Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 73 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 730
  1. #401
    Да но споменавам че и за 200 да го взема и за 250 да е пак от него ще извадя продукция и ще направя отводка или айде половин отводка както съм писал.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #402
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Да но споменавам че и за 200 да го взема и за 250 да е пак от него ще извадя продукция и ще направя отводка или айде половин отводка както съм писал.
    Горе-долу, ако реалната цена на 1 отводка е 110лв. Тогава реалната цена на семейство готово да дава продукция (с изградени пити магазинни....и т.н.) в пълна камплектация трябва да е 500лв. Ако реалната цена на семейство подготвено да дава продукция е 250лв., колко аджеба трябва да струва отводка.....
    П.П. Няма човек по света дето не му се иска да вземе повече....(пари). А в тоя случай (с отводките) има балъци дето ще дадат 110лв за 2 пити мед, 2 пити пило и майка. А пък ако им поискаш 500-600лв за кошер готов да дава продукция.......ставаш най-големия боклук на света....

  3. #403
    Потребител
    Регистриран
    16.08.2013
    Мнения
    54
    Възможен е следният сценарий- производителите обявяват цена 140лв за отводка. Естествено ако трябва да се доплати 70лв от пчеларя за него става безмислено както каза Rosty.И производителите държат си на ината и виждат че никой не купува и края на юли свалят цените до нормалните 109лв.Тогава пчеларя защо да ги взима само да им робува зимата и евентуално по някое време догодина да изкара нещо от тях.В крайна сметка моите пари не са без лихвени и не са брани по дърветата.В момента и с цената на меда нещата съвсем се сговниха и такава ще е тенденцията за поне 3 години.

  4. #404
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ще ми се да надникна в главата на някой програмист. Няма ли някой доброволец да сподели мисли, мечти и тегоби.

    пп. Може ли някой да каже- защо се субсидира сектор със свръх производство.

  5. #405
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ще ми се да надникна в главата на някой програмист. Няма ли някой доброволец да сподели мисли, мечти и тегоби.

    пп. Може ли някой да каже- защо се субсидира сектор със свръх производство.



    "Бойко Борисов" след малко ще ти искара една лекция.

  6. #406
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Виж всички пчелни продукти падат а цените на отводките скачат е това не го разбирам... Цената на меда стигна цената на питките, говорим за цената на едро, тази на дребно си зависи от всеки един пчелар и пазара който си е разработил
    Това че цената на меда е паднала не означава че и цената на отводките трябва да падне.Ами то тогава давай да се сърдим на дърводелците че продават скъпо и да започнат да продават кошери по 40лв, защото едровата цена на меда се е сринала и нямаме покупателна способност.После ще подкараме производителите на основи, хранилки,була, повдигачи и пр.

  7. #407
    Потребител
    Регистриран
    16.08.2013
    Мнения
    54
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Това че цената на меда е паднала не означава че и цената на отводките трябва да падне.Ами то тогава давай да се сърдим на дърводелците че продават скъпо и да започнат да продават кошери по 40лв, защото едровата цена на меда се е сринала и нямаме покупателна способност.После ще подкараме производителите на основи, хранилки,була, повдигачи и пр.
    Цената на основите зависи от суровината восък нали ? е той да не се е покачил.Оня ден правих калкулация на дъно без мрежата и без труда с 2 броя пантички излезе 4 лв .Айде че и дърводелците ги направихме хора .Един кошер правен от всякакви дъски го направиха на цената на мебел.И като го питам що така е криво тук и там ми казва - нали няма да го слагаш в къщи.А цената ми е все едно ще си лягам с него .

  8. #408
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Това че цената на меда е паднала не означава че и цената на отводките трябва да падне.Ами то тогава давай да се сърдим на дърводелците че продават скъпо и да започнат да продават кошери по 40лв, защото едровата цена на меда се е сринала и нямаме покупателна способност.После ще подкараме производителите на основи, хранилки,була, повдигачи и пр.
    Да, не означава, но такава е /ужким/ пазарната логика. Няма да подкарваме никакви производители, те сами ще се подкарат, защото ние като обедняващи , няма да им купуваме стоката. С програмите обаче работата се изкривява.

  9. #409
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от ivohit Виж публикацията
    Цената на основите зависи от суровината восък нали ? е той да не се е покачил.Оня ден правих калкулация на дъно без мрежата и без труда с 2 броя пантички излезе 4 лв .Айде че и дърводелците ги направихме хора .Един кошер правен от всякакви дъски го направиха на цената на мебел.И като го питам що така е криво тук и там ми казва - нали няма да го слагаш в къщи.А цената ми е все едно ще си лягам с него .

    Бе какво му се обесняваш.

  10. #410
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цената е такава когато има кой да я плати. Когато един дърводелец напълни склада с кошери и продажбите не вървят, ще падне и цената. Защо не си правите кошерите сами, след като ви излиза токова евтино, пък и време сега зимата колкото иска човек!

 

 
Страница 41 от 73 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •