Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 35
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2015
    Мнения
    4

    Купувам зъбни колела за ръчна центрофуга

    Купувам зъбните колела за ръчна центрофуга, че моите се поизрониха.
    Нещо такова

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Щом искаш хамалската, по-добре си купи нещо такова http://beesmarket.com/index.php?rout...&product_id=27

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2015
    Мнения
    4
    Точно това търсих, колега, но не знаех как да го напиша в търсачката. А ти какво предлагаш нехамалско? Благодаря ти!

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Е как какво - ел. задвижване, то може да се монтира директно на оста на коша. За това е необходимо да потърсиш писаното тук.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2015
    Мнения
    4
    Абе тя моята центрофуга е за 8 рамки и е старичка. Малко като понапечеля ще си купя и ел. Иначе къде мога да намеря ел. мотори. Някой линк да дадеш.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Ето ти идеалните ел-двигатели за цетрофуги http://www.dynamo-bg.com/product.php?id=40 , но е необходима и електроника, чрез която да регулираш оборотите. Кеф ти 12 волта, кеф ти 220 волта.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2015
    Мнения
    4
    Благодаря!

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Преди да пишеш е добре да мислиш! Аман от Интернет образовани хора! Гледам, че и в другата тема ръсиш мозък, дето човека си търси зъбни колела, а ти го прати в "Динамо" за постояннотокови двигатели на 12V и 220V. Имаш ли си поне на идея колко ще му струва такъв двигател+редуктор+управлен ието?

    Ми ти не видя ли, че съм отговорил на човека за зъбните колела, а после той ме попита и за електрически вариант.

    Аман от образовани специалист, които всичко знаят и всичко могат. Нямал съм нужните познания. Аз, за разлика от теб не мога да се нарека СПЕЦИАЛИСТ ПО ВСИЧКО. То има читави специалисти, които могат да ми спретнат въпросната система за работа на центрофугата. Господин специалист, аз не говоря празни приказки и двете ми центрофуги са с такива ел.двигатели и си работят цял ден с 12 волтов акумулатор 65 Ah, а опцията за работа 12 или 220 волта е от управлението.
    С въпросните електродвигатели няма нужда от РЕДУКТОРИ. Защо ли аджаба съм седнал да ти обяснявам неща от практика, така или иначе няма да ме разбереш.

    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Така е! На човека му е нужно просто и евтино решение на проблема, нашия умник го праща да пазарува в НАСА!
    Просто и евтино е да стискаш питите с ръце, за да добиеш меда от тях.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ето ти идеалните ел-двигатели за цетрофуги http://www.dynamo-bg.com/product.php?id=40 , но е необходима и електроника, чрез която да регулираш оборотите. Кеф ти 12 волта, кеф ти 220 волта.
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ми ти не видя ли, че съм отговорил на човека за зъбните колела, а после той ме попита и за електрически вариант.

    Аман от образовани специалист, които всичко знаят и всичко могат. Нямал съм нужните познания. Аз, за разлика от теб не мога да се нарека СПЕЦИАЛИСТ ПО ВСИЧКО. То има читави специалисти, които могат да ми спретнат въпросната система за работа на центрофугата. Господин специалист, аз не говоря празни приказки и двете ми центрофуги са с такива ел.двигатели и си работят цял ден с 12 волтов акумулатор 65 Ah, а опцията за работа 12 или 220 волта е от управлението.
    С въпросните електродвигатели няма нужда от РЕДУКТОРИ. Защо ли аджаба съм седнал да ти обяснявам неща от практика, така или иначе няма да ме разбереш.
    Просто и евтино е да стискаш питите с ръце, за да добиеш меда от тях.
    Кой от посочените тук от теб двигатели ползваш без редуктор за 12V и 220V едновременно и колко струва това? Обясни на човека, че той ти благодари предварително.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    ЧОВЕКА, който има нужда ще ми пише на лични, когато дойде време да си усъвършенства инвентара, така че...
    Ти какво си се втурачил в това напрежение? Гледаш каталога и си викаш на-най.
    Посочих линка, защото имах в предвид тази серия ел.мотори. Това, че го няма в този каталог не значи, че не се произвеждат.
    Ето ти и параметрите:
    номинално напрежение - 30 VDC
    скорост на въртене на двигателя - 1500 RPM
    Въртящ момент - 1.5 Nm
    Номинален ток - 17 А

    Апропо благодаря ти за оценката.
    За мен e чест, такова светило в науката като теб, да ме нарече УМНИК.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •