Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 58
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    В тая посока на инверт...дали на швабина не му е по-лесно като открие инвертазата (изкуствения ензим) да разбере че в кошерите е “шъкано“ сироп!?! Вместо да изследва за захар. Всъщност ние не заем цялата последователност на изследванията. От вземането на пробите на пчелина до обаждането, че ще ти вземат меда (или пък че няма да го вземат). Нашите търгаши твърдят, че имат собствени лаборатории. А после казват, че чакат пробите от Германия. Ако действително чакат отговор от чужбина, тогава няма логика да поддържат техни лаборатории, консумативи, персонал....
    Меродавни са резултатите от изследванията в лабораторията на купувача, на прекупвачите (ако изобщо имат) не важат!

  2. #42
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Нашите търгаши твърдят, че имат собствени лаборатории. А после казват, че чакат пробите от Германия. Ако действително чакат отговор от чужбина, тогава няма логика да поддържат техни лаборатории, консумативи, персонал....
    А, според теб как ще успеят с "кръщаването" без собственна лаборатория...?!? - или, "вярваме в Дядо Мраз"...?!?
    Нек'ви разпраяха, че не купували мед с водно съдържание заковано точно на 20%, а пък същевременно не можело да платят +3% над цената, дори и водното съдържание да е 17%, да не би във варелите да го наливат със 17-18% ?!?

  3. #43
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Моето е 16,7 и пак не го искат.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Нито инвертиран сироп нито питки са необходими на пчелите. Това са излишни разходи. Захарен сироп 1:1 август, септември, и до март месец няма грижи по тях.
    Аз бих постъпвал по същия начин, ако имах нормални семейства /надявам се на есен/. Сега са ми отводки само и гледам да оживеят и пораснат навреме. Захарния сироп лесно се заменя с инвертиран, ако сам го прави човек, лесно е.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Колега, много бавно мели тази твоята мелница??? Аз на фуражомелката 40 кг ги смилам за 5-6 минути, замесвам за около 20 минути и разфасването е най бавния процес 50 кг за един час ако са в питки по килограм, ако са половинки за час и половина. Абе за 8 часа с кафетата и почивките за по цигара го докарвам до 200кг...С тези високи обороти на гроздомелачката не става ли от един път разточването?
    Мелницата е за фино смилане, затова се бави. Мисля да пробвам с фуражомелка, имам такава 7,5 квт. Тази двувалова машина не е гроздомелачка. Валовете са на пружини и отдават при подаване на дебел плик. Затова пускам втори и трети път, но губя едва 2-3 секунди на питка. Беше ми за първи път, колкото да видя къде са проблемите. Мисля, че с подходящо усъвършенстване на технологията има хляб в тази дейност.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Забелязах едно свойство на гъстото тесто, което замесих, предполагам е недостатък. Малко парче от него, оставено за кратко отделно, се втвърдява. Така ли е и при по-мекото тесто? Предполагам, че малкото вода, която съдържа /6-7 %/, лесно се изпарява и остатъка кристализира.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    И по мекото тесто се втърдява (но не чак толкова бързо), моите питки месени през ноември сега са станали твърди като плочки, но след 24 часов престой при стайна температура омекват. Миналата година когато месех с миксера за строителни смеси поради високите обороти тестото беше топло и много трудно се разфасоваше (много се разтичаше) та го оставях малко да се втърди и тогава го работех.

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Днес и аз мелих захар,само че мед, малко вода и тимол смесвах в къщи,жената орева орталъка че съм вмирисал къщата на тимол.Утре добавям и извара и почвам да меся.

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2017
    Мнения
    1
    Каква е опцията да си купя пудра захар от вас?

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Тези които ползват гроздомелачка престъргвали ли са валовете? Аз си взех едни от пластмаса и мисля леко да ги мина на абрихта, колкото да им махне ръбовете малко. Около 2мм сваляне мисля ще е добре.

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •