Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 133
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Вярно ли ? На блиц ? аз имам по-високо мнение за вас. То дори да им вярвате, е хубаво да проверявате какво пишат от няколко други независими източника или зависими. Самия стил на тази медия, хората които работят за нея, материалите които се пишат, говорят идеално за качествата и като източник на информация.
    Не се занимавай с тях.
    Ангел преследва нещо лично,а затова използва дебила.

    В статията от блиц се критикува Лена Бориславова, че не била изнесла доказателства ( къде и пред кого се изнасят доказателства??? ), а самата статия пращи от "доказателства".

    Дебито пък не знае какво значи доказателство, че изнесената информация е достоверна.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    867
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Ангел преследва нещо лично,..
    Еееееееееее,аз няма да те похваля.
    Като се позамисля,ако не преследваш нещо,това живот ли е.
    Иначе вярвам,че и едите и другите плащат 5 и прибират 555555555.И не ми трябват доказателства,че плащат и взимат мн повече.Просто вярвам.
    А това е последната измислица на русофилите..https://dariknews.bg/novini/sviat/ma...ginaha-2316595

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Еееееееееее,аз няма да те похваля.
    Като се позамисля,ако не преследваш нещо,това живот ли е.
    Иначе вярвам,че и едите и другите плащат 5 и прибират 555555555.И не ми трябват доказателства,че плащат и взимат мн повече.Просто вярвам.
    Аз също не те хваля, така ти се е сторило.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    867
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Аз също не те хваля, така ти се е сторило.
    Дали съм помислил,че ме хвалиш?
    Питай Зуница.Или поне прочети негов пост от предната сраница

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Дали съм помислил,че ме хвалиш?
    Питай Зуница.Или поне прочети негов пост от предната сраница
    Чета твоя пост.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Вярно ли ? На блиц ? аз имам по-високо мнение за вас. То дори да им вярвате, е хубаво да проверявате какво пишат от няколко други независими източника или зависими. Самия стил на тази медия, хората които работят за нея, материалите които се пишат, говорят идеално за качествата и като източник на информация.
    Съмняваш се по принцип точно в този източник? Така го разбирам. А иначе в информацията? Вярно ли е, че фондацията финансира не правителствени организации у нас? Това последното май никой не го отрича.И е напълно законно.
    https://us4bg.org/bg/
    До колко е морално не правителствени организации да се занимават с политика е друг въпрос.Моралът на днешно време е разтегливо понятие.Пресен пример е търсенето на морална отговорност на хора с различно мислене, под предлог , че се финансират от вън.И това се прави от хора доказано финансирани от вън. Старата приказка" Крадецът вика дръжте крадеца". Политиката е мръсна работа.И ставащото сега много напомня на друга приказка "Гузен не гонен бяга." Та това с източника на информация май напомня на трета приказка"Не убивайте вестоносеца!"
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Не се занимавай с тях.
    Ангел преследва нещо лично,а затова използва дебила.

    В статията от блиц се критикува Лена Бориславова, че не била изнесла доказателства ( къде и пред кого се изнасят доказателства??? ), а самата статия пращи от "доказателства".

    Дебито пък не знае какво значи доказателство, че изнесената информация е достоверна.
    На малоумниците им е разрешено да серат във всяка тема. То имаше надежда ,че Господ го е просветлил но уви.Роденото да пълзи нивга няма да полети.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    739
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Съмняваш се по принцип точно в този източник? Така го разбирам. А иначе в информацията? Вярно ли е, че фондацията финансира не правителствени организации у нас? Това последното май никой не го отрича.И е напълно законно.
    https://us4bg.org/bg/
    До колко е морално не правителствени организации да се занимават с политика е друг въпрос.Моралът на днешно време е разтегливо понятие.Пресен пример е търсенето на морална отговорност на хора с различно мислене, под предлог , че се финансират от вън.И това се прави от хора доказано финансирани от вън. Старата приказка" Крадецът вика дръжте крадеца". Политиката е мръсна работа.И ставащото сега много напомня на друга приказка "Гузен не гонен бяга." Та това с източника на информация май напомня на трета приказка"Не убивайте вестоносеца!"

    Нямам време в момента да чета самата информация и да я анализирам. Конкретно да, източника на информация е много компроментирам. Но друго е нещото което не разбирам, защо оправдавате едното нещо, като съпоставяте нещо друго ... или просто такова впечетление остава ?


    Иначе гледам темате е подходяща. Станал съм преди 6 часа че имах друга работа. Обаче ходих до Плевен към 9 и нещо да заявя едни лекарства на майка ми. Ами то пълно с коли навсякъде и кафетата по центъра пълни . И как става тази работа ? а това дори не бяха възрастни хора ...

    После отивам на Лидл тъкмо да взема 20 кг захар да има малко за ракията и за сладкото. Взимам 2 стека и онази на касата ми казва, че е само до 5кг на човек. Отивам в Кауфланд там пък беше 10 кг,та си взех един стек Захир на цена 1.79 ...
    Интересното е че тази която купувах преди "Сладея " в момента в кауфланд е 2,89 за кг и като гледам няма много желаещи да купуват. Та има ограничения, въпреки че няма промоция.
    Каква ли е логиката, хората да не се презапасяват ли що ? Така или иначе който иска ще си купи от търговия и 40 и 50 кг. Нещо не разбирам идеята .. Има ограничение и върху бройката за олио, въпреки че и тя не е евтина .

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Нямам време в момента да чета самата информация и да я анализирам. Конкретно да, източника на информация е много компроментирам. Но друго е нещото което не разбирам, защо оправдавате едното нещо, като съпоставяте нещо друго ... или просто такова впечетление остава ?


    Иначе гледам темате е подходяща. Станал съм преди 6 часа че имах друга работа. Обаче ходих до Плевен към 9 и нещо да заявя едни лекарства на майка ми. Ами то пълно с коли навсякъде и кафетата по центъра пълни . И как става тази работа ? а това дори не бяха възрастни хора ...

    После отивам на Лидл тъкмо да взема 20 кг захар да има малко за ракията и за сладкото. Взимам 2 стека и онази на касата ми казва, че е само до 5кг на човек. Отивам в Кауфланд там пък беше 10 кг,та си взех един стек Захир на цена 1.79 ...
    Интересното е че тази която купувах преди "Сладея " в момента в кауфланд е 2,89 за кг и като гледам няма много желаещи да купуват. Та има ограничения, въпреки че няма промоция.
    Каква ли е логиката, хората да не се презапасяват ли що ? Така или иначе който иска ще си купи от търговия и 40 и 50 кг. Нещо не разбирам идеята .. Има ограничение и върху бройката за олио, въпреки че и тя не е евтина .
    Продукти на едро - в "Метро".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Продукти на едро - в "Метро".
    Интересна постановка от търговците.В супермаркетите се продава по цени на дребно доста по-високи от едровите. Това значи , че количеството закупена стока увеличава печалбата на търговеца.Ние пчеларите нали протестираме от ниските цени на едро при изкупуване. Та в тая връзка ограниченията при купуване по цени на дребно явно имат друг , вероятно спекулативен характер.Задържане на количества е с цел създаване на недостиг на пазара и последващо повишаване още на цената.И тук както и при бензиностанциите спекулантите са големите компании.И понеже всичко това е съгласувано и се случва в цяла Европа , явно е политика на ЕС. Постъпленията от не преки данъци (ДДС) растат.Правителствата имат какво повече да преразпределят. Гражданите обедняват. От влизането ни в ЕС непрекъснато се борим с обедняването. Парите в момента къде отиват? В едрия бизнес.Бизнесът виси на бюджетни средства и помощи.При пазарната икономика бизнесът създава. Правителството се грижи за социалния мир с помощи за не можещите сами да се издържат.Пазарна ли е икономика в, която гражданите издържат бизнеса?В ЕС сега има повече комунизъм в икономиката от комунизма в соц страните преди години.Само , че сега на мястото на партийните секретари има комисари.Вместо ЦК на БКП има ЕК. Тия от ЕК може да ги мръднете от мястото им заради некадърност точно толкова колкото тия от едновремешното политбюро.От един комунизъм се натресохме на по-голям и по жесток.Та пак се питайте защо има ограничения в потреблението.Тия и до купони ще ни докарат.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •