Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 45 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 448
  1. #271
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Първо сподели как я наряза?
    Мъка, миналата година взех калъпи и със какво ли не пробвах и с всичко е мъка. После имах мускулна треска. 10 човека взехме и всички казаха че купуват за последен път. Иначе храната много ми хареса, не се разтича и не изсъхва, за това тази година питки по 2.5кг. и е песен.

  2. #272
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Как да не е ценна, тия пликове да не са без пари. После времето за завиване.... ехее.
    И според мен я сложи в пликове, и без това няма какво да правиш зимата

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Атанасов, четох, четох, ама нали съм "прост" , не разбрах защо си правиш живота труден? Защо ряза питките, а сега и дилемата с или без найлонки.

  4. #274
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Да ви кажа аз какво съм намислил. Дали ще стане, не знам още. Модифицирах една месомелачка ето така:

    мелачка1.jpg

    Пробвах дали ще успее да сработва тестото /доста е твърдо/ за питките. Изкарва го като кайма през решетката, ножа не го слагам. Вижда се надянат на машината полиетиленов ръкав. Отпред, не се вижда на снимката, стои двувалцова машинка, нещо подобно на едновремешните изстисквачки за пране, монтирани върху старите перални. Надявам се да мога да прекарвам ръкава с тестото през валците и да излиза готова разплескана лента, която само да режа на размер. Как мислите, дали ще се получи?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #275
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Атанасов, четох, четох, ама нали съм "прост" , не разбрах защо си правим живота труден? Защо ряза питките, а сега и дилемата с или без найлонки.

    Не си прост, ама си загубил форма да четеш тук. Всичко съм написал. Трябва да следя опита в бранша.

  6. #276
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Да ви кажа аз какво съм намислил. Дали ще стане, не знам още. Модифицирах една месомелачка ето така:

    мелачка1.jpg

    Пробвах дали ще успее да сработва тестото /доста е твърдо/ за питките. Изкарва го като кайма през решетката, ножа не го слагам. Вижда се надянат на машината полиетиленов ръкав. Отпред, не се вижда на снимката, стои двувалцова машинка, нещо подобно на едновремешните изстисквачки за пране, монтирани върху старите перални. Надявам се да мога да прекарвам ръкава с тестото през валците и да излиза готова разплескана лента, която само да режа на размер. Как мислите, дали ще се получи?
    Матеев беше публикувал клип, неговите работници как го правят. От там ли взаимства идеята за валовете?

  7. #277
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Как мислите, дали ще се получи?
    Мисля -ДА. Измислил си как ще режеш парчетата, които ще вкарваш в шнека ?

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Мисля -ДА. Измислил си как ще режеш парчетата, които ще вкарваш в шнека ?
    Не. Мисля да си направя специален инструмент за целта, с който да бъркам в тестомесачката и да гребвам парчета с подходяща големина. Това като начало. За по-нататък съм предвидил допълнителен "тъпкач", в който да мога да слагам с лопатата. Не че нещо кой знае какво ще се спести, но ми доставя удоволствие да си майсторя разни неща.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #279
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Преди време имах подобна идея. Опитах с малки валове от пералня "Роса" /за изтискване/, но не се получи. От сръбски клипове видях, че при фабричното им производство ползват валове около 250-300 мм. Лично аз с такива не съм пробвал, но Цеко от форума имаше публикувани снимки на такива големи валове.
    Питките си ги приготвям сам, като ползвам фуражомелка на която капацитета и е около 200 кг захар/час - сито 2 мм - на два пъти и тестомесачка. Материала отива в чували, след което в дебели полиетиленови пликове с размери 30 х 40см. Купувам ги на 6,00 лв/кг - около 100 плика. Ползвам надставки от 15-17 мм така, че в тези пликове да сложа по поне 2 кг. пък и с такива капаците на кошерите ми се затварят нормално. При ползването на надставка не се налага тестото да е идеално изравнено и сплескано на 6-7 мм. Обикновена дебела точилка с две движения върши същата работа. Мелянето на захарта на два пъти и бъркането на 200 кг ми отне около 3,5 часа. Пакетирането след няколко дни. Ето няколко снимки от вчера.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри зах1.jpg‎   мел1.jpg‎   хра1.jpg‎  
    Keep Walking...

  10. #280
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    .... да мога да слагам с лопатата. ..
    Това ме подсети за моите планове. Усвоявам технологията за производство на Милерови хранилки и тогава питките направо с лопатата вътре.

 

 
Страница 28 от 45 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •