия доход от 300-400 лв за бр. Мислил ли си някога, че може да си от хората, който веднъж достигнали едно ниво и вече са решили, че никой не може да ги надмине и затова решават, ако аз не съм го постигнал, значи е лъжа.

  6. #3446
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ewgeni_ Виж публикацията
    Не ,не искам да си сравнявам познанията с никого просто нямам опит с многокорпусните кошери и за това реших да попитам по-знаещите от мен (само дадан блат имах) . Ако не успея да ги развия на 2 корпуса да ги обединя ли или да ги оставя на 1 ? Благодаря .
    Лошото е че и други нямат опит, вадят заключения от една -две зими и щедро дават съвети.Ясно е че не си "бос" и сам ще решиш, но един вариант от мен.ЛР рамка няма достатъчна височина за пчелите и за запаси.Аз зазимявам с ДБ магазин /с мед/ върху корпуса.Ако вече си извадил меда, вариант е питки във време и количество съобразно наличните запаси.

  7. #3447
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ... но един вариант от мен.ЛР рамка няма достатъчна височина за пчелите и за запаси.Аз зазимявам с ДБ магазин /с мед/ върху корпуса.Ако вече си извадил меда, вариант е питки във време и количество съобразно наличните запаси.
    Позволявам си леко продължение. Ако имаш ДБ магазини, съвместими по размер, хакай по един отдолу на всеки ЛР корпус. Горе ако няма място за кълбото, надолу ще има достатъчно. Магазин с мед отгоре е добре, но до известно време, а нататък според зависи. Все пак има една мъртва зона между кълбото и храната която може да ти изиграе лоша шега още в първия сезон. И при Венер има едни такива схеми, но не ти го препоръчвам засега.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #3448
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    86
    Равносметката за тази година...стартирах с 4 кошера в момента са 10.Надявах се да са 11, но последния си остана търтовка, а толкова се мъчих с него.Съвсем малко мед събрах, даже отчайващо малко.Като цяло натежава разочарованието.Имам желанието, но ако резултатите са такива и през следващата година, не виждам много смисъл в цялата работа.

  9. #3449
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    От пчеларство трудно се печели,вярно че се взимат пари от продадени пчелни продукти. Но като се тегли накрая чертата на взетите пари и на дадените като инвестиция във кошери,пчели пчеларски инвентар,разходи за конкретната година.Сметките не излизат поне при мен.

  10. #3450
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Debi Виж публикацията
    ....
    Kakто разбирам, твоя случай е старт от нулата - ако не се ориентираш към програмите, вярно е, че няма особен смисъл ...... поне за сега. Или с други думи - аз лично не бих се заел с пчеларството, ако наистина почвам от нула. Инак с десетина кошера, можеш да се занимаваш по- скоро, като хоби - както се казва, да падне някой лев отстрани - но от тук до "основен доход" ..... просто наистина няма смисъл.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 345 от 683 ПърваПърва ... 245295335343344345346347355395445 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •