Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 240 от 389 ПърваПърва ... 140190230238239240241242250290340 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,391 до 2,400 от общо 3882
  1. #2391
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Да ама не искат моите да се роят поне за сега.На Бояна един се заби,но може и да е от гена.Нпълни корпуса с мед дето трябваше да цвъка майката на волю.
    При различните раси има различна наследствена склонност за роене.
    Ама за какъв ген говориш ти къде си като останалите 99% къде и майката природа не знае тия нашите мутанти какви са и с колко и какви търтей са се съешава ли.

  2. #2392
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    При различните раси има различна наследствена склонност за роене.
    Ама за какъв ген говориш ти къде си като останалите 99% къде и майката природа не знае тия нашите мутанти какви са и с колко и какви търтей са се съешава ли.

    Така е,но и системата кошери е важна.Помниш ли ония оранжевите зверове.Майките се оплодили с техните търтеи в ДУЛ8р.16р нафукали у корпуса мед.Аз толкова мед не съм виждал от 2013 у цели пчелин....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #2393
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Така е,но и системата кошери е важна.Помниш ли ония оранжевите зверове.Майките се оплодили с техните търтеи в ДУЛ8р.16р нафукали у корпуса мед.Аз толкова мед не съм виждал от 2013 у цели пчелин....
    Разбира се че е важна има десетки спомагателни причини който могат да доведат до роене но това е казус за детските ясли мислих че говорим за по-сериозни неща те например ти говориш за генетика и феромонна комуникация.

  4. #2394
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Разбира се че е важна има десетки спомагателни причини който могат да доведат до роене но това е казус за детските ясли мислих че говорим за по-сериозни неща те например ти говориш за генетика и феромонна комуникация.

    Ами точно Торзалиса е причината за роеното.Много колеги може да не са виждали,но аз съм виждал подредени в кръг пчели майка посредата и две я затиснали отгоре да не се аби...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #2395
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    ,,Много пчелари възприемат този сложен занаят от родителите си. След като са слушали всякакви истории за пчелите от ранно детство, те постепенно развиват илюзията за всезнание. Всъщност тези пчелари, както всички останали, имат пропуски в познанията си по биология и анатомия на пчелата.Това се случи с моя съсед М. Роят, който излезе, се захвана на борово пънче. По това време приятел беше на гости при съсед. М. искаше да се похвали малко. Той не събра веднага рояка, а първо подготви кошера, след това превари вода, добави захар и започна бавно да разбърква горещия сироп. В същото време, разбира се, той разказваше на приятеля си всякакви приказки за пчелите. Изведнъж роят издаде шум, издигна се във въздуха и, като направи кръг над пчелина, отлетя в неизвестна посока. Съседът ми остана с тенджера в ръце и отворена уста. Нека се утеши от факта, че той стана герой на този сюжет.,,

  6. #2396
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ,,Много пчелари възприемат този сложен занаят от родителите си. След като са слушали всякакви истории за пчелите от ранно детство, те постепенно развиват илюзията за всезнание. Всъщност тези пчелари, както всички останали, имат пропуски в познанията си по биология и анатомия на пчелата.Това се случи с моя съсед М. Роят, който излезе, се захвана на борово пънче. По това време приятел беше на гости при съсед. М. искаше да се похвали малко. Той не събра веднага рояка, а първо подготви кошера, след това превари вода, добави захар и започна бавно да разбърква горещия сироп. В същото време, разбира се, той разказваше на приятеля си всякакви приказки за пчелите. Изведнъж роят издаде шум, издигна се във въздуха и, като направи кръг над пчелина, отлетя в неизвестна посока. Съседът ми остана с тенджера в ръце и отворена уста. Нека се утеши от факта, че той стана герой на този сюжет.,,

    За това айцата се варят на 3 и 5 мин....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #2397
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Някой ще сподели ли, как върви акациевата паша? При мен акацията ще цъфне към 23 май и още нямам впечатления за нея. Опасявам се, че времето не е добро за нея?

  8. #2398
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Акацията най-добре отделя при26*С.

  9. #2399
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Някой ще сподели ли, как върви акациевата паша? При мен акацията ще цъфне към 23 май и още нямам впечатления за нея. Опасявам се, че времето не е добро за нея?
    От вчера и днес, започна да цъфти това, което градушката пожали. За следващата 10-дневка прогнозите са за дъжд и бури.Нямах планове да правя отводки сега, но натам отиват нещата.

  10. #2400
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    От вчера и днес, започна да цъфти това, което градушката пожали. За следващата 10-дневка прогнозите са за дъжд и бури.Нямах планове да правя отводки сега, но натам отиват нещата.
    При мен вече прецъфтява, нямаше нито един хубав ден, ако не вали, духа силен вятър. Аз имах планове за 50 отводки, но ще са много повече.

 

 
Страница 240 от 389 ПърваПърва ... 140190230238239240241242250290340 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •