Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 91 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 908
  1. #311
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Ами и в чужбина положението е като у нас! Каквото им (по)кажат медиите и правителствата!
    Нещастници, нямат си умници, като нашите да им отворят очите.

  2. #312
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ..Много ми е интересно когато броя на жертвите след 2 месеца надхвърли милиони, вие каква позиция ще заемете тогава...
    Казват - сега сме като във война. Когато жертвите на фронта са надхвърлили милион, никоя армия в двете световни войни не е развяла бялото знаме заради това - живота и здравето не са били преди всичко. Какво пречеше да кажат на всеки от колко рискова група е и той да преценява дали да се самокарантинира, ако му е мил живота. Доброволно карантиниралите се да бъдат подпомогнати в това им намерение с всички сили. Останалите - на фронта /т.е. на работа без ограничения, само с маски и дезинфектанти/ и който оцелее. Ако избереш нещо ужасно, защото знаеш, че иначе ще стане още по-ужасно - вероятно си прав. Но никой няма да посмее да поведе в тази посока, включително и по света, дори и да е сигурен, че е прав. Макар, че в идващият икономически ад, ще умрат много повече хора от недостатъчни грижи за здравето си /поради оскъдица и нищета/. При това, вирусът неизбежно един ден ще зарази и рисковите групи, та и от тях които ще умират, ще го направят, макар и малко по-късно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #313
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ... Какво пречеше да кажат на всеки от колко рискова група е и той да преценява дали да се самокарантинира, ако му е мил живота. Доброволно карантиниралите се да бъдат подпомогнати в това им намерение с всички сили. Останалите - на фронта /т.е. на работа без ограничения, само с маски и дезинфектанти/ и който оцелее..
    Ставрев, това ти ли си го писал бре. " да кажат " - кой да каже, те да не са господ. Този -рисков, този -не. Учудваш ме. По-нататък : " подпомогнати с вскички сили " - Ми то нямаше да остане човек без да се е самокарантинирал, аз щях да съм първи.

  4. #314
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  5. #315
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Това като сметка може и да е точно, но!
    Нали корона вируса е опасен за хора с отслабен имунитет. Т.е. за хора страдащи от други заболявания.
    Значи болните от корона вируса трябва да бъдат настанени отделно.
    Значи в една малка болница с 30 легла, ако бъде настанен само един с корона вирус, другите болни трябва да бъдат изписани и оставени без лекарски грижи.

    Какво ще представлява пика на пандемията, може само да се прогнозира ( на кафе, може и на боб ).
    Според мен най-тежкия вариант е броя на цялото население минус броя на вече прекаралите, плюс броя на повторените.
    Въпросните бройки не ги знам.

  6. #316
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ставрев, това ти ли си го писал бре. " да кажат " - кой да каже, те да не са господ. Този -рисков, този -не. Учудваш ме. По-нататък : " подпомогнати с вскички сили " - Ми то нямаше да остане човек без да се е самокарантинирал, аз щях да съм първи.
    Щеше ли доброволно: - първо, да зарежеш работата /пчелите/, второ, да се затвориш в къщи и да не излизаш, трето, да чакаш някакви доброволци безработни да ти носят продуктите до вратата, четвърто, да те пазят отвън други доброволци безработни, да не би да шикалкавиш, за да ти спрат пенсията /обезщетението/, ако тръгнеш да излизаш, пето, да чакаш доктор да дойде на място за теб или да те карат с карантинна кола /линейка/, като ти потрябва медицинска помощ, шесто - да спреш да извеждаш кучето или да го изхвърлиш? И за други неудобства сигурно ще се сетя при такова положение, ама и тези ми стигат. А кои са рискови групи, те сами си се знаят, а и личният лекар ще им го каже, като им знае болежките и ЕГН-то. Е, ще има и някои с недиагностицирани още заболявания, но то без жертви при никаква политика няма да стане. Номерът е да са по-малко, а не после да станат повече следствие на мерките. А като свърши епидемията и си покажеш носа навън, вируса ще е още там и ще те чака, само ще си отложил неизбежното. Няма да съм прав само при едно положение - че още през април започне да се прилага ваксина / ама надали/.
    P.S. - кой е Ставрев?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #317
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ......

    При такава ситуация и извънредно положение, няма искам-не искам. Аз бих приел да стана по-беден и да живея по-трудно, но да няма хиляди / недай боже милиони / починали.
    пп. Ставрев--знам ли, зад agro може да е и червената шапчица.

  8. #318
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ...Аз бих приел да стана по-беден и да живея по-трудно, но да няма хиляди / недай боже милиони / починали...
    Това е ясно, аз само предлагам да дръпнем чертата и да видим в кой случай жертвите ще са по-малко - ако спазваме карантината и убием икономиката или ако спазваме карантина само за застрашените, а на останалите разрешим да работят без ограничения /освен мерките, пазещи карантинираните/ с надежда за бързо възстановяване по-нататък. В момента принудително престоява голяма част от производителното населие по света и това ще ни се стовари на главите съвсем скоро със сила, по-страшна, отколкото сегашната епидемия. Ще умрат допълнително поне още толкова, колкото ще отнесе вируса, а вероятно и доста повече. Да се простреляш в крака, защото ти стиска обувката, не изглежда добро решение. Като знам през какво минахме преди 30 години, а бяхме във форма що-годе и още ни държеше страха от властта, сега не ми се мисли, ако нищетата и нямането се върнат в по-сериозна степен. Ще видим неща, които сме гледали само по репортажите - мародери, разграбващи наред, полиция с оръжие само в по-големите центрове, селата, вилните зони и крайните квартали оставени на произвола, самоорганизиращи се "граждани" с оръжие, които бързо ще наречем по-лоши от мутрите някога, но вероятно у тях ще бъде властта и т.н. Що съм такъв песимист, не знам. Все ми се струва, че ще е поне толкова лошо, колкото да ни окупира гладна вражеска армия. И тогава най ще ми е мъчно, че сме се предали без бой, поради страх от жертви.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #319
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    .
    Ето ти вариант. Разгледай го. На мен ми харесва до някъде. Как да елиминираме възможността да пламнат главоломно здравите? Врага е невидим, а хората си имат недостатъци. Един самонадеян и гладен да отиде на подходящо място и болниците няма да стигнат пак. Кой иска да му изказват съболезнования?
    https://www.change.org/p/da-testvame...rnem-na-rabota

  10. #320
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    ДО Pero Melifero




    Изгледай клиповете които съм постнал и питай твоите познати колко трупа на болни от короната видяли,със своите очи а да гледаш в телевизора и да попиваш какво набиват там ,никога от нищо няма да си доволен ,демек всико е конспирация ДДДД !Човек трябва да има очи ,ама очи с които да вижда , и уши ,ама не да слуша с тях ,а да чува с тях ! за това има и таз приказка ,слушам и не вярвам на очите си

 

 
Страница 32 от 91 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •