Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 131 от 147 ПърваПърва ... 3181121129130131132133141 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,301 до 1,310 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #1301
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Агро -
    виж проблема с кърлежа е че е инсект пчелите също, борбата с Вароа, АГ и Н.Церане е трудна и обикновено пчеларя губи битки но се надява да спечели войната. Войната се води с лека и тежка химия + биогимнастики.
    Трябва да намериш достатъчно време за да отделиш за борбата с Вароатозата това е тема неизчерпаема всеки препарат си има + и -, трябва сам за себе си да решиш каква стратегия с какви методи и препарати ще използваш.
    Желая ти успех поста ми не е подигравка трябва да разбереш че сам трябва да прецениш как да водиш борбата с Вароа.

  2. #1302
    Прав си, никой не се е родил научен. Но затова пита, слуша, чете и се учи, а не прави "гръмки" умозаключения на базата на незнанието си. Искаш да правиш пчеларски бизнес, ок, желая ти успех, искрено, но не очаквай аз да го направя за или вместо теб. Пчеларския труд, може да бъде много, но може и да бъде съвсем малко, зависи кой колко има между ушите. Колегата tarty е обявил цена за "готовата технология", може да се възползваш.

  3. #1303
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    зависи кой колко има между ушите .
    Я да видя кой използва мои мисли без да плаща?

  4. #1304
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    ........ Колегата tarty е обявил цена за "готовата технология", може да се възползваш.
    Във форума има едно бутонче "добави като приятел". Само веднъж съм го използвал, миналата година, и явно добре съм се ориентирал, щом съм избрал колегата "tarty", без да го познавам, само въз основа на публикациите във форума.
    А иначе, аз тъкмо това направих в темата - попитах. Като ми кажат " не прави това", защото така и онака, освен, че ще внимавам, ще прочета конкретно за "така и онака". Като ми кажат "не прави това", че е много дълго за обясняване защо не е иначе, пак внимавам, но четенето става повече. Като ми кажат "не прави това", защото аз така ти казвам, глупако, обикновено игнорирам съвета и търся друг съветник. Но във всички случаи оценявам добронамерените съвети.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #1305
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Колеги, толкова ли няма друго освен амитраза? Този мед нямали да се яде от хора? И кои са тия хубостници дето ви ги дават тия съвети. А догодина може да ви посъветват да хакнете и кумафос....
    Колега всеки сам си избира метода на третиране а относно меда за информация се третира след медосбора и преди пролетното развитие. А това дали ще третирам био или не био каквото и да значи това държа да отбележа че искам семействата да иззимят успешно и ползвам ефективен и икономичен метод за целта. Всъщност думите еко и био взеха да се използват масово след влизането ни в ЕС явно преди това всичко ни е било еко! Също така знам че големите /както някой обичат да казват потомственни пчелари /производители на мед с много пчелни семейства използват същите не еко методи. Защо ли ?
    Относно това дали третирането с ОК , МК , тимол и разни чайчета за разхлабване, не съм убеден дали това е еко, ефективно и икономично. Е разбира се ако имаш 20 кошера и час по час ги бъзикаш и си правиш експерименти.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  6. #1306
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Колега, чувал ли си понятието физико- химични свойства? А дали восъка няма такива?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #1307
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Колега, чувал ли си понятието физико- химични свойства? А дали восъка няма такива?
    Колега ти сам ли си правиш восъчните основи или си ги купуваш ?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  8. #1308
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Сам, сам от собствен восък са!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #1309
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Имам въпросния изпарител. Правил съм проба на група кошери с амитраз. Не е манна небесна. Събаря акара който е върху пчелите, другия остава. За да събориш повечето ти трябват поне 5 третирания, но това е мнооого амитраз и дори подмора се увеличава, а не ми се мисли как зимуват върху миризливите пити и в същите пити идва и пролетното пило. След 3 кратно третиране на групата с амитраз и месец след това при третиране с ОК падна солидно количество акар. В заключение: амитраза е много силен акарацид, но приложен с газов изпарител не е ефективен. Многократното му прилагане води до смъртност при пчелите както и завишените дози или неправилно приготвени разтвори. Остатъчните количества амитраз се изследват в Интертек в меда за продан и се откриват. От тук на сетне всеки си има глава на раменете.

  10. #1310
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Сам, сам от собствен восък са!
    Е това вече е различно затворил си кръга.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

 

 
Страница 131 от 147 ПърваПърва ... 3181121129130131132133141 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •