Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 232 от 389 ПърваПърва ... 132182222230231232233234242282332 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,311 до 2,320 от общо 3882
  1. #2311
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Данчо,как да разбирам отговора ти на упрека на Зуница за твоя мързел?– А онзи ден ми написа че още чиракуваш при него,Месията. От отговора ти на Зуница излиза, че Месията го мързи да разпечатва и виждаш ли ,Зуница те бърка с него.А сега де! Чакай малко, да не искаш да кажеш ,че той телепатично кара пчелите да си разпечатат питите и само вади и центрофугира? Дай малко пояснение тука,че тънем в недоумение.Само да не се получи като на последната емонт икона,от страна на Месията ти към теб
    Не съм ходил да го видя ко прави,но използва някакви пласмаси за рамки,немало и търтеи по тях...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2312
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Тез проценти, като топъл хляб ги ядеш, като попску дети на задушница.

    Нека тръгне проверката на проверката на БИО-то и ще видим кой прав и кой крив...Може и да скокне процента.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #2313
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Нека тръгне проверката на проверката на БИО-то и ще видим кой прав и кой крив...Може и да скокне процента.

    Вярно!
    Днеска разбрах, случайно, на единия от био-пчеларите в нашия район, вече са измрели над 50%. Преди месец приказвахме с човека, но той нищичко не спомена тогава. Изглежда нещата се движат фатално от тогава до сега. А до края на март ще мине още една студена вълна, което значи пак липса на прашец. И като чукне април нещата ще са трагични. Нещата не са никак розови.

  4. #2314
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Супер време за пчеларстване събота и неделя.Колегите от сутрин до здрач ручкахали ручкаха.Какво търсиха и аз не знам.Някой даже и с тубите тръгнали.Други пък с питки с протеини,питки без протеини,питки с гъби,питки с мащерка...Аз като най слабия пчелар в Района поради високата ми зимна смъртност с Брата на сейванчето бистрихме политиката и оправяхме ваксините на Прасковова 40градуса.Така мисля да пчеларствам до 10.04,а после на бири.Майтапя се разбира се кой пчеларин ще направи това в тия два хубави слънчеви дни с 19-20 градусови температури.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #2315
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    чети 2 броя плюс 37 мъртви,и 3 берат душа.
    Не е написано много ясно и може да съм го изтълкувал неправилно. Звучи много по-различно.

  6. #2316
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Събота и неделя хубаво време и пчеличките поработиха доволно. И прашец носеха и водица и доста пило заредиха. Опасенията ми, че с разширенията ми миналата седмица и последвалото студено време ще имам проблеми, се оказаха безпочвени. Всички празни пити бяха осеменени двустранно и студеното време изобщо не им е попречило. Всички са тръгнали да се развиват, лошото, че до акацията има месец и време и не мисля, че дори и половината ще са готови, защото повечето са на по 3-4 рамки пило. Има и първенци на повече от 4-5 рамки, но са малко . Като цяло доста по-слаби семейства от предходни години и почти съм сигурен, че не могат да наваксат за акацията(9-10 май обикновено).

  7. #2317
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И ако идваш тъдява лятоска да се обадиш.....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #2318
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Събота и неделя хубаво време и пчеличките поработиха доволно. И прашец носеха и водица и доста пило заредиха. Опасенията ми, че с разширенията ми миналата седмица и последвалото студено време ще имам проблеми, се оказаха безпочвени. Всички празни пити бяха осеменени двустранно и студеното време изобщо не им е попречило. Всички са тръгнали да се развиват, лошото, че до акацията има месец и време и не мисля, че дори и половината ще са готови, защото повечето са на по 3-4 рамки пило. Има и първенци на повече от 4-5 рамки, но са малко . Като цяло доста по-слаби семейства от предходни години и почти съм сигурен, че не могат да наваксат за акацията(9-10 май обикновено).
    При мен започнаха да задръстват с прашец. Днес им пуснах по една основа и СР. Утре ги пускам на прашецоуловител. Нямаш ли практика да ги изравняваш?

  9. #2319
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    При мен започнаха да задръстват с прашец. Днес им пуснах по една основа и СР. Утре ги пускам на прашецоуловител. Нямаш ли практика да ги изравняваш?


    Това го наблюдавам още от предната седмица и затова разширявах с празни рамки, защото в почти всички кошери майката беше на прашецовата пита. Хем знаех, че ще става по-студено разширих,но хода ми се оказа правилен, защото при отварянията вчера и днес бяха осеменени. Иначе и аз слагах основи за градеж. Не бързам засега със СР , заради силата им, според мен им е рано.
    Нямам практика да изравнявам, защото нямам никакъв мед и чакам акацията, от която искам да вадя. Даже натискам някои семейства с добавяне на люпещо пило, които преценя , че са с хубави майки и активни. Общо взето целя да направя повече медовици, жертвайки някои семейства и отслабвайки ги.
    Предни години правех обратното ,като вземах от силните, но това си го отчитам като голяма грешка. Наливам от пусто в празно по този начин.

  10. #2320
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    При мен започнаха да задръстват с прашец. Днес им пуснах по една основа и СР. Утре ги пускам на прашецоуловител. Нямаш ли практика да ги изравняваш?
    Тия дни си задавам въпроса защо са здръстени семействата с прашец /студа на силните семейства въобще не им е повлиял/ защо всяка година по това време са задръстени.От няколко години слагам част от него под тях и после в началото на август е изчезнал.
    Дали е вярно че семействата муат от 35кг. перга нагоре за година защо го събират за запас, презапасяват ли се и ако се презапасяват има ли причина за това.Пчелите разум навярно имат но за чувства едва ли значи има логична рационална причина.

 

 
Страница 232 от 389 ПърваПърва ... 132182222230231232233234242282332 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •