Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 126 ПърваПърва ... 9101112132161111 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 1251
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Ситуацията снощи - топло и тихо време, около 25-26 градуса и силен цъфтеж на треви, цветя и овошки. Най-силният ми кошер, който бях зазимил с магазин отдолу е усвоил напълно 12р ДБ плодник. Имаше 3 пълни пити с пращец - открай до край, такова нещо не бях виждал. И въпреки, че преди две седмици извадих една рамка с пило, вчера пак подсилих късна отводка с прашец и пило и добавих основи. Махнах лентите и сложих магазина отгоре. Дали съм сбъркал с магазина ще стане ясно преди Великден.

    Останалите семейства са еднакви - на по 3-4 рамки пило, само дето в един кошер ми направи вечатление липсата на ленти варостоп, въпреки, че бях ги сложил. Работни се оказаха пчелите в това семейство - изхвърлили са клечките за зъби, които държаха лентите. Две клечки намерих пред кошера, другите с лентите бяха на дъното....

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    само дето в един кошер ми направи вечатление липсата на ленти варостоп, въпреки, че бях ги сложил. Работни се оказаха пчелите в това семейство - изхвърлили са клечките за зъби, които държаха лентите. Две клечки намерих пред кошера, другите с лентите бяха на дъното....
    Аз съм намирал ленти изкарани пред кошерите. Дупките са по-широки и съм слагал и по две клечки, но често цепят лентите. Каквато и клечка да се сложи, не трябва да се вади лесно.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  3. #103
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Младши, как са лежаците? Де са им магазините?
    От вчера...за Jordanov:
    Чичко в тези ще е от глог до бодил
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20160416_142126.jpg‎   IMG_20160417_173748_105.jpg‎  

  4. #104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Много силно развитие а едва сега започва да цъфти ябълката,до тук добре ,но нататък се появяват много-много въпросителни.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Владо това 16т сигурно са 16 тенекии.И аз така им задавам заданиe за годината.В началото на пролетта им поставям бележка с задачата,но само 4т. + 3о. +2м.
    Този пост е редактиран от Ангел Йосифов; 17.04.2016 в 18:49.

  6. #106
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    От вчера...за Jordanov:
    Чичко в тези ще е от глог до бодил

    Ти се моли да хванеш акацията че като гледам едвали ще закачиш нещо от нея






  7. #107
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от vlado 9 Виж публикацията
    Много силно развитие а едва сега започва да цъфти ябълката,до тук добре ,но нататък се появяват много-много въпросителни.
    Сложи ли магазините вече?
    Иначе си прав за въпросителните - след седмица дават захлаждане с десетина градуса и след това очаквам рояци по дърветата. Аз сложих един капан и имам два готови...
    Годината се очертава интересна.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Брях, то не му се види края бе. Това магазина ли е или още са на първия етаж?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Владо това 16т сигурно са 16 тенекии.И аз така им задавам заданиe за годината.В началото на пролетта им поставям бележка с задачата,но само 4т. + 3о. +2м.
    На 11позиция сложих основа за градеж на 12 та е пита с пило на 13магазинна рамка (за търтеево пило-строителна )14и 15 са с перга,след тях двете са с нектар и там сложих още една основа за градеж.Идеята ми е зад питите с перга да слагат само мед,ако се наложи да го пръскам да не е от пити в който е гледано пило.Дали ще се получи?
    ПП 16т. е 2016г.тежка основа,инак това с плана за сезона на бележка ми добро

  10. #110
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Начало на цъфтеж на ябълката.Имам си и новодомци.DSC_0017.jpgDSC_0015.jpg

 

 
Страница 11 от 126 ПърваПърва ... 9101112132161111 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •