Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    340
    Пчеларски район
    Павликени
    Приятел,не разбра ли,че отводка не се прави с прясно пило,а със старата майка.Прочети справочника на Любен Радоев.Най обичам хората,които искат съвети и после си правят каквото са си наумили.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    942
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Приятел,не разбра ли,че отводка не се прави с прясно пило,а със старата майка.Прочети справочника на Любен Радоев.Най обичам хората,които искат съвети и после си правят каквото са си наумили.
    бе карай да е весело

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    735
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Първо, и аз да кажа, бъркаш подхода!!! Второ, няма "малки изправени червейчета"! Това са яйца. Има още да четеш за жизнения цикъл на пчелата. Тайминга с маточниците също ти е объркан. На 01/06 оставяш незапечатани маточници, а на 16/06 очакваш пило!!! Бързаш)). Чети и за майките още!!! Просто е, малко е но ти липсва знанието. Ако на 01си оставил отворени маточници, в най-кратки срокове, след теб същия ден нека са запечатали някой(предполагаме). Имаш .... до излюпване, после .... дни за да укрепване и поне ..... дни за оплождане и пронасяне. Хайде сега си попълни знанията в точките и смятай. Виж, трябва да имаш базови познания. Изправени червейчета..... )) После стават наклонени....

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    16.07.2023
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Кърджали
    Запознах се с календара на развитие на пчелата майка много отдавна, но ми се струпа много информация наведнъж. Та както и да е , вече има ново пило и нова майка, но пчелите са направили една, две маточни чашки....искат самосмяна??? Като начало ми се струва, че се справя добре новата майка. Миналата година една купена майка имаше по-лош старт......
    Освен това , метода да си създадат сами пчелна майка също съм го прочел от вас пчеларите . Едни го подкрепят, други, не. Просто съм много доволен от пчелната майка , от която са взети рамките на отводката и искам новата пчелна майка да е със същите качества. Освен това искам да премина през различните варианти и да си създам сам впечатления

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •