Във всеки район е различно. Пък и всеки знае колко работа има по семействата. Моите бяха стеснени и правилно подредени още от есента. Аз само надникнах в повечето случаи и без да вадя рамки, само със избутване на страни, видях за пило и толкова. Иначе преди три дни тук там някоя внасяше прашец, преди два дни сякаш станаха малко повече и вчера над 80% от влизащите пчели внасяха прашец. Района е такъв, че това е първия прашец и дори тази година идва с 15 дни изпреварващо. Дано не се повтори 2012 че пака такъв беше февруари.