Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 107 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 6828

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    Пази лицето и ръцете ,и най- важното работи с удоволствие!

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Знам, че някои се мажат с оцет.
    Други - с маточина.

    Не съм се мазала с оцет, не мога да кажа как действа.

    С маточина съм натърквала ръцете си, тя не действа отблъскващо, пчелите пърхат по ръцете ми и не жилят ...wink;
    Не жилят само, когато не искат да жилят. wink;

    А за сведение, не искат да жилят, когато са в добро настроние, а са в добро настроение, когато в природата има изобилие от храна и са улисани в събирането й.
    Тогава са по-кротки от агънца.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Предварителното намазване на ръцете с оцет,маточината и др.цели да неотрализира миризмата на пчелната отрова при евентуално ужилване.Иначе след ужилване винаги се мажа с оцет.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    А някой пробвал ли е да размачка няколко търтея и да си намаже ръцете?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от зуница
    А някой пробвал ли е да размачка няколко търтея и да си намаже ръцете?
    По-добре опитай да размачкаш няколко майки. Не съм пробвал, но мисля, че ще има по-добър ефект.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  6. #6
    Особено ако искаш да си направиш "живи пчелни ръкавици". :D

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Пробвайте, де! Пишете кое е по-успешно майките или търтеите!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Пробвай ти, аз ползвам оцет и съм доволен. Пък и не ми харесва подобно отношение към животинките.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Ползвай си го .Наздраве!Като ти мине помисли ,ако можеш, де.Ако не пък, здраве да е.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    04.04.2012
    Мнения
    10
    Здравейте
    Аз съм начинаещ пчелар и се надявам тук да намеря отговорите които ме интересуват.Имам три ЛР кошера които в момента са на един корпус.Мисля че е време да сложа другите корпуси и въпроса ми е трябвали да сложа рамки от долния корпус горе или да сложа само рамките с восъчните основи?

 

 
Страница 21 от 107 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 37 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 37 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •