Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 239 от 389 ПърваПърва ... 139189229237238239240241249289339 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,381 до 2,390 от общо 3882
  1. #2381
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Тази година правиш отводка от тръвна и догодина не се рои а има маточници и излюпени майки.Правилно ли съм разбрал казуса адаш
    На 50% Адашче.Хич даже и не мислят да залагат маточници напролет.Работят като хали за да осигурят на майката терен за да се прояви като такава,а другите фъркат като финикийци по полето да им осигурят материала за изхранването на заработеното от майката.Е,остава и за мен в магазините,за което съм им благодарен.

  2. #2382
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    На 50% Адашче.Хич даже и не мислят да залагат маточници напролет.Работят като хали за да осигурят на майката терен за да се прояви като такава,а другите фъркат като финикийци по полето да им осигурят материала за изхранването на заработеното от майката.Е,остава и за мен в магазините,за което съм им благодарен.

    Защо така е Гоголе?Примен същата работа.Не искат и неискат да се роят,а при комшиите гол след гол след самосмяна...Само да запечатат матучника и хвръкват към капаните....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #2383
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Чел съм, че само силните семейства се роели.

  4. #2384
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Защо така е Гоголе?Примен същата работа.Не искат и неискат да се роят,а при комшиите гол след гол след самосмяна...Само да запечатат матучника и хвръкват към капаните....
    Даче, ако знаех и това щях да напиша трактат. А той щеше да се търгува добре като четиво за пчелите.А от там щях да копна доста каймета и да си карам я мерджан, я нещо по такова.А сега си карам Форд МУСТАНГ ОТ 1978 г. ,ама и на това съм доволен,не съм претенциозен.
    А сега само мои догадки Даче,и да си остане между нас–за да се тръгне към роене трябва да се получи свръх пренаселеност от млади пчели,независимо дали има още паша.Пети ден наблюдавам едно семейство с изгризани маточници за предлюпене на майките.Преди 5 дена видях че отива на изтърване,сложих и допълнителен магазин с 3 изградени пити и 7 основи.До днес майките стоят арестувани в маточниците и не се е роила.Трите рамки пълни,основите изградени на 90% и слагат мед.Но има 6 рамки с пило,излюпи ли се мисля че ще тръгне веднага.Чакам и гледам сеир,просто експеримент.
    Ха ,сега и ти сподели тук твоя прийом за не роене.Бая години тука натрупа опит и само дърпаш синджира на кучето.

  5. #2385
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Даче, ако знаех и това щях да напиша трактат. А той щеше да се търгува добре като четиво за пчелите.А от там щях да копна доста каймета и да си карам я мерджан, я нещо по такова.А сега си карам Форд МУСТАНГ ОТ 1978 г. ,ама и на това съм доволен,не съм претенциозен.
    А сега само мои догадки Даче,и да си остане между нас–за да се тръгне към роене трябва да се получи свръх пренаселеност от млади пчели,независимо дали има още паша.Пети ден наблюдавам едно семейство с изгризани маточници за предлюпене на майките.Преди 5 дена видях че отива на изтърване,сложих и допълнителен магазин с 3 изградени пити и 7 основи.До днес майките стоят арестувани в маточниците и не се е роила.Трите рамки пълни,основите изградени на 90% и слагат мед.Но има 6 рамки с пило,излюпи ли се мисля че ще тръгне веднага.Чакам и гледам сеир,просто експеримент.
    Ха ,сега и ти сподели тук твоя прийом за не роене.Бая години тука натрупа опит и само дърпаш синджира на кучето.

    Ами той моя не се различава от твоя.Очаквах 80% и нагоре отново смъртност още септември,но Муисей ми да де една рецепта да пробвам и аз като удавник за сламка се хвърлих в блатото.Смъртноста не ми стана толкова,но децата с борба стигнаха 7-8 рамки с пчела началото на март.Там ми дойде мисля една сутрин да ги гледам като тръвни.Ако не се получеше пак от Муисей бях научил един друг метод да въртя магазините...Не беше страх да се роят защото зная кога се роят тръвните.Аз не храня как знаеш като другите колеги и нямаше от какво да се претеснявам докато не цъфне кестена...След последни втори преглед/не помня коя дата/ открих 6-7р излизащо пило от рамка до рамка и от там си сверих часовника 16-18 дена за градежа...Разширих според семействата,но Дядо Боже ме изненада с върбата и глухарчето.9 основи ДБ са биле малко...Общо взето така се справих+някой друг чалъм...
    п.п.В Бояна ми беше най лесно 3 ВО на нужните места и напълниха едно магазинче...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #2386
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ами той моя не се различава от твоя.Очаквах 80% и нагоре отново смъртност още септември,но Муисей ми да де една рецепта да пробвам и аз като удавник за сламка се хвърлих в блатото.Смъртноста не ми стана толкова,но децата с борба стигнаха 7-8 рамки с пчела началото на март.Там ми дойде мисля една сутрин да ги гледам като тръвни.Ако не се получеше пак от Муисей бях научил един друг метод да въртя магазините...Не беше страх да се роят защото зная кога се роят тръвните.Аз не храня как знаеш като другите колеги и нямаше от какво да се претеснявам докато не цъфне кестена...След последни втори преглед/не помня коя дата/ открих 6-7р излизащо пило от рамка до рамка и от там си сверих часовника 16-18 дена за градежа...Разширих според семействата,но Дядо Боже ме изненада с върбата и глухарчето.9 основи ДБ са биле малко...Общо взето така се справих+някой друг чалъм...
    п.п.В Бояна ми беше най лесно 3 ВО на нужните места и напълниха едно магазинче...
    Ти си пророк и с пророци и месии си оротиш
    Та каква е разликата ако крилата на майките са отрязани на 2/3 и ако крилата се отрежат на 1/2 и такова семейство рой ли се и как по точно става това
    И как може да върнеш рой в неговото си семейство и да бъде преустановено роевото състояние

  7. #2387
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Даче, ако знаех и това щях да напиша трактат. А той щеше да се търгува добре като четиво за пчелите.А от там щях да копна доста каймета и да си карам я мерджан, я нещо по такова.А сега си карам Форд МУСТАНГ ОТ 1978 г. ,ама и на това съм доволен,не съм претенциозен.
    А сега само мои догадки Даче,и да си остане между нас–за да се тръгне към роене трябва да се получи свръх пренаселеност от млади пчели,независимо дали има още паша.Пети ден наблюдавам едно семейство с изгризани маточници за предлюпене на майките.Преди 5 дена видях че отива на изтърване,сложих и допълнителен магазин с 3 изградени пити и 7 основи.До днес майките стоят арестувани в маточниците и не се е роила.Трите рамки пълни,основите изградени на 90% и слагат мед.Но има 6 рамки с пило,излюпи ли се мисля че ще тръгне веднага.Чакам и гледам сеир,просто експеримент.
    Ха ,сега и ти сподели тук твоя прийом за не роене.Бая години тука натрупа опит и само дърпаш синджира на кучето.

    ,,Почти всяка година пчелните семейства ми представят изненади, които не се вписват в никакви теоретични правила.,,
    Бях го чел някъде де един руснак го каза по-повод роенето на пчелите, че за 35г. опит с пчелите на много неща се е научил но относно роенето е все още на етап експерименти.

  8. #2388
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ти си пророк и с пророци и месии си оротиш
    Та каква е разликата ако крилата на майките са отрязани на 2/3 и ако крилата се отрежат на 1/2 и такова семейство рой ли се и как по точно става това
    И как може да върнеш рой в неговото си семейство и да бъде преустановено роевото състояние

    Роят се всите заради Торзалиса,но пък ако не е Торзалиса няма да има и самосмената,но пък ако хептен не я усещат заради пуста лакомия 4 корпус ДБ идва спасителния,а това са две СС без Р,но ако Торзалиса е породен от ВЗ може да са спасителни,а това ще рече ССС без Р Чичо Гошо.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #2389
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Роят се всите заради Торзалиса,но пък ако не е торзалиса няма да има и самосмената,но пък ако хептен не я усещат заради пуста лакомия 4 корпус ДБ идва спасителния,а това са две СС без Р,но ако Торзалиса е породен от ВЗ може да са спасителни,а това ще рече ССС без Р Чичо Гошо.
    Абракадабра.
    Тоя твой торзалис е само отчасти иначе нямаше да правят свищаци в магазините а щяха да се роят.

  10. #2390
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Абракадабра.
    Тоя твой торзалис е само отчасти иначе нямаше да правят свищаци в магазините а щяха да се роят.

    Да ама не искат моите да се роят поне за сега.На Бояна един се заби,но може и да е от гена.Нпълни корпуса с мед дето трябваше да цвъка майката на волю.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 239 от 389 ПърваПърва ... 139189229237238239240241249289339 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •