Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: ЗА или ПРОТИВ предлаганите промени в Закона за Пчеларството

Гласували
35. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    14 40.00%
  • НЕ

    21 60.00%
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 114
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Хубаво е да правиш разлика между мрънкане и..........., нещо което няма да разбереш. Нищо лично.
    Не се кахъри, карай напряко. Дойде ми една мисъл и ще я споделя - сега като се регистрира една асоциация на опрашителите, някой да не вземе да се откаже от членство, че инак няма да има пазар за прашеца.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    ЗА, промените!
    Един закон, е добър, или лош.....но това ,не значи че не трябва да се спазва! Затова според мен има нужда от промени. Не смятам, че ако имам излишна отводка /поради мои грешки,роево/ да не мога да я продам законно! Нямам намерение да ставам лицензиран производител на майки, и отводки!!!!!!!!!!!!!!!! При сега действащият, веднага ставам мУшеник!

    Поздрави, Г. Георгиев
    Бате Гоше,аз НЕискам да продавам нито майки,нито отводки,ама НЕща да ми забраняват да си ги правя.
    НЕбива да се разрешава свободна продажба на НЕрегистрирани майко-отводко производители.Утре на някой може да му хрумне да се оттърве от...какво ли не...

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Бате Гоше,аз НЕискам да продавам нито майки,нито отводки,ама НЕща да ми забраняват да си ги правя.
    НЕбива да се разрешава свободна продажба на НЕрегистрирани майко-отводко производители.Утре на някой може да му хрумне да се оттърве от...какво ли не...
    Точно така, аз като не продавам и другите да не могат да продават. Браво.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    ЗА, промените!
    Един закон, е добър, или лош.....но това ,не значи че не трябва да се спазва! Затова според мен има нужда от промени.
    Не ти схванах идеята---та защо виждаш нужда от промени.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    За мен: Ветеринарите да си изпълняват задълженията!
    Всички които притежават кошери да се регистрират!
    И, е вярно,че между нас ще се намерят....... които да се отърват от калпавите си семейства, но "медала има две страни".
    Чанко, мисълта ми е по-надолу в поста който цитираш. При всеки от нас в даден момент може да се получи така, да има нещо излишно, т.е. в повече. А ти защо си против промените?

    Поздрави, Г. Георгиев

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    За мен: Ветеринарите да си изпълняват задълженията!
    Всички които притежават кошери да се регистрират!
    И, е вярно,че между нас ще се намерят....... които да се отърват от калпавите си семейства, но "медала има две страни".
    Чанко, мисълта ми е по-надолу в поста който цитираш. При всеки от нас в даден момент може да се получи така, да има нещо излишно, т.е. в повече. А ти защо си против промените?

    Поздрави, Г. Георгиев

    Незнам, за какво ви са тези ветеринари, освен за някой подпис по тези ялови закони.
    Да, да се регистрират всички--то и сега го има това.
    Какво, заради бълхите да изгорим юргана.
    Мисълта ти е да продадеш някой рой-отводка---да и аз съм ЗА.
    Против съм защото не трябва да се правят така че да обслужват само определени хора.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Според мен, това кой ще обслужва закона....... смятам, че ще обслужва всички нас. И сега според мен е момента да си кажем "болката". Ако смяташ, че ще обслужва някои от нас, дай предложение да се избегне.
    Казваш "ялови" закони, е като не ги спазваме. Сигурен съм, че знаеш за нерегистрирани пчелини. Има го и сега, ама ние не го спазваме! Ветеринарите като си вършат работата какво лошо? Не смятам, че с промените в закона, ще "изгорим" юргана заради бълхите.
    Поздрави, Г. Георгиев

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Според мен, това кой ще обслужва закона....... смятам, че ще обслужва всички нас. И сега според мен е момента да си кажем "болката". Ако смяташ, че ще обслужва някои от нас, дай предложение да се избегне.
    Казваш "ялови" закони, е като не ги спазваме. Сигурен съм, че знаеш за нерегистрирани пчелини. Има го и сега, ама ние не го спазваме! Ветеринарите като си вършат работата какво лошо? Не смятам, че с промените в закона, ще "изгорим" юргана заради бълхите.
    Поздрави, Г. Георгиев
    Хе Хе , какъв принципен колега. До колкото знам си хоби с десетина кошера, дано си доволен от промените, когато станат факт.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не ти схванах идеята---та защо виждаш нужда от промени.


    Ами според мен искаше да каже,че Карпатките на Бояна виреят по добре от Курника.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Хе Хе , какъв принципен колега. До колкото знам си хоби с десетина кошера, дано си доволен от промените, когато станат факт.

    Десет десет,но какви?Това ли е критерия бройката според теб?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •