Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 37 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 364
  1. #301
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А кой е критерия, че нещо е истина, а друго не?
    Тука нагази в дълбоки води - философия, теология. От зората на човечеството тези въпроси са се дискутирали безрезултатно - до всевалидна истина не се е стигнало.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #302
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Времето......
    Да не си измислил "машина на времето", с която да се разходиш в бъдещето и връщайки се да кажеш на хората "Това е истината от последна инстанция"?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #303
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    И от къде "доставчика от последна инстанция" ще ти достави тока...
    Ще включат резервна мощност, която е скъпа по принцип /затова е резервна/. Не всички мощности работят постоянно, има "горещ" и "студен" резерв. Господин Доган на драго сърце ще включи за теб турбина от ТЕЦ "Варна", ако му платиш едни дебели пари.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #304
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тука нагази в дълбоки води - философия, теология. От зората на човечеството тези въпроси са се дискутирали безрезултатно - до всевалидна истина не се е стигнало.
    Имайки в предвид човешката психика, какво ми пречи да приема, че истинно е това, което ми изнася?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #305
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Понеже доставката ми от Китай закъснява вече над три месеца и се излагам пред важен клиент, проверих какво става. Китайката обяснява, че само три дни от седмицата работят, за да има ток за други заводи. Един вид - режим на тока, защото спестяват въглеродни емисии /на въглищни централи са/. Или се прави нещо по въпроса и там, или ме баламосват, Но и по други канали научавам същото.
    Спор няма, че правят правят но има много статии по въпроса

    https://www.dw.com/bg/%D0%BF%D1%80%D...%81/a-57459279

  6. #306
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ще включат резервна мощност, която е скъпа по принцип /затова е резервна/. Не всички мощности работят постоянно, има "горещ" и "студен" резерв. Господин Доган на драго сърце ще включи за теб турбина от ТЕЦ "Варна", ако му платиш едни дебели пари.
    Значи ако аз имам милиарди на разположение и по някакви геополитически съображения съм решил да съсипя икономиката на БГ, никой не е в състояние да ми попречи?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #307
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да не си измислил "машина на времето", с която да се разходиш в бъдещето и връщайки се да кажеш на хората "Това е истината от последна инстанция"?
    Агро по-горе ти цитира Тери Пратчет, ама кой да чете: "Важно е да знаем откъде идваме, защото ако не знаем откъде идваме, няма да знаем къде сме, а ако не знаем къде сме, не знаем накъде отиваме..."

  8. #308
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Спор няма, че правят правят ...
    Това, че развитият свят си изнесе технологиите и производствата в Китай, не е тайна за никого. Ако не го правеха при китайците, щеше да се прави където е било дотогава. Това не променя факта, че непрекъснато "наливаме" в атмосферата парникови газове всяка секунда. Е, рано или късно, ще "прелее". Проблемът само се задълбочава с времето. Затова са всичките тези приказки за "нулеви емисии". Само нулевите емисии са решение, намаляването на емисиите е само временно отлагане на проблема.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #309
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Имайки в предвид човешката психика, какво ми пречи да приема, че истинно е това, което ми изнася?
    Нищо! Затова по важните въпроси не трябва да приемаме всичко на сляпо доверие още повече, че не е като да не сме лъгани!

  10. #310
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Значи ако аз имам милиарди на разположение и по някакви геополитически съображения съм решил да съсипя икономиката на БГ, никой не е в състояние да ми попречи?
    Естествено. Ако имаш достатъчно милиарди, можеш да съсипеш икономиката на коя да е държава с далеч по-лесни начини от този. Най-лесно става с армия, историята е живо доказателство. Икономиката обаче е жилаво нещо. Ти го съсипваш, пък то след време пак се съвзема, само твоите милиарди вече ги няма.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 31 от 37 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •