Пази лицето и ръцете ,и най- важното работи с удоволствие!
Пази лицето и ръцете ,и най- важното работи с удоволствие!
Знам, че някои се мажат с оцет.
Други - с маточина.
Не съм се мазала с оцет, не мога да кажа как действа.
С маточина съм натърквала ръцете си, тя не действа отблъскващо, пчелите пърхат по ръцете ми и не жилят ...wink;
Не жилят само, когато не искат да жилят. wink;
А за сведение, не искат да жилят, когато са в добро настроние, а са в добро настроение, когато в природата има изобилие от храна и са улисани в събирането й.
Тогава са по-кротки от агънца.
Предварителното намазване на ръцете с оцет,маточината и др.цели да неотрализира миризмата на пчелната отрова при евентуално ужилване.Иначе след ужилване винаги се мажа с оцет.
А някой пробвал ли е да размачка няколко търтея и да си намаже ръцете?
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
По-добре опитай да размачкаш няколко майки. Не съм пробвал, но мисля, че ще има по-добър ефект.Първоначално публикувано от зуница
"It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
Sam Levenson
Особено ако искаш да си направиш "живи пчелни ръкавици". :D
Пробвайте, де! Пишете кое е по-успешно майките или търтеите!
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Пробвай ти, аз ползвам оцет и съм доволен. Пък и не ми харесва подобно отношение към животинките.
"It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
Sam Levenson
Ползвай си го .Наздраве!Като ти мине помисли ,ако можеш, де.Ако не пък, здраве да е.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Здравейте
Аз съм начинаещ пчелар и се надявам тук да намеря отговорите които ме интересуват.Имам три ЛР кошера които в момента са на един корпус.Мисля че е време да сложа другите корпуси и въпроса ми е трябвали да сложа рамки от долния корпус горе или да сложа само рамките с восъчните основи?
В момента има 37 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 37 гост (и))