Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 232 от 496 ПърваПърва ... 132182222230231232233234242282332 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,311 до 2,320 от общо 4956
  1. #2311
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Мисля че съм го писал 1-2 пъти преди доста години - навремето баща ми се оплакал тогава на другаря началник че държавния пчелин които стопанисва е много далече от Добрич не може ли да се направи нещо по въпроса. Началника му отвърнал Може, разбира се, ако кажеш на средата на жълтите плочи (центъра) на Толбухин (Добрич) ще ги сложим за да ти е близко и лесно, ама мед искам....

    Както и 2-3 пъти също съм споменавал - 3 години сме обикаляли цяла Добруджа докато намерим район които да осигурява необходимите условия на пчелите и едва тогава се установихме на стационар... а можехме да се забием или в първото село до Добрич (да си купим къща) щото ще ни е близко и удобно, или в едно от трите села на баби и дядовци, чичовци както обикновено се прави масово....

    Като искаш да се изхранваш и да развиваш някакъв бизнес с пчеларството не се забиваш в първото село където на теб ти е удобно, а търсиш, проучваш и се установяваш там където на пчелите ще им е добре...




    Няма проблем от този момент започвам да плюя по всеки които каже че има среден добив повече от 5 кг мед на семейство....
    Нещо май не говорим на един и същи език. Не всеки може да си разположи пчелин където е най добре, защото това ще доведе до големи натрупвания на пчелини в по - благодатни места. И другото което също не е маловажно е, че повечето хора искат да са си близо да града, селото си, а не на другия край на България, че там било рая за пчелите. А и в България чак пък такива райски места няма. Нека бъдем реални в килограмите мед които изкарваме. А оттук отговарям и на долното ти изречение - няма защо да плюем този и онзи, ако всичко е реално.

  2. #2312
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Все ще се разберем рано или късно

    Не карам никого да идва от другия край на България тук. Казвам че ако някой е решил да го превръща в бизнес би било добре първо да помисли дали района е подходящ за какво е подходящ и ако не отговаря на неговите критерий или намерения за развитие да потърси друг. Може да е в съседното село, може да е през три села.... Ако е хоби или допълнителен доход то и на село при баба/дядо също става и колкото и да изкараш все е плюс към заплатата в града.....
    Например тук има села където има по 2-3 000 пчелни семейства ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #2313
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Мога да кажа, че от октомври-ноември няма промяна в цената на едро в Германия. Вече има достатъчно мед от Ю.Америка, а цената му дори е по-висока.
    Медът от Украйна ни удави тука, подритваме украински буркани по улицата...ужас...
    Не им се сърдете на прекупвачите, това все пак им е работата - да ви правят на балъци ежедневно! Все едно да се сърдите на някой крадец, че ви е откраднал колата.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #2314
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Да де.... Ама най-нагло в очите да ми заявява да не си хваля продукцията..... Самозабравиха се, ядат бел леб от пчеларите. Че и за шпек салам им остава.

  5. #2315
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето го доклада, в който България не се споменава нито веднъж, или поне аз не можах да я намеря с функцията Search.

    Honey Trade Information Brief.pdf

    Ето ги Европейските производители, сред които БЪЛГАРИЯ ЛИПСВА:

    Capture.JPG

  6. #2316
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Искам да те попитам защо преди 91г. имаше банани само по коледа въпроса е свързан с икономиката и отговора е част от моя мироглед спрямо икономиката на една държава.
    Жорка ,отговарям ти веднага с малка корекция за годината .НЕ Е 91 ,А 10.11.89 Г. До тази дата имаше две валути –1.Валута първо направление–всички финикийски знаци на соц. лагера .2.Валута второ направление –всички финикийски знаци на страните зад желязната завеса /ако ти е ясно какво означава това/ ,без азиатско –африкано,изключая Япония .Та, банани,портокали, мандарини,лимони ,фурми, и др. подобни се купуваха с ВАЛУТА ВТОРО НАПРАВЛЕНИЕ т.е. долари ,марки,лири–стерлинги/паунди/ .А тези валути бяха необходими за оборудването на гиганти в икономиката ,които са хранили дядо ти,баща ти, за да се пръкнеш ти/вкусил си и ти от това време ,бил си 10–15 годишен /.Затова имаше от тях само по коледа и Нова година,за да те има и теб сега.И да не можеш да си отговориш защо са те лишавали от любимите ти банани тогава.А знаеш ли ,че днес има хора които не познават вкуса на БАНАНА .?А сега ,като знаеш защо ядяхме банани само по коледа ,какъв ти е мирогледа спрямо днешната икономика или въобще?)Много ми е интересно.Интригуващо е .
    P.S.Ако ти е неудобно ,пиши на лични .Мога да ти отговоря на много вълнуващи те въпроси от това време,когато ядяхме веднъж в годината сладките банани,за да я има икономиката ,да има работа за дядо,за татко ,за мен и да се появят бъдещите строители на капитализма в затихваща България.

  7. #2317
    Както се говори сред нашия бранш , българския мед след като се изнасе или се ползва за подобрител (което ме навежда на другия въпрос. Какво толкова има да подобряват, да речем на Акацията и там и тук с какво се различава или пък само рапици ли се сее при тях) или се продава за техен за страната в която е внесен. Иначе с нашите 10-12000 тона би следвало да сме в златната среда или просто така е изгодно. Направило ли ви е впечатление че де що има негативна класация ние сме все в тройката но за нещо положително все сме на последните места въпреки че ние си знаем че не е така, на това му се вика добра пропаганда да ни се втълпява колко сме "дребни", добре че за розовото масло няма как да изпаднем от "табличката" ....
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #2318
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Ако не се лъжа Гьобелс беше казал: Една лъжа повторена 100 пъти става истина.
    Няма защо да се учудваме, че сме все в отрицателните класации. Като се дадоха пари по програмите за популяризиране на Българският мед, какъв е резултата?
    Ако имаше такъв, дали цената на меда ни ще пада?
    Навсякъде, поне в Европа като чуят (видят) етикет "Български мед" би трябвало вече да знаят "къде" е събиран (произведен). Да, да, ама не! Вноса, без контрол?
    Преди време, БЧК раздаде на соц. слабите "Български мед" от Китай! И какво стана? Поне не съм разбрал за някакъв резултат.

    Поздрави, Г. Георгиев

  9. #2319
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Преди време, БЧК раздаде на соц. слабите "Български мед" от Китай! И какво стана? Поне не съм разбрал за някакъв резултат.
    Докато основен критерий в обществените поръчки е "Най-ниска цена", още много боклук ще изконсумираме. И не само като храна.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #2320
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ето го доклада, в който България не се споменава нито веднъж, или поне аз не можах да я намеря с функцията Search.

    Honey Trade Information Brief.pdf

    Ето ги Европейските производители, сред които БЪЛГАРИЯ ЛИПСВА:

    Capture.JPG
    Еуропеан експортерс, май не се превежда като ПРОИЗВОДИТЕЛ. П.П. Горе в дясно над табличката.

 

 
Страница 232 от 496 ПърваПърва ... 132182222230231232233234242282332 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •