Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 81 от 82 ПърваПърва ... 317179808182 ПоследнаПоследна
Резултати от 801 до 810 от общо 819
  1. #801
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Практиката ми е общо взетоне кой знае колко , но теорията дето съм прочел е адски много и голяма част от нея все пак е нечия практика та от там съм научил, че пчеларството е съвкипност от фактори и с прилагането на един колкото и да е добър ако не е съобразен с другите няма как да станат работите.

    Чичо Гошо аз много пъти съм ти го казвал и съм го казвал.С твоята теори и с моята практика можем да правим чудеса.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #802
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Чичо Гошо аз много пъти съм ти го казвал и съм го казвал.С твоята теори и с моята практика можем да правим чудеса.
    Опазил ни Господ от вашите чудеса.

  3. #803
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Опазил ни Господ от вашите чудеса.


    Чакай да те питам аз теб нещо.Ти виждал ли си кошер ДБ да се рои,а майките да са във втори корпус като работнически пчели да чистят килийки?Шегувам се може и утре да ми отговориш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #804
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Чакай да те питам аз теб нещо.Ти виждал ли си кошер ДБ да се рои,а майките да са във втори корпус като работнически пчели да чистят килийки?Шегувам се може и утре да ми отговориш.
    бАРКОВ ще излезе прав.

  5. #805
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    бАРКОВ ще излезе прав.

    Бегаш по тъча.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #806
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    ...Но да съм по темата, миналата година експериментирах с два броя, да кажем че не съм уцелил семействата с които да се пробва или просто моята паша(ливада) не е за тази работа
    Барков, би ли споделил кога точно ги отне? В смисъл колко дни преди пашата?

  7. #807
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Барков, би ли споделил кога точно ги отне? В смисъл колко дни преди пашата?
    Около 10-15 дни, но ливадата трудно може да се изчисли до дни особено в дъждовен период, както бе миналата година. Та
    Имах две изоставащи миналогодишни свищачки та реших да ги бастисам и така дойде решението и после резултата, майките които излязоха не са лоши за сега но ефекта с меда не го видях. Основните семейства бяха по добре, но няй вероятно има и фактори които не отчитам адекватно
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  8. #808
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Има много фактори някой зависят от нас други не а има и такива които дават резултат след години селекция но обикновенно се препоръчва в силни семейства а това е ранна паша и в районо със суров климат студена дъждовна пролет другото се прави при продължителна паша макар и по слаба за кратки силни паши каквато е акациевата не се прилага . Е това за Сибир де тук може друго да е ама доде излезе семейството от стреса то пашата ще свърши за акациевата си мисля, но ако са няколко застъпващи се или с кратък междинен период може би и да стане.

  9. #809
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Преди години когато само брата познаваше какво е пчела и какво търтей,разнасяхме като улави рамки из пчелина.В тоя ред на мисли се сетих,че ако сметнеш добре възрастния баланс на еди кошер може и да успеш в пашата.Лошото е при мен,че бъркам с шест до десет дена.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #810
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    С догонващи семейства няма как да се получи пък и на ливада знам ли, според мен обаче на слънчогледа ще се получи и е най-правилно тактически, но си трябва силно и добре балансирано семейство както каза JD, определено ще изпробвам когато имам необходимия ресурс

 

 
Страница 81 от 82 ПърваПърва ... 317179808182 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •