Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 25 ПърваПърва ... 132122232425 ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 244
  1. #221
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    То е все едно да нагрееш армировката на една сграда и да чакаш, да се събори. Да, ще се събори, ама не се знае кога. Стига вече, бе Бояне, че си смешен с твоите приумици.
    Понеже мисленето не ти се отдава, а генерирането на някаква идея изобщо чвно трябва да съм по обстоятелствен:
    Питата се държи на теловете и на залепването към рамката. Ако я обрежем по рамката, тя ще остане да се държи само на теловете. Когато пуснем силен ток, восъка се разтопява и питата пада отдолу. Схвана ли?
    Колкото до нагряването на армировката на сграда и падането и - спомни си падането на двете кули в САЩ. Ако не помниш - има хиляди видеа в нета.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #222
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Понеже мисленето не ти се отдава, а генерирането на някаква идея изобщо чвно трябва да съм по обстоятелствен:
    Питата се държи на теловете и на залепването към рамката. Ако я обрежем по рамката, тя ще остане да се държи само на теловете. Когато пуснем силен ток, восъка се разтопява и питата пада отдолу. Схвана ли?
    Аз, много добре схванах замисъла ти от първия пост, в който даваше идея на С.Генов, но тъй като не си пчелар и не си виждал пчелна пита, в която са отгледани няколко поколения пчели, няма как да ме разбереш, че от това няма да се получи нищо.

    ПП Както и в другата стая, ще ти кажа и тук: Търпелив съм и поемам на мой гръб и за моя сметка много от дебелашките ти шеги, но...

  3. #223
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    От теловете ще се отлепи напълно. За съжаление от рамката ще е трудно. Но защо трябва да стане едновременно?
    Така е, но това е много трудно нещо и голяма играчка. Аз по скоро бих изрязал направо теловете и бих обтелил на ново. За това е най удобно да слагаш питата направо в топилката.

  4. #224
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аз, много добре схванах замисъла ти от първия пост, в който даваше идея на С.Генов, но тъй като не си пчелар и не си виждал пчелна пита, в която са отгледани няколко поколения пчели, няма как да ме разбереш, че от това няма да се получи нищо.

    ПП Както и в другата стая, ще ти кажа и тук: Търпелив съм и поемам на мой гръб и за моя сметка много от дебелашките ти шеги, но...
    Хайде като пчелар обясни какво ще попречи на процеса, както съм го описал.
    Да Nik-m е прав, че процеса не е много бърз, но това спасява обтелването и позволява восъка да се извлича и в друг съд, а не в слънчева восъкотопилка за една - две пити.
    PS. Да не забравяме все пак от къде тръгнахме и какви са изискванията на С. Генов
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Генов Виж публикацията
    ......
    Нужна ми е най- вече да не се налага да режа питата и телта да остава, за да мога да използвам рамките директно без да се налага обтелване.
    Поздрави!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #225
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Хайде като пчелар обясни какво ще попречи на процеса, както съм го описал.
    Да Nik-M е прав, че процеса не е много бърз, но това спасява обтелването и позволява восъка да се исвлича и в друг съд, а не в слънчева восъкотопилка за една -две пити.
    Да е някой пчелар, бих му казал защо няма да се получи, но такива като теб ще ги оставя да си блъскат главата, защото не намирам смисъл да им обяснявам, тъй като се надяват да получат информация на готово, а после да ме убеждават как ще се получи нещо, въпреки че аз съм го изпитал на гърба си.
    Достатъчно насоки ти дадох - мисли и експериментирай!
    ПП Тъй като си ъпдейтна поста, ще ти кажа, че това което иска Генов, би се получило с парната топилка, но не до там, защото се налага отново опъване на теловете. Защо ли?

  6. #226
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да е някой пчелар, бих му казал защо няма да се получи, но такива като теб ще ги оставя да си блъскат главата, защото не намирам смисъл да им обяснявам, тъй като се надяват да получат информация на готово, а после да ме убеждават как ще се получи нещо, въпреки че аз съм го изпитал на гърба си.
    Достатъчно насоки ти дадох - мисли и експериментирай!
    Типичен отговор на човек, който няма конкретен отговор на поставения му въпрос.
    Много по детски ти се получава!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #227
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Е не може всички да сме на преклонна възраст.
    Ако искаш, да правим бартер - аз ти давам пчелна ПИТА(не основа), ти - флакон с етер. И двамата ще експериментираме

  8. #228
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е не може всички да сме на преклонна възраст.
    Ако искаш, да правим бартер - аз ти давам пчелна ПИТА(не основа), ти - флакон с етер. И двамата ще експериментираме
    Безсмислено поне за мен занимание. Това на мен не ми трябва. Който иска да пробва и ако идеята работи и му върши работа да я ползва със здраве!
    Дай адрес и ще ти пратя един флакон етер подарък! Коледа е!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #229
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Безсмислено поне за мен занимание. Това на мен не ми трябва. Който иска да пробва и ако идеята работи и му върши работа да я ползва със здраве!
    Дай адрес и ще ти пратя един флакон етер подарък! Коледа е!
    Благодаря за великодушието, но аз не съм и не искам да съм длъжник никому.

  10. #230
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Благодаря за великодушието, но аз не съм и не искам да съм длъжник никому.
    Не става дума за великодушие, а за жест на добра воля!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 23 от 25 ПърваПърва ... 132122232425 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •