Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 79 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 781
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    2016г. правих опит да я докарам до роево. До към 10-15 Юни беше на един плодник 10ДБ. без магазин. Накрая я свих на 9 пити, и не иска да рой, и тва е. После избих 1 отводка. Изкарах я на слънчогледа и даде 2 магазина мед. Не искам да я бракувам. 2015г. беше на 2 плодника ДБ10. с 12 пити пило. Тогава даде 5 магазина мед и 1 отводка. Сега 2017 се чудя дали да и дърпам пило и да направи самосмяна или да я “демарирам“ с 2 плодника и 2 магазина и да заложи горе да сменя. Не ми се иска много да я сменям. Просто тоя кошер след 10 Септември не е люпил пчели, а сега е един от най-силните. Това ми направи впечатление. И миналата зима беше подобно положението. Има някои тамазлъци по-издръжливи. По-дълго ли живеят, знам ли.
    През 2016 защо не си и позволил да се развие като през 2015? По това което пишеш би трябвало май или юни месец(по вероятното за мен)е да направи самосмяна. Имало е възможност ако беше я оставил и 2016 да направи 14-15 пити с пило да заложи самосмяна през август месец.

  2. #152
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    През 2016 защо не си и позволил да се развие като през 2015? По това което пишеш би трябвало май или юни месец(по вероятното за мен)е да направи самосмяна. Имало е възможност ако беше я оставил и 2016 да направи 14-15 пити с пило да заложи самосмяна през август месец.
    Дали , ама надали ?
    Каква е гаранцията , че следващата майка ще е толкова плодна ?

  3. #153
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Дали , ама надали ?
    Каква е гаранцията , че следващата майка ще е толкова плодна ?
    Никаква.

  4. #154
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Дали , ама надали ?
    Каква е гаранцията , че следващата майка ще е толкова плодна ?
    Не е в това въпроса, то утре ако се напия, може да катострофирам и и отрепя сумати народ. По ми е чудно защо след като е изкарал 5 магазина през 2015 не е направил същото и през 2016 за да изкара пак толкова, а е решил да я накара да се рой?

  5. #155
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не е в това въпроса, то утре ако се напия, може да катострофирам и и отрепя сумати народ. По ми е чудно защо след като е изкарал 5 магазина през 2015 не е направил същото и през 2016 за да изкара пак толкова, а е решил да я накара да се рой?
    Боже , опази !
    Много , как да кажа , не намирам думите макар и даскал .

  6. #156
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    ...не намирам думите макар и даскал .
    Внимавай набора чува и вижда.

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Тоз , да духа ......
    По всеместно .

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Тоз , да духа ......
    По всеместно .
    Пак непристойни слова.

    Да сме по темата : твоите как са.

  9. #159
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Внимавай набора чува и вижда.
    Няма да има време, да чуе всичко, изречено от подопечните му!

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    2016г. правих опит да я докарам до роево. До към 10-15 Юни беше на един плодник 10ДБ. без магазин. Накрая я свих на 9 пити, и не иска да рой, и тва е. После избих 1 отводка. Изкарах я на слънчогледа и даде 2 магазина мед. Не искам да я бракувам. 2015г. беше на 2 плодника ДБ10. с 12 пити пило. Тогава даде 5 магазина мед и 1 отводка. Сега 2017 се чудя дали да и дърпам пило и да направи самосмяна или да я “демарирам“ с 2 плодника и 2 магазина и да заложи горе да сменя. Не ми се иска много да я сменям. Просто тоя кошер след 10 Септември не е люпил пчели, а сега е един от най-силните. Това ми направи впечатление. И миналата зима беше подобно положението. Има някои тамазлъци по-издръжливи. По-дълго ли живеят, знам ли.

    Говоря по памет преди време съм го чел мисля че беше проф. Таранов в опитна станция (държавата плаща 60-70г.) прави многогодишно изследване на продължителност на живот на пчелните майки и тяхната ефективност (мисля че и на доста голям бр, майки) белязват се и се отчитат резултати продукция и т.н. стигат до заключението че след 2г. трябва да махат но добри майки може и 3г.
    Но имали ударничка на 8 години като интересното е че например на 5г. дала по малко мед а на 6 г. повече накрая семейството направило самосмяна не се е ройло за тези 8г. и е дало много повече мед от средното.
    Ако имаш нещо найстина добро що зорлем трябва да го ръчкаш.Ако найстина от майка ударничка ставаше и дъшерята то всичките до сега щяхме да сме само с ударнички (това при естественото заплождане)

 

 
Страница 16 от 79 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •