Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 57 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 564
  1. #101
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Професионалисти построиха "Титаник", а аматьор - Ноевия ковчег (не го взимайте насериозно)!
    Георги Бодушки

  2. #102
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Да подминем спама и изтърканата фраза циркулираща из нета колега ,времената от пияницата Ной са се променили за някои,предполагам че ти както повечето колеги вече не работиш с теслата само?Затворен цикъл на производство не означава фабрика за производство само на кошери но значително подобрява качеството и изработката и улеснение,освен ако човека не е мазохист :D

  3. #103
    За Бога,не си купувай оберфреза RAIDER
    Послушай патило :D

  4. #104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от Атанас Воденичаров
    Да правя канали за сглобките на дъските,преди лепене/нут и перо/
    Режеш главите на 6 см гвоздеи,набиваш ги с тъпото на 1/3 ,мажеш с лепило,слагаш ги да легнат на някой плот или маса,набиваш гвоздейте,стягаш със стягите и няма мърдане.Аз се отказах и от чуждото тяло в канал и от мъжко и женско както ги вади фрезата.На первазите задължително ламаринки,защото те отиват първи-както и да са направени!?
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #105
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Атанас Воденичаров
    Някой работил ли е с оберфреза на Райдер,че мисля да си взема една.Дали ще изкара 1 година.
    Аз имам такава, монтирал съм я на маса и я ползвам като стационарна. Върши ми работа, но задължително си купи качествени фрезери.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    [quote="Пламен Ганев

    Режеш главите на 6 см гвоздеи,набиваш ги с тъпото на 1/3 ,мажеш с лепило,слагаш ги да легнат на някой плот или маса,набиваш гвоздейте,стягаш със стягите и няма мърдане.Аз се отказах и от чуждото тяло в канал и от мъжко и женско както ги вади фрезата.[/quote]


    Потвърждавам ! От 4-5 години го правя и няма мръднала сглобка . Предполагам че няма и да мръдне докато се ползва кошера.

  7. #107
    Аз,също имам фреза РАЙДЕР ,но изгоря на втория ден.Докато я поправят си купих ЕНХЕЛ.Малко по-мощна е и се държи по-добре,а сглобките"лястовича опашка" правя с този инвентар http://www.amazon.de/Silverline-6339.../dp/B0015NRKIG
    Закупих го от този сайт заедно със приспособлението,което се монтира на фрезата.Мажа опашките с лепило и сглобявам.Слагам и по две видии за всеки случай.Няма мърдане.

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Малко след петоперационната машина се сдобих и с един малък банциг, произведен 1965г. и след лек ремонт го пуснах в действие.Работи чудесно и ще улесни много работата ми.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Всички машини са опасни по принцип,но банцинга е особенно опасен!Най важно е здравето колеги!Казвам го,защото през 2006г си прерязах сухожилията на показалеца на дясната ръка.Следваха болници операции и т.н..Важно е кошера да ти е взаимозаменяем и да вади мед.Всичко останало е газарийка.
    Внимавайте с машините!!!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Станко, пак честито, заформяш цехче! Струва ми се много тясно обаче, а и на много места може да се спънеш докато си при машините. Поне така е на снимките.

 

 
Страница 11 от 57 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •