Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 87
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    На много места - ще ме озориш да ти ги намеря всичките. Като за начало защо не прочетеш Wikipedia - там информацията е Reliable (достоверна), и освен това има посочени Reliable източници:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Drone_(bee)

    Ще потърся и други източници и ще ги публикувам. Трябва да си разровя и личната колекция от свалени документи, а те са хиляди. Щом обаче това е останало в главата ми, значи е прочетено и потвърдено много пъти. Знаеш че съм критичен към пчеларската информация и пчеларските митове, но ако нещо в резултат на проучванията го реша че е вярно, то това наистина е така в над 99% от случаите.
    Аз добре се ориентирам от къде да чета, но исках точно това за което пишеш в поста.

  2. #62
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Аз добре се ориентирам от къде да чета, но исках точно това за което пишеш в поста.
    Кое по-точно от цялата информация в моите постинги си мислиш, че не е вярно?

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Кое по-точно от цялата информация в моите постинги си мислиш, че не е вярно?
    Аз не казвам, че не е вярно, а си мисля, че малко се преувеличава с това оплождане от много търтеи. Виждал съм много търтеи след майката които оформят грозд, но дали през това време всички тези търтей оставят по нещо в майката или само един за което се пишеше по едно време в литературата?

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Прав си, но най-силния и най-борбения търтей може да бъде и най-агресивния или най-ройливия или най-нископродуктивния.

    Не забравяй, че природата селекционира по собствени си критерии, които много се различават от критериите на пчеларите. Ако се оставим на критериите на природата, ще умрем от глад. Та хубаво е да се намесим в природната селекция, ако искаме да остане някой друг килограм мед и за нас, и при ваденето му да не се налага да се обличаме в скафандри.
    Според версията ти, не трябва да има ройливи и агресивни гени? Но така ли е?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #65
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Аз не казвам, че не е вярно, а си мисля, че малко се преувеличава с това оплождане от много търтеи. Виждал съм много търтеи след майката които оформят грозд, но дали през това време всички тези търтей оставят по нещо в майката или само един за което се пишеше по едно време в литературата?
    точно от тези много рядко някой го огрява, те са екскорт в повечето случаи. Майката избягва близкородствено съвкупление.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    точно от тези много рядко някой го огрява, те са екскорт в повечето случаи. Майката избягва близкородствено съвкупление.
    Оффффф - сега пък и екскорт.

  7. #67
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Тази вечер ще направя един подарък на форума - ще публикувам линкове за сваляне на две безценни според мене книги, едната от които почти нямате шанс да се сдобиете с нея. В тези книги има много полезна информация за тънкостите в биологията на пчелите и пчелните майки, генетиката, селекцията, инструменталното осеменяване и майкопроизводството. Книгите лично сме ги късали лист по лист, за да ги сканираме:

    Генетика и селекция на медоносната пчела: http://dox.bg/files/dw?a=2642a36352

    Инструментално осеменяване на пчелни майки: http://dox.bg/files/dw?a=3d2e1b5f56

    В тези книги ще намерите и информация за нещата, които напоследък ги приказвам по форума. Четете - вътре е написано всичко.

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ама пак ли четене? Тюююююю аман! Шегувам се!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Бат Тянко , който се учи той ще сполучи .

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Голямо четене падна, но разбрах че търтеите предават на поколението 100% от гените си, които са наследили от майките си на 50%. Правилно ли съм разбрал?
    Точно за това се казва ,,Бащини семейства ,,.
    Ама после пчелите са с ...... .. .... .. .
    Писано е по въпросът .
    Младен Котларски го публикува във в-к ,,Пчели,, брой 7 от10-24 април 2014 .
    Това, ми е третият източник . Днес голямо ровене рових ,но го намерих .

 

 
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •