Здрасти, ако намериш някъде 40кг/м3, пиши. Аз търся такъв и не мога да намеря. За 150кг/м3 не храня надежди.
Здрасти, ако намериш някъде 40кг/м3, пиши. Аз търся такъв и не мога да намеря. За 150кг/м3 не храня надежди.
Относно дезинфекцията на финландските кошери, за хранилките аз ползвах SAVO, маха мухъла и клея. Стават като нови, само искат малко да се оставят напръскани със савото. Пробвах и с белина, същия ефект. Изплаквах с водоструйка.
Абсолютно вярно, технологията е много проста. Не изисква никакви супер преси, изработват се от алуминий. В завода в Шумен може да ти изработят каквато си искаш преса. Може би не знаете, но се произвеждаха полистиролни кошери в Добрич, Фирмата Корект-Николов.Неговите преси за изработени в Шумен. При него проблема е че не използва качествен полистирол 100 кг/куб., а с ниска плътност най-много 30-35. Финландските са с плътност 100кг/куб произвеждат се в завода Артекно от полистирол на зърна чрез пресоване, полистирола е с произход Германия. Всичко съм проучил. Аз лично не бих инвестирал в това производство, защото Бг пазара е недостатъчен да се натовари производството и е нужно задължително износ. Все още българина предпочита да кове и лепи сам и да не дава пари за качествен инвентар. Даже и да паднат цените на полистиролните до цените на дървените пак няма да се купуват. Не съм срещал производство на полистирен повече от 100 кг/куб. и то само в Германия се произвежда. Изходния материал е стирол, продукт от преработката на петрол. Стирола е течен и при кислородна среда се втвърдява, в зависимост от технологията може да се получи различна плътност или раздуване с въздух какъвто е фибрана, материал получен от стирол. Поляците от Лисон ги леят в калъпи , изходния материал им е стирол. Може да се направи малка работилница за леене, но е много опасна тази технология и е много бавен процеса на изработка.
една идея за защита от кълвачи, мрежата е 0.77 лева за кв. метър, ширината е 3 метра от тук http://www.agrinet-bg.com
Някой от недостатъците на тези кошери:
- мулеца ги дълбае
- не стават за БИО
Предимство което сигурно не знаете- не са нужни питки. При зареждане на хранилката с инвертиран сироп през декември, периодично си свалят. От декември до сега са някой са свалили повече от 5 литра, други по-малко
Навремето, ако се сещате, като излязоха електронните часовници, бяха по 80-120лв., баща ми си купи за 120, а на мен за 80лв....и един ден питам свако ми - той кара с един руски механичен - няма ли и той да си купи електронен, и той ми отговори - като станат по два за лев, ще си купя....стана ми много смешно тогава, е по два за лев не станаха, но един за два лева съм виждал.
В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))