Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 166
  1. #151
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Моето мнение е,че прекалено бързате със сиропа/малък сечко е/,а като му дойде времето е без значение какъв ще е!

  2. #152
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Gavazov Виж публикацията
    ....А някой пробвал ли е така наречената дресировка при пчелите при паша и има ли смисъл от нея. И също бих искал да питам след като пчелите се поддават на дресировка дали тези качества могат да се предават през поколенията .
    Няма как дресираните пчели-работнички да предадат дресировката си на своето поколение, защото те нямат поколение ха-ха. А да дресираш майката да носи нектар и прашец не става .....

  3. #153
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ето ме и мен, меся ли меся...



    Пудра, вода, нозевит, няколко витамина, а това ще бъде първата битка с кърлежа:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	karmolis.jpg
Прегледи:      707
Размер:	173.6 KB
ID:	3293

    Питките ги направих по 350-400гр като за 10-14дни, хем да си изядат всичко, хем да не надигат таблите, че нямам много място.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	pitki.jpg
Прегледи:      701
Размер:	72.2 KB
ID:	3294
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #154
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Корагруп, има ли рецепта за кармолиса или колкото капне? И аз съм си купил едно шишенце за тази цел, но поради незнание не го ползвам. Само го подушвам чат-пат като ме хване хрема...

  5. #155
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Корагруп, има ли рецепта за кармолиса или колкото капне? И аз съм си купил едно шишенце за тази цел, но поради незнание не го ползвам. Само го подушвам чат-пат като ме хване хрема...
    БатМишо това писах на един колега, който пита същото:
    То и аз отдавна му се каних и накрая го подкарах. Преди две седмици, за първи път сложих в питките. Не броих колко капки, но тестото си миришеше даже след седмица престой на балкона. Пчеличките си го ядът без проблем (първо пробвах на няколко кошера).
    Затова при последното месене сложих 100-120 капки на 10кг тесто.

    В сиропа не съм пробвал още, но на пролет със сигурност, даже и накапване директно на рамките ще пробвам. Тогава ще контролирам и ефекта какъв е с намазнен бял лист на дъното.
    Дозата я "изчислих" така - щом за човек се слагат 10 капки на прием, значи за 10-14 дневно ядене мога да сложа същото количество!
    Идеята на добавянето му е 1. Имуностимулираща, 2. Акарицидна, 3. Исках да ги почерпя за празника с една "мастика"
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #156
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Браво колега,личи си кой умее да меси.Тези капки са ново за мен,определено ще ги пробвам и за пчелите.Интересно ми е досега слагал ли си или ти е за първи път?
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    На пчелите за първи път го сложих преди две седмици. Иначе цялото семейство го използваме при нужда. По принцип, се слагат по 10 капки в 50-100мл гореща вода. Първите 5-6 минути си правиш мини инхалация над парата на чашата. Ефекта на първото вдишване е като чук, но следващите няколко направо ти продухват дихателната система. Когато спре да отделя пара, водата с кармолиса се изпива.
    Първо се страхувах да не би някоя съставка да е вредна за пчелите, но след пробата се поуспокоих и айдее смело на всичките.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #158
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2013
    Мнения
    83
    Извинявам се колеги но , на каква цена е тоя кармолис ? и от къде може да се закупи ?

  9. #159
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Ихтиман
    Привет, последно го купих за 8.50-80ml. Има го във всяка аптека.

  10. #160
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    koragroup има ли я някъде цялата рецепта за приготвянето на тези питки и ако я няма може ли да споделиш как се правят. благодаря

 

 
Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •