Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 60 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 599
  1. #421
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Най-много ме е яд, когато някой анонимен акаунт започне да предявява претенции, че някой го е обидил или нещо подобно. Това според мене е ВИСША СТЕПЕН НА НАГЛОСТ И НАХАЛСТВО. Анонимните акаунти СА ЕДНО НИЩО !!! Те не са хора, които заслужават отношение като към хора - пчелари, приятели или познати. Как можеш да се отнасяш уважително към някой, който всъщност е НИКОЙ. И какво претенции за права въобще може да има този НИКОЙ.

    Та във връзка с това и критериите за модериране, триене, защитаване от обиди и всичко останало са различни в зависимост от това дали се отнасят за някой конкретен пчелар (с неговите имена), или за отнасят за някой, който всъщност е НИКОЙ.

  2. #422
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хайде да ви отговоря на любопитството. Solaris60 е предния ми ник.


    П.П. Моля модераторите да почистят!

  3. #423
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Хубаво е обаче и да остане да се вижда и старият ник иначе се чудиме кой пък сега е тоя.

  4. #424
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако питате мене, всеки един посетител на форума трябва да се регистрира с ИСТИНСКИТЕ СИ ИМЕНА или поне с едното от двете (име или фамилия). Така е редно, така е честно и почтено, особенно когато става въпрос за създаване на имидж на знаещ и можещ човек, който раздава на останалите личен опит, знания и акъли.

    Анонимните никове са подходящи само за провокатори или спамери, които не искат да носят отговорност за написаното от тях. Прякорите пък са подходящи само за деца от детската градина или за бандити от някоя банда. Тука обаче си мисля, че сме се събрали сериозни хора, които да обменят знания и опит, и които искат да знаят кой е събеседника им отсреща.

    Ако мнозинството в този форум ме подкрепи, готов съм да предприема инициатива по излизане от анонимност на всеки един пчелар, пишещ в този форум. Един от начините е да прехвърля всички анонимни никове в някаква група с ограничени права (напр. само за четене) и да давам права за писане само на тези, които са се регистрирали с истинските си имена или на тези, които са ми изпратили истиските си имена и населеното място на лично съобщение. След това ще добавя тази информация в профила на всеки и ще я покажа отляво на всеки един постинг.
    В предишни кампании за смяна на никовете с имената ни и кои от къде е средносе включваха не повече 15-20 души и се "вдигаше шум" 3-4 дни по въпроса... Отново подкрепям инициативата за промяна на никовете или анонимни никове да имат ограничени права (само четене) като в случая проблемния ник на Трендафил (solaris60 от страната на чудесата) също попада в категорията, но подкрепям и никове с имена и населено място също да влизат в тази категория ако нямат написан нито един пост. Дори съм за това едва при набиране на определена бройка постове (например 50) да се получава правото за пускане на снимки, отваряне на нови теми и т.н. например има форуми където трябва да си регистриран поне 6 месеца и да имаш минимум 120 поста (при това смислени а не спам и от рода на Здравейте , как сте) за да получиш правото да пускаш обяви за покупко продажба (един вид гарант че си редовен посетител а не си там само заради алъш вериша) в други форуми има ограничения дори на бройката постове които даден потребител може да пуска за 24 часа (като мотива е че има хора които обичат да пишат по всяка една тема която възникне независимо дали са компетентни или не т.е. са на всяко гърненце похлупак... Дори и съм и за това според броя постове и приноса им към дадена тема (рейтинг) се получават и различни права и достъп до раздели на форума. Самите потребители определят този рейтинг висок рейтинг- по - достоверна информация т.е. може да се вярва на човека написал поста...
    Наскоро имах ситуация в която обеснявах на баща ми нещо прочетено в форума и на въпроса от кого е тази информация и откъде е човека - отговорът ми бе ами незнам... и последва въпроса дет ми затвори устата - ами откъде тогава си сигурен в това което ми говориш, ако са те подвели....

    Също искам да повдигна и друг въпрос - незнам колко регистрирани потребители има към момента но огромния брой както е известно са само "наблюдатели" и "консуматори". Има потребители които са регистрирани от по 3-4 години и не са казали дори едно "Здрасти". Не мисля че форума е опрял до това да се хвали колко много регистрирани потребители има, предпочитам да има 50 регистрирани но активни отколкото 50 000 регистрирани а активни 50 и 49 950 кухи регистрации. Форума е достатъчно популярен и посещаем и може да се чете и без регистрация... та въпроса е може ли да направи нещо и тези "спящи" потребители да са активни във форума или ако не може да им се ограничат всякакви права освен за четене (пример в началото на месеца потребител които е регистран от 4 години и няма нито един пост написан във форума изведнъж решива че може да изкара малко пари чрез форума и си пуска обява за продажба - анонимен ник, никой не знае дали може да се разчита на този човек т.е. нищо) ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #425
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако питате мене, всеки един посетител на форума трябва да се регистрира с ИСТИНСКИТЕ СИ ИМЕНА или поне с едното от двете (име или фамилия). Така е редно, така е честно и почтено, особенно когато става въпрос за създаване на имидж на знаещ и можещ човек, който раздава на останалите личен опит, знания и акъли.

    Анонимните никове са подходящи само за провокатори или спамери, които не искат да носят отговорност за написаното от тях. Прякорите пък са подходящи само за деца от детската градина или за бандити от някоя банда. Тука обаче си мисля, че сме се събрали сериозни хора, които да обменят знания и опит, и които искат да знаят кой е събеседника им отсреща.
    Мисля, че правиш погрешни изводи. Не мисля че е редно във форума да се излага всякаква лична информация и така тя да бъде достъпна до търсачките Гугъл, Яндекс и нам какви още. Ако мислиш, че с излизането от анонимност ще се постигне положителен ефект - лъжеш се. Дано не съм прав. Аз лично съм ти предоставил мои данни, но те не са видни тук и в необятното пространство наречено интернет. На мен не ми пречи да пиша, това което мисля, знам и т.н., пък щом модератора прецени, че съм стъпал на криво - бите - нека ме линчува, но нека не ми споделя личните данни. Закон има за тая работа в България и чл.2 от него казва следното: Лични данни са всяка информация, отнасяща се до физическо лице, което е идентифицирано или може да бъде идентифицирано пряко или непряко чрез идентификационен номер или чрез един или повече специфични признаци.

  6. #426
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    .....Също искам да повдигна и друг въпрос - незнам колко регистрирани потребители има към момента но огромния брой както е известно са само "наблюдатели" и "консуматори". Има потребители които са регистрирани от по 3-4 години и не са казали дори едно "Здрасти". Не мисля че форума е опрял до това да се хвали колко много регистрирани потребители има, предпочитам да има 50 регистрирани но активни отколкото 50 000 регистрирани а активни 50 и 49 950 кухи регистрации. Форума е достатъчно популярен и посещаем и може да се чете и без регистрация... та въпроса е може ли да направи нещо и тези "спящи" потребители да са активни във форума или ако не може да им се ограничат всякакви права освен за четене (пример в началото на месеца потребител които е регистран от 4 години и няма нито един пост написан във форума изведнъж решива че може да изкара малко пари чрез форума и си пуска обява за продажба - анонимен ник, никой не знае дали може да се разчита на този човек т.е. нищо) ....
    Вече пуснах анкета по въпроса. Ако над 50% пожелаят нещо да е задължително (например име и фамилия), то тогава ще създам ново такова поле във всеки един профил и стойноста на това поле ще я покажа вляво на всеки един постинг. За новорегистрираните потребители ще е задължително да го попълват, а за съществуващите има опция да ги принудя да го попълнят (ще им излиза на екрана и няма да могат да разгледат форума дотогава, докато не го попълнят).

    По въпроса с допълнителните обвързвания, които ги предлагаш - трябва първо да ги обсъдим в някоя анкета и след това да помисля как да ги реализирам. За повечето от тях няма готов софтуер, така че ще се наложи моите програмисти да понапишат някой друг ред код.

  7. #427
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Това което се предлага е лишено от логика, най-малкото защото няма никаква гаранция, когато се регистрираш с имена, че точно това са твоите имена. Никога не ме е било страх да изкажа мнение по даден въпрос и стоя зад думите които съм написал. Не съм страхливец и не ми харесва, че се опитват да ме изкарат такъв, но не желая личните ми данни да се търкалят из нета. Хубав ден на всички.

  8. #428
    Явно никой от вас няма фейсбук. Странна работа. Като ти се види името и населеното място какво толкова ще стане?

  9. #429
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Добре дошъл на новия модератор.
    Време е останалите да си вземем почивка!

    IMG_20160912_193743.jpg
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #430
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Добре дошъл на новия модератор.
    Време е останалите да си вземем почивка!
    Добре заварил, но аз никъде не съм ходил. Ха, ха.... ако не побързате ще трябва да поработите още малко. Аз съм уредил моята.

 

 
Страница 43 от 60 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •