Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 617 от 800 ПърваПърва ... 117517567607615616617618619627667717 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,161 до 6,170 от общо 7995
  1. #6161
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Да добавим и това.Всяко от селата вързано към водопровода ползва колкото един градски квартал.Колко къщи има едно средно голямо село? Колкото една 6 входова 7 етажна панелка.А колко панелки има в един градски квартал? Има ли селски имот без скрита тръбичка за поливане на градината? Ако на входовете на селата се поставят общи водомери както на блоковете и разликата се плаща както в блоковете може и загубите да намалеят.
    Те основните загуби не са там де ги търсите. Това не знам дали сте го гледали:

    много добре се разбира как сметката излиза, па водата я няма, то сигурно на повечето места със стари неподдържани вецове, положението е идентично

  2. #6162
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Те основните загуби не са там де ги търсите. ...
    На село.То не се снабдява с вода от язовири.Има си собствени каптажи.Та на село от юни в по-високите части почнаха проблеми с водата.Кметът не даде да се издума за режим.Щял да оправи работата.Работата се оправи с първия дъжд. Когато заваля септември и от градините в долната част на селото прибраха всичко.А иначе в долния край градините с домати по кило и ливадките на виладжиите зелени, а в по-високото плодовете опадаха от дърветата преди да са узрели.Ама кмета и той в долния край.Та това е чудовището що пие водата на хората.Алчност и дебелоочие са му имената.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #6163
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Да добавим и това.Всяко от селата вързано към водопровода ползва колкото един градски квартал.Колко къщи има едно средно голямо село? Колкото една 6 входова 7 етажна панелка.А колко панелки има в един градски квартал? Има ли селски имот без скрита тръбичка за поливане на градината? Ако на входовете на селата се поставят общи водомери както на блоковете и разликата се плаща както в блоковете може и загубите да намалеят.
    И в моето село е така, понеже нямаме поливна вода, някои хора имат незаконни чешми за поливане. Лятото се усеща как пада налягането сутрин и вечер, точно когато се полива.

  4. #6164
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    На село.То не се снабдява с вода от язовири.Има си собствени каптажи.Та на село от юни в по-високите части почнаха проблеми с водата.Кметът не даде да се издума за режим.Щял да оправи работата.Работата се оправи с първия дъжд. Когато заваля септември и от градините в долната част на селото прибраха всичко.А иначе в долния край градините с домати по кило и ливадките на виладжиите зелени, а в по-високото плодовете опадаха от дърветата преди да са узрели.Ама кмета и той в долния край.Та това е чудовището що пие водата на хората.Алчност и дебелоочие са му имената.
    Преди 1000г,демек,след 1980г. всяка новострояща къща задължително с бомбено!В Израел,всяка новострояща сграда,в парцела(УПИ),задължително-резервоар за дъждовна вода.....

  5. #6165
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Преди 1000г,демек,след 1980г. всяка новострояща къща задължително с бомбено!.....
    След 1980г.-та до кога? И за какви населени места е било?

  6. #6166
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    И за какви населени места е било?
    За човешки населени места Чанко,за човешки!До началото на демокрацията.А в градовете,по-големките,се изграждаха общи(големи) убежища..А в началото да 90-те някои(убежищата) се превърнаха в дискотеки-кръчми..

  7. #6167
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Те основните загуби не са там де ги търсите. Това не знам дали сте го гледали:

    много добре се разбира как сметката излиза, па водата я няма, то сигурно на повечето места със стари неподдържани вецове, положението е идентично
    Таквоз, не е доразбрала нещо Яхниева, ама и е простено, все пак е журналист. Чудовището, изпило водата, се нарича пернишко гражданство в едно с предприятията - три ползва, едно плаща, те ти 75 % загуби. Андрешковска работа. Язовира е "изпиван" всяка година един обем и горница, ама досега са го пълнили безотказно дъждовете, барабар с горницата. През 2019 ядец - валежи 50% по-малко и проблема готов. Изходните данни за такова твърдение са налични в мрежата, стига да ги потърси човек. Проблема е бил ясен още през май 2019, но не е имало кой да бие тревога - българска работа. Сега се оправдават, ама видите ли 2001 била по-суха от 2019, пък не станал проблем. Била, ама и пернишките водопроводи са били 18 години по-млади. Такива ми ти работи.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #6168
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ... Чудовището, изпило водата, се нарича пернишко гражданство в едно с предприятията - три ползва, едно плаща, те ти 75 % загуби...Такива ми ти работи.
    Не прифаташ.Не прифаташ.Ама и ти не си виновен.Да ти пожелая да те стигне и тебе тая радост не ми дава сърце.Ама ела у Перник на площадо да обясниш ,че гражданите сами са виновни.От них може и да прифанеш.Такива ми ти работи.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #6169
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Таквоз, не е доразбрала нещо Яхниева...
    Според мен данните които изнесе относно Вец-а и "Стомана" и изводите от тях, звучат разумно. Нереално ми е по-скоро твоето твърдение, че домакинствата на Зуница и съгражданите му, видиш ли щото са големи тарикати, са източили цял язовир с пикливото си потребление. Това е същото, когато за намалената популация на рибата в даден водоем обвиняват въдичарите, а не мрежарите. Но всеки вярва в това, в което иска...
    А относно 2001 и 2019, то през 2001 едва ли е бил изпуснат половината обем на язовира, заради ремонт на стената

  10. #6170
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Не прифаташ.Не прифаташ.Ама и ти не си виновен.Да ти пожелая да те стигне и тебе тая радост не ми дава сърце.Ама ела у Перник на площадо да обясниш ,че гражданите сами са виновни.От них може и да прифанеш.Такива ми ти работи.
    На тълпа нищо не може да се обяснява. Там вървят само лозунги - логика и доказателства не хващат дикиш. Това не е само у нас. Ако искаш аргументи за доказване на твърденията ми, мога да ги напиша. Но да ги обясни на тълпа никой не може.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 617 от 800 ПърваПърва ... 117517567607615616617618619627667717 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 63 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 63 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •