Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 81 до 90 от общо 90
  1. #81
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    739
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Здравейте, при мен проблема с комшийката продължава, помолих я да ме изчака до края на май месец да сменя майките ( до към двайсти май успях да ги сменя с нови и кротки ), в началото на юни тя пусна жалба и ми изпрати проверка, ветеринаря не установи люти пчели, както пишеше в жалбата, от началото на юли месец се усети голямо укротяване в пчелина, отварях ги за проверка без да ги пуша и си бяха кротки, въобще не се вдигаха да летят над сандъците, сега е пуснала второ оплакване, че били много люти, явно трудно ще се разбера с нея, при условие, че при мен от към документи всичко е изрядно, на сила дали може да ме накара да ги махна от там не знам, ама не искам да се карам с нея постоянно, при условие, че пчелите вече са кротки и не гонят да жилят, както бяха преди.
    Би и майката. Не се занимавай с нея и толкова. Баси наглите хора. Как са взели регулация при положение че там имотите са нерегулирани. Отива строи си нещо, нито те е питала преди това нито нищо и сега пуска жалби ти да си махаш пчелите. Пак ти казвам просто я игнорирай. Като иска да ги трови, то си е за нейна сметка.
    Въобще не е трябвало да подържаш комуникация с нея. Чак да я молиш, а тя жалби да ти пуска.

  2. #82
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Би и майката. Не се занимавай с нея и толкова. Баси наглите хора. Как са взели регулация при положение че там имотите са нерегулирани. Отива строи си нещо, нито те е питала преди това нито нищо и сега пуска жалби ти да си махаш пчелите. Пак ти казвам просто я игнорирай. Като иска да ги трови, то си е за нейна сметка.
    Въобще не е трябвало да подържаш комуникация с нея. Чак да я молиш, а тя жалби да ти пуска.
    Не ми се вижда редно да я отбича по-този начин, макар, че ми досажда, ама здраве да е, явно само с тази PVC мрежа няма да се получат нещата, чудя се какви дървета ( храсти да насадя ), така че да спра полета на пчелите в тази посока, а и да са с листа целогодишно, хем да се вдигнат на 3-4 метра, хем да не са по-високи, че все пак съм и от западната страна на нейния имот и да не и вкарам голяма сянка в имота

  3. #83
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    739
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Не ми се вижда редно да я отбича по-този начин, макар, че ми досажда, ама здраве да е, явно само с тази PVC мрежа няма да се получат нещата, чудя се какви дървета ( храсти да насадя ), така че да спра полета на пчелите в тази посока, а и да са с листа целогодишно, хем да се вдигнат на 3-4 метра, хем да не са по-високи, че все пак съм и от западната страна на нейния имот и да не и вкарам голяма сянка в имота
    Ами ако искаш тогава и иди на гости и се поцелувайте.... Извън кръга на шегата, като толкова искаш да се разбирате. Накарай я да те покани за един ден да видите заедно как я хапят пчелите. Много е просто това и ако сте искали заедно да анализирате проблема и да видите какво става, е щяло да го направите по тоя начин. А не да пишете по форумите. Нещо ми намирисва тая работа.

  4. #84
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами ако искаш тогава и иди на гости и се поцелувайте.... Извън кръга на шегата, като толкова искаш да се разбирате. Накарай я да те покани за един ден да видите заедно как я хапят пчелите. Много е просто това и ако сте искали заедно да анализирате проблема и да видите какво става, е щяло да го направите по тоя начин. А не да пишете по форумите. Нещо ми намирисва тая работа.
    Чесно казано не те разбирам , тя започна със жалбите, не аз, извинявам се, че Ви занимавам с мойте проблеми, няма да се повтори.

  5. #85
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    942
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Чесно казано не те разбирам , тя започна със жалбите, не аз, извинявам се, че Ви занимавам с мойте проблеми, няма да се повтори.
    Тя просто не иска да има пчели до нея, сигурно въобще не са ги жилили. но при положение че си регистриран няма какво да ти направи, да идват да проверяват и да си такова майката скапана, лъжлива и нагла. Първия по време е първи по право. Като са видяли че има пчели и ги е страх, що се завират като имат и друг имот? Идва след тебе и видиш ли ти трябва да се съобразяваш, а не тя. Тая сигурно е фен на Путин, оня е същия наглец

  6. #86
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    82
    Ако там имотите наистина са нерегулирани, целия казус се решава автоматично. А да се отнасяш учтиво с наглеци .... да, путин е достатъчно ярък пример.

  7. #87
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    112
    То там момента е много тънък, оказа се, че имота е вкаран в регулация от предишния собственик преди десетина години, преди пет-шест години сегашната комшийка го купува ( по-нейни думи ), преди две години аз регистрирам пчелин в съседния имот ( около когото само тя е в регулация, всички други не са ), пролетта на 2023 се появява тя и започва да строй, от тогава ми датират и дразгите с нея, а тази пролет смених всички майки с уж кротки и те се оказаха такива, в момента са толкова спокойни, че дори когато ги отварям, не се вдигат на облак, а си седят по-питите.

  8. #88
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    82
    На мен казуса ми прилича на каша забъркана от институциите, защото първо надали е било редно да се вкарва този имот в регулагия, а сетне след като така или инак е направено, надали е било редно да ти регистрират пчелина там. Но като цяло решението, което търсиш не е пчеларско т.е. на съседите ти тия кошери ще пречат винаги, ако ще и да няма кьорава пчела в тях. Имай предвид, че един път да бъде ужилен някой, най- вероятно дрезгите ще преминат на следващ етап, в който да се опитат да те съдят.

  9. #89
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    942
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от morning Виж публикацията
    На мен казуса ми прилича на каша забъркана от институциите, защото първо надали е било редно да се вкарва този имот в регулагия, а сетне след като така или инак е направено, надали е било редно да ти регистрират пчелина там. Но като цяло решението, което търсиш не е пчеларско т.е. на съседите ти тия кошери ще пречат винаги, ако ще и да няма кьорава пчела в тях. Имай предвид, че един път да бъде ужилен някой, най- вероятно дрезгите ще преминат на следващ етап, в който да се опитат да те съдят.
    При положение че е спазен закона за какво ще се хванат та да го съдят? И как се доказва че точно моя пчела те е ужилила за да претендираш за обезщетение? Ама разправии никой не обича...


    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    То там момента е много тънък, оказа се, че имота е вкаран в регулация от предишния собственик преди десетина години, преди пет-шест години сегашната комшийка го купува ( по-нейни думи ), преди две години аз регистрирам пчелин в съседния имот ( около когото само тя е в регулация, всички други не са ), пролетта на 2023 се появява тя и започва да строй, от тогава ми датират и дразгите с нея, а тази пролет смених всички майки с уж кротки и те се оказаха такива, в момента са толкова спокойни, че дори когато ги отварям, не се вдигат на облак, а си седят по-питите.
    вярно че е много тънък момента, така както си го описал промените в статута на земята може да бъдат отменени, щото много са се замотали я изгледай това:
    https://youtu.be/T0xCsMKM65Q?t=322
    и го имай предвид за вбъдеще, реално и ти можеш да им направиш мизерия
    Този пост е редактиран от Pero Melifero; 25.08.2024 в 22:29.

  10. #90
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    867
    Пчеларски район
    Брезово
    Много хора не правят разлика м/у медоносна пчела и оса.Осата не е вегетарианец.....и навеса,че и барбекюто,ако има, на комшийката е идеално място за осите....

 

 
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •