Цитат Първоначално публикувано от христо
Вирее. И се засажда. Но промишлен дърводобив....Освен ако има някакви насаждения от Бай Тошово време, тогава се залесяваше много и то предимно с иглолистни, но се съмнявам.Единични бройки - да.А да се внесе иглолистен материал от САЩ е свързано с трудности.
Точно такаq вирее и се засажда.Действително за промишлен добив и дума не може да ставаq защото няма големи масиви, но покрай белия бор и смърча добиват и някоя и друга бройка догласка елаq поне при нас е така в Балкана около Берковица.В момента добиват бял бор и догласка ела, но са нарязани на 1м и ги изнасят с вагони за някъде.На горските служители с над 10г стаж им се полага дървен материал и разбрах, че им предлагат или смърч или догласка ела.