Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 132
  1. #41
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да, разбира се. Просто трябва да ме предупредиш предварително, за да ги произведа точно по твоя си размер на рамките.

  2. #42
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Чашата е с титанив оксид - това е най-бялото. Как да обясниш титаниево бяло?!?
    Като се претопи на блокче става с леко прозрачен цвят и прилича на менте, но удариш ли го се чупи на много парчета. Дори сега го направих парчето на сол при 22-23 градуса в стаята.
    Питат ме на кое викам първо качество восък - на ей това най-близкото до титаниево бяло. Разпечатките имат цвят на 2-рата или по-скоро между 2-рата и 3-тата(отляво на дясно) - това е второ качество(според мен).
    Имам разпечатки, но се киснат във вода и няма да се види цвета на снимката. Промяната в цвета на разпечатките е от меда в питата и по-скоро прашеца. Според цвета на прашеца се променя и цвета на восъка.



    Всяко едно добавено вещество било то киселина, парафин или нещо друго променя качествата на восъка.
    При метода на леене на основи се добавя много малко киличество стеаринова киселина(Нашите хора обаче добавят церезин над 30%). Точното количество е много важно и не става в малки мащаби, защото няма как да намериш правилното количество без тестове с игла. Измерва се колко милиметра прониква иглата във восъка и по това се определя дали да се добави восък или други вещества в партидата.

    Избелването не се прави със сярна или оксалова киселина - мързи ги да проучат как работят в големите заводи. Пълно безхаберие , но и аз няма да им помагам да фалшифицират продуктите ни.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Да, разбира се. Просто трябва да ме предупредиш предварително, за да ги произведа точно по твоя си размер на рамките.
    Какво е минималното количество восък за основите на ишлеме.
    Винаги може по-добре.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Какво е минималното количество восък за основите на ишлеме.
    Трябва да имаш най-малко 100 кг.

  5. #45
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Матеев, преди време беше правил изследвани(пост #26 от линка по-долу), би ли дал координати на лабораторията и някакви ориентировъчни цени за съответните изследвания(ако си спомняш, или има откъде да провериш), ако някой иска да прави изследвания, а аз не се и съмнявам, че при достъпни/разумни цени на изследванията доста пчелари ще пристъпят към изследвания на восъчните основи.

    http://pchelari.com/forum/showthread...+основи

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    16.05.2014
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Пловдив
    Само искам да се похваля,че днес бях в Одрин и сикупих основи по 1,12 лв.-многокорпусни.

  7. #47
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Като не иска с добро, можем и с тупаник.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    869
    Пропускаш най-важното - цената!

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Пропускаш най-важното - цената!
    Цената я определя този който предлага, а купувача евентуално се съгласява. Сашо каза: плащам и изчезвам, което значи, че е почти съгласен на дадена все още не оповестена цена.

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    869
    По това време на годината, едва ли някой да държи такова количество непретопен восък. Но след около месец ще има.

 

 
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •