Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 6775

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    И януари все още консумацията е около кило мед на месец. Това по книги и мое лично наблюдение.

    И като си чел и видял,разбрали?И аз чета,препрочитам по няколко пъти и всеки път има по нещо ново,което не съм разбрал от първия,втория,третия..,път.Н о на поредния(10) път разбрах и направих връзка м/у 10 страница и 75 страница......примерно.Що се отнася до зимния харч(1кг на месец) и летния харч за производството на 1 рамка пило(1 рамка мед=1 рамка пило)...У мен напира въпросът-така и така,през зимата изяждат по 1 кило мед на месец,какво им пречи да отглеждат 1/3 рамка с пило?А,дали,отглеждането на малко пило,не им помага в зимуването??? .....Как мислиш?

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    ...У мен напира въпросът-така и така,през зимата изяждат по 1 кило мед на месец,какво им пречи да отглеждат 1/3 рамка с пило?
    Да не дава господ да си ми шеф, Ангеле!

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Да не дава господ да си ми шеф, Ангеле!
    Ах, дано даде Господ аз да съм ти шеф. И не само на теб.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ах, дано даде Господ аз да съм ти шеф. И не само на теб.
    Пусни обява в специализираните сайтове!

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ах, дано даде Господ аз да съм ти шеф. И не само на теб.
    Малийййй, горко им! Ще могат ли да кацнат на земята
    Keep Walking...

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Малийййй, горко им! Ще могат ли да кацнат на земята
    Те ще могат да кацат, но по корем. Колесника(подметките) ще е на ремонт(скъсани), а по капли (мазоли) малко ще им е трудно.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Абе, вие се молете аз да не съм ви шеф! Че да ви питам после, как сте се прибрали пияни като мотики при жените си? След като цял ден сте били на работа....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Най ми е лесно да ме командват.Обичам да спазвам иерархия,но ако "командира" командва "без акъл" започвам сам да се организирам....Изобщо,работ та и животът са песен,когато отгоре имаш можещи....

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,664
    Пчеларски район
    Монтана
    Колеги искам съвет!
    Бях писал в темата преди че един кошер има много влага, направо дъното мухляса. Смених таблата капака и дъното, но пак си има влага. Махнах още една странична рамка и като опитах меда направо кисел, няма изолации никъде а от къде се взима толкова влага не знам. От 43 еднакви кошера само в 1 е така останалите няма капка влага по дъното. Гледам от кошера излитат пчели падат на снега изхождат се и умират. Отворих да му сложа питка и гледам вътре е чисто, от горе по рамките видимо няма петна кълбото на 8 рамки (много силен кошер) лайсните на рамките бяха пълни с вода, имат си басейн.
    Чудя се това дали е заразно да не направи беля на останалите кошери, да му драсна ли клечката?

  10. #10
    Не прави глупости. Каква му е вентилацията на този кошер? Каква е покривната табла? Колко входа са отворени?

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 29 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 29 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •