Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 23 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 225
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    06.02.2016
    Мнения
    9

    Открих че 100% от пчелните семейства на един от пчелините ми са загинали.

    Днес реших да посетя пчелина и да подхраня пчелите. За съжаление установих, че всичките 7 кошера за загинали. Преди Коледа бяха ок,проверявах ги.
    В кошерите има мед, не виждам(поне аз) следи от болести. Прилагам снимки. Някой е ако може да има идея от какво е, ще му бъда благодарен.

    Миналата година през зимата (2014-2015.) загинаха 8 кошера (60%) - всички, които бях подхранвал. Помислих, че е от ранното подхранване, тази година реших по късно да е, сега през Февруари. Предишните зими (2012-2013г. и 2013-2014г.) всичко беше наред с пчелите, зимуваха без никакви проблеми.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSCN0137.JPG‎   DSCN0138.JPG‎   DSCN0142.JPG‎   DSCN0146.JPG‎   DSCN0147.JPG‎  


  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега, всички снимки от един кошер ли са ? По другите картината същата ли е?

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    17.06.2013
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    покрай павликени
    В кой регион си ?

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от AlSab Виж публикацията
    Днес реших да посетя пчелина и да подхраня пчелите. За съжаление установих, че всичките 7 кошера за загинали. Преди Коледа бяха ок,проверявах ги.
    В кошерите има мед, не виждам(поне аз) следи от болести. Прилагам снимки. Някой е ако може да има идея от какво е, ще му бъда благодарен.

    Миналата година през зимата (2014-2015.) загинаха 8 кошера (60%) - всички, които бях подхранвал. Помислих, че е от ранното подхранване, тази година реших по късно да е, сега през Февруари. Предишните зими (2012-2013г. и 2013-2014г.) всичко беше наред с пчелите, зимуваха без никакви проблеми.
    Причината за смърта е нозема но тя се проявява при много слаби семейства причина предполагам: акар.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    С какво третира есента против вароатоза?

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    06.02.2016
    Мнения
    9
    Горе-долу същата картина е. Имат мед, като на някои от кошерите питата с кълбото беше без мед. Там да кажем са умрели от глад, защото не са могли да се преместят, макар че има пити с мед през една пита от питата с кълбото. В плевенско е пчелина. Съседните пчелини нямат този проблем. Говорих с колегите, имат нормална смъртност.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    От това което се вижда от снимките, ми се струва, че са зазимени слаби семейства.
    Дай повече инфо. Къде пчеларстваш? Каква паша имаш? Как зазимяваш? Подхранваш ли? Третираш ли за акар и как? и т.н.

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Майките къде са.....какви са.... Намери ли ги сред умрелите пчели.
    П.П. А някой даваха акъл на новобранците да не ги барат от октомври до март. И като ги барнат март с 60 или 100 на 100 загинали......

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    06.02.2016
    Мнения
    9
    Акар нямат почти никак. Имал съм проблеми с акара, но на друг пчелин. В този пчелин не съм имал проблем. Третирам с Екостоп и Варостоп.
    Как да разпозная ноземата? Кошерите нямат кафяви петна/точки нито питите.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Имаш доста акар в подмора! За мен той е главния виновник.

 

 
Страница 1 от 23 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •